Skocz do zawartości
Barth0

Hystrix i Seriatopora Bielenie

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich prosze o porade i potwierdzenie czy przy zmianie oswietlenia na led na takie wlasnie zmienilem, moga bielec od gory te twardziele. Mozeliwe jest przeswietlenie przypalennie ich? Inne Sps i Lps maja sie dobrze. Lampe kupilem trzy miechy temu. Na dzien dzisiejszy swiece Biale ledy na 80% a Niebieskie na 100%. Jak by im tu pomoc?

6854_7007.png

post-18707-0-46711600-1404067096_thumb.jpg

post-18707-0-51729900-1404067098_thumb.jpg

Edytowane przez Barth0 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bieleją tylko od góry, mi to wygląda na prześwietlenie. Mało informacji napisałeś, jeżeli po fotkach mam osądzać to tak bym doradzał. Ledy mają naprawdę moc


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje tylko od gory, tez mi sie wydaje na przeswietlenie, co nalepiej zrobic? Na jakiej wysokosci najlepiej powinna wisiec lampa bo moja wisiala 30cm od tafli wody.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma większego znaczenia na jakiej wysokości.

Musisz zmniejszyć moc świecenia, o ile nie wiem bo nie wiem nic o teraźnieszym świeceniu. Daj dokładne info, najlepiej napisz do Przemka z RS on się troszkę na tym zna.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo światła ... pod ledami światło niestety jest bardzo skupione, jednym koralom będzie za dużo innym za mało.

Moje histrixy umieszczone na górze zbirnika są białe te na dole brązowe, kolor różowy pojawił się u tych na górze "jakiś tam śladowy" jak skręciłem moc lamp 40% ... ale pewnie gdyby nie T5 to kolorów wcale by nie było ... nie ma co porównywać bo jedne ledy drugim nie równe.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, wlasnie zmniejszym moc lampy. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi na dobrej wysokości. Dobrze zauważyłeś i dobrze zrobiłeś że zmniejszeniem mocy. Uważaj na temperaturę bo te korale są czułe i jak dochodzi jeszcze mocne światło, łatwo je stracić. Istnieje możliwość że jest poparzona przez zbyt szybka zmianę. Najlogiczniej jest zmniejszyć moc i obserwować, jeśli wraca do siebie to zwiększać o kilka procent i znowu obserwować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleje sie do tematu...

Kilka cm szczepka trafila na pare dni do sumpa, a pozniej poszla na wyzsze partie zbiornika glownego. Po kilku dniach zrobila sie biala, ale caly czas polipuje (tylko kolor) rozumiem co sie stalo- ledy :/

Nie ruszalem jej juz poltora tygodnia.

Pytanie- czy juz nic z niej nie bedzie?, czy zostawic, czy przeniesc na dolne partie? Nie ma oznak utraty tkanki, tylko ewidentnie dostala za duzo swiatla. Dac jej spokoj, czy jednak szukac miejsca mniej oswietlonego?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno dla niej za dużo światła na poczatek.

Postaw ją na piasku i obserwuj. Jak zacznie nabierać koloru (obojętnie jakiego) to na jakiś wyższy poziom a za jakiś czas znowu w górę.

To trochę potrwa ale powinno pomóc.

Ja świecę hybrydą ale każdy koral zaczyna od dna.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u mnie tez, chyba ze wiem ze byl juz pod ledami wczesniej. Tylko juz troche czasu minelo, dlatego pytam czy bawic sie w przestawianie, czy dojdzie do siebie na miejscu ?

Ps. Na tej stronie baniaka tez hybryda

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.