Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie pokolce wyglądają a szczególnie Achilles, Jak zebrosomy dogadują się??Mam u siebie ochotę dopuścic do żółtka i desjardinji jeszcze xanthurium

Trudno Mi powiedziec czy Xanturum dogada sie z Desjardini.Umnie wszystkie byly wpuszczone w malym odstepie czasu.Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym układ skały aby zrobić więcej kryjówek dla ryb i miejsca do pływania miedzy nimi - pomyśl czy nie zmienić czegoś


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tej platformy po lewej gdzie byly zoa juz niema,zostaly trzy wieze.Pozdrawiam.

Ty się tam nie tłumacz tylko zdjęcia zarzuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "szaro-buro" to nie przesadzaj. Akwa mlode, to korale dopiero sie przyzwyczajaja do wody i swiatla. Za rok bedzie inaczej :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zbiornika :D Jest Pan przykładem ze mozna, wystarczy chciec :D Prosze o czeste aktualizacje, bede zagladał :D

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie:

Tylko bez urazy - to jest forum i wyrazamy swoje zdanie na dany temat. Nie tylko po to jest by sobie wzajemnie cukrowac itp.

A wiec wg mnie - troche malo kolorowo w akwarium. Jakby nie ryby to byloby tak se...

Korale maja malo intensywne kolory - chyba, ze zdjecia nie oddaja kolorow ale chyba to nie to, bo ryby kolorami ladnie nasycone.

Ale jak pisalem na poczatku - to tylko moja opinia - bez urazy.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zbiornika :D Jest Pan przykładem ze mozna, wystarczy chciec :D Prosze o czeste aktualizacje, bede zagladał :D

Pozdrawiam !!!

Witam dzieki za pozytywna opinie.Pozdrawiam.

Z tym "szaro-buro" to nie przesadzaj. Akwa mlode, to korale dopiero sie przyzwyczajaja do wody i swiatla. Za rok bedzie inaczej :thumbup:

Dzieki Stani.Pozdrawiam.

Na wstepie:

Tylko bez urazy - to jest forum i wyrazamy swoje zdanie na dany temat. Nie tylko po to jest by sobie wzajemnie cukrowac itp.

A wiec wg mnie - troche malo kolorowo w akwarium. Jakby nie ryby to byloby tak se...

Korale maja malo intensywne kolory - chyba, ze zdjecia nie oddaja kolorow ale chyba to nie to, bo ryby kolorami ladnie nasycone.

Ale jak pisalem na poczatku - to tylko moja opinia - bez urazy.

Pozdrawiam

Zgadzam sie z tym,dlatego napisalem {szaro........i..........ro} Pozdrawiam.

zmieniłbym układ skały aby zrobić więcej kryjówek dla ryb i miejsca do pływania miedzy nimi - pomyśl czy nie zmienić czegoś

Uklad skaly zmienilem,jak teraz.Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha :D Wiem ze nie można słodzic na forum - tylko. :D Mialem na myśli ze akwarium naprawde sie wyrobiło :D

Co do sps to faktycznie kolorki mogly by byc lepsze. Może powinien pan zainteresowac sie chemia wody, poziom strontu , jodu itd.

moze woda zabardzo jałowa

pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha :D Wiem ze nie można słodzic na forum - tylko. :D Mialem na myśli ze akwarium naprawde sie wyrobiło :D

Co do sps to faktycznie kolorki mogly by byc lepsze. Może powinien pan zainteresowac sie chemia wody, poziom strontu , jodu itd.

moze woda zabardzo jałowa

pozdrwiam

Witam,i tak wlasnie czynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz. 1

Cz. 2

Witam wkleilem kilka nowych fotek. Obydwie koparki odlowione,teraz bedzie tylko lepiej, taka mam nadzieje.A ze nadzieja to Matka glupcow, to zobaczymy jak bedzie.Azotany i fosforany....0. Wapn i Magnez mam bardzo wysokie. Lampy troche skrecilem, wszystkie niebieskie, czerwone,zolte zielone i fiolet na 70%, wszystkie biale na 50%. Pozdrawiam, Zycze milej niedzieli.

post-23232-0-76309300-1428836923_thumb.jpg

post-23232-0-47372400-1428836925_thumb.jpg

post-23232-0-24893000-1428836927_thumb.jpg

post-23232-0-57364300-1428836929_thumb.jpg

post-23232-0-07229400-1428836972_thumb.jpg

post-23232-0-10278200-1428836974_thumb.jpg

post-23232-0-78100800-1428836975_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić ciekawie. Teraz będzie tylko z górki B)

Pozdrawiam!


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.Parametry strasznie zmienne, wczoraj NO3-0,PO4-0,dzisiaj wszystkie powyzej skali, KH-5.6, za male.Czy ktos wie co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy jeszcze raz, może coś namieszałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy jeszcze raz, może coś namieszałeś

Testy robie codziennie,dodam ze wsadzilem jakies 15 Kg suchej skaly.To bylo dziewiec dni temu.To ta po srodku baniaka.Jutro zrobie podmiane wody 80 l.Zobacze co bedzie. Moim zdaniem testy sa OK,mam je 8 miechow.Robienie testow to juz rutyna.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos do zbiornika dolal ? To raczej nie jest mozliwe, ze NO3 z zera skoczylo w ciagu dnia na ponad 150.., chyba ze wszystko padlo ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robie codziennie,dodam ze wsadzilem jakies 15 Kg suchej skaly.To bylo dziewiec dni temu.To ta po srodku baniaka.Jutro zrobie podmiane wody 80 l.Zobacze co bedzie. Moim zdaniem testy sa OK,mam je 8 miechow.Robienie testow to juz rutyna.Pozdrawiam.

To nie znaczy ze testy sa nie ok

moze zle je zrobiles ? Gdzies sie pomyliles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory nic nie padlo,wczoraj przed wyjazdem do pracy zrobilem testy na NO-3 i PO-4 obydwa [ 0 ] Przed dodaniem suchej skaly popytalem specow, powiedzieli ze nie bedzie zadnego wplywu na parametry wody.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe foto :D

Witam Syn wczoraj wkleil fotki i widze ze cos niedobrego sie dzieje.Po lewej stronie wywalilo cyjano,narazie nie moge podjac zadnych krokow zapobiegawczych bo jestem w pracy. KZ. Cyano Clean i KZ Coral Snow w domu nie mam.Bede z dziadostwem walczyl w czwartek jak z pracy przyjade.Pozdrawiam.

post-23232-0-58754000-1429818514_thumb.jpg

post-23232-0-89724900-1429818516_thumb.jpg

post-23232-0-62098600-1429818520_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.