Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe foto.

Witam tak to wyglada na dzien dzisiejszy.Cyjano w odwrocie.Parametry robione wczoraj, PO4-0.03, NO3-0.00, KH-7.3, CA-500,wysokie MG- 1500 za wysokie. SG-1025 .

post-23232-0-60852900-1430651970_thumb.jpg

post-23232-0-37968700-1430651972_thumb.jpg

post-23232-0-87322700-1430651973_thumb.jpg

post-23232-0-58049300-1430651975_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieważne co by mówić o koralach ,które są w twoim akwarium ,ale ryb to nie jeden z tego forum może Ci pozazdrościć. Jak dla mnie akwarium jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieważne co by mówić o koralach ,które są w twoim akwarium ,ale ryb to nie jeden z tego forum może Ci pozazdrościć. Jak dla mnie akwarium jak najbardziej ok.

Witam,baniak jest po walce z sinicami.Na początku próbowałem zwalczyć je woda utleniona [był to zły wybór] dlatego korale padły.Potem przęsłem na chemie-pomogło ale widok jest taki jak na fotkach [do d..y]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,baniak jest po walce z sinicami.Na początku próbowałem zwalczyć je woda utleniona [był to zły wybór] dlatego korale padły.Potem przęsłem na chemie-pomogło ale widok jest taki jak na fotkach [do d..y]

A z jakimi to konkretnie walczyłeś sinicami i dlaczego uważasz że to woda utleniona zabiła Ci korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi to konkretnie walczyłeś sinicami i dlaczego uważasz że to woda utleniona zabiła Ci korale?

Cy ano-bakteria.Myślę ze to woda utleniona,wcześniej korale miały się w miarę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zwalczanie cyjanobakteri to żaden problem i robi się to w 48h. Dlaczego użyłeś wody utlenonej do tego celu? I nadal nie kapuje jak ta woda utleniania mogła zabić Ci korale. Wybacz ale patrząc na Twoje zdjęcia można by wnioskować ze korale mają dużo większy problem niż znikome ilości H2O2 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zwalczanie cyjanobakteri to żaden problem i robi się to w 48h. Dlaczego użyłeś wody utlenonej do tego celu? I nadal nie kapuje jak ta woda utleniania mogła zabić Ci korale. Wybacz ale patrząc na Twoje zdjęcia można by wnioskować ze korale mają dużo większy problem niż znikome ilości H2O2 w obiegu.

Masz racje,po użyciu Chemiclean cyjanobakterie zginęły po 30 godzinach,po 48 godzinach 30% podmiany.. wody.Calastrea Furkata,ta zielona na samym dole przed użyciem Chemiclean tak wyglądała w trakcie agonii,i cala reszta ustawiona na piachu. Tego nie moglem zatrzymać.To ta fotka w załączniku.Pozdrawiam.

post-23232-0-25465700-1436192799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto Witam,zdjęcie 1 i 2 co to może być.Z góry dzięki za odpowiedz.Ostatnia fotka to akra która po 6-ciu miesiącach zastoju tak wygląda,to ta po prawej stronie.Przepraszam za jakość zdjęć ale robione telefonem.

post-23232-0-34866900-1436275351_thumb.jpg

post-23232-0-17722500-1436275352_thumb.jpg

post-23232-0-08231200-1436275353_thumb.jpg

post-23232-0-90982900-1436275353_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz kiedykolwiek szczepił tą czerwoną Gorgonie to piszę się na szczepę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze akwarium wyladnialo.

Wczesnie bylo szaro i nudno a Ty byles nerwoś jak talala hehhe

A teraz to i to na duzy plus.

Gratuluje

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

Witam,tak wygląda koralik po dziewięciu miesiącach w uśpieniu, nie wiem jak się nazywa.Będę musiał go Szczepic ale naranie nie wiem jar się do tego zabrać. KH miałem bardzo niskie po przyjeździe z pracy-4.3,przy podwyższaniu przelało mi się, wciągu 24h na 8.7,za szybko,może dlatego koralik tak zareagował,Zdjęcie całości po przemeblowaniu.Pozdrawiam.

post-23232-0-02491600-1437908017_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda trochę jak tricolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto

Witam,drugie zdjęcie siedzi to coś w rurce i wysnuwa takie coś jak pajęczyna,łapie w ta siec pokarm i wciąga,zostawić czy wywalić.Pozdrawiam.

wygląda trochę jak tricolor

Robić szczepki czy zostawić tak jak jest.

Witam,to tak sobie myślę ze wszyscy na tym forum są tak obeznani jak ja.Pozdrawiam,koralowych snów.

Widze ze nie macie ochoty polemizować ze mną na temat akwarystyki morskiej.Wiec, tak ,po co pokazujecie zdjęcia makro.Zwłaszcza osoby pracujące w sklepach akwarystycznych;;;;;;tutaj mam na myśli jedna osobę;;;;;;;.Pokarzcie wasze wzloty i upadki.Ja pokazuje od początku mój zbiornik.Za każdym razem same zjebki.Pokarzcie swoje baniaki od początku.Za jakiś czas wkleję jakieś fotki i filmik, jak mi się uda zrobić.Pozdrawiam.PS.Achilles do tej pory żyje i ma się bardzo dobrze.

post-23232-0-01941700-1437934047_thumb.jpg

post-23232-0-98288400-1437934047_thumb.jpg

post-23232-0-77022000-1437934048_thumb.jpg

post-23232-0-77896100-1437934049_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik w linku poniżej:

http://przeklej.org/...ouW4dN/akwa.mp4

Witam ponownie,czy nikt niema odwagi się wypowiedzieć na temat zmiany KH.Myślę ze jesteście ludźmi którzy się nie znają na akwarystyce jakiej kol wiek.{Nikogo nie mam zamiaru obrazić} Ospa u ryb....może bardziej zainteresujcie się swoimi rybciami.No i tak wszyscy buźka w kubeł ,,,,,,,,tacy są POLACY?????????

Akwarysci ......Morscy.Pozdrawiam.

post-23232-0-85694100-1438102715_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, zjebki nie dostajesz za zbiornik tylkoza swoje podejscie do forumowiczow udzielajacych sie w Twoim temacie. Dlatego nikt tu nie chce pisac. Uwazam ze jednak chcesz tu kogos obrazic, mimo iz sie tego wypierasz. Na zdjeciu masz typowego slimaka osiadlego maglowanego na forum juz 151900 razy, wiec to ze nikt nie pisze to nie dla tego ze nie wie tylko dla tego ze to podstawa latwa do samodzielnego odnalezienia. O skokach kh i ich wplywie na zycie korali tez jest milion postow w ktorych jest jasno napisane ze szkodza jesli sa duze. Skok o 4 stopnie jest baaardzo duzy i pewnie do miesiaca czasu bedziesz obserwowal jego skutki na koralach. Korali, jesli nie leca drastycznie od dolu albo nie tyka ich inna zaraza to nie ma potrzeby ciac na szczepki.

Nie rozumiem Twojego gorzkiego monologu o Polakach...uwazam osobiscie ten temat za najbardziej zaczepno- pyskowkowy na forum, a szkoda bo widac ze zbiornik nawet sie troche prostowal.....

...mobilnie

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, zjebki nie dostajesz za zbiornik tylkoza swoje podejscie do forumowiczow udzielajacych sie w Twoim temacie. Dlatego nikt tu nie chce pisac. Uwazam ze jednak chcesz tu kogos obrazic, mimo iz sie tego wypierasz. Na zdjeciu masz typowego slimaka osiadlego maglowanego na forum juz 151900 razy, wiec to ze nikt nie pisze to nie dla tego ze nie wie tylko dla tego ze to podstawa latwa do samodzielnego odnalezienia. O skokach kh i ich wplywie na zycie korali tez jest milion postow w ktorych jest jasno napisane ze szkodza jesli sa duze. Skok o 4 stopnie jest baaardzo duzy i pewnie do miesiaca czasu bedziesz obserwowal jego skutki na koralach. Korali, jesli nie leca drastycznie od dolu albo nie tyka ich inna zaraza to nie ma potrzeby ciac na szczepki.

Nie rozumiem Twojego gorzkiego monologu o Polakach...uwazam osobiscie ten temat za najbardziej zaczepno- pyskowkowy na forum, a szkoda bo widac ze zbiornik nawet sie troche prostowal.....

...mobilnie

Witam, odnośnie ślimaka osiadłego.... nie jestem tego pewny. Nigdy nie miałem zamiaru nikogo obrażać.

Droga koleżanko jak to odebrałaś to twoja sprawa.Przeczytaj sobie moje pytania o co kolwiek i zacytuj mi odpowiedz.To czy koral traci tkankę od dołu widać na zdjęciu. Jest tak,albo zero odpowiedzi, albo jakieś bez sensu,może podasz mi imię osoby która chciałem obrazić.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...jakby to powiedział mój 4 letni syn " no i masz ", nie mam czasu na pyskowki...ide na rower slonko wyszlo!!!! :-D :-D milego dnia!

...mobilnie

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...jakby to powiedział mój 4 letni syn " no i masz ", nie mam czasu na pyskowki...ide na rower slonko wyszlo!!!! :-D :-D milego dnia!

...mobilnie

Obyś się na rowerku nie przewróciła.udanej przejażdżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś się na rowerku nie przewróciła.udanej przejażdżki.

:D:D

Muszę przyznać że dawno nie czytałem tak wnikliwie żadnego tematu na tym forum jak ten :D:D

Co do akwarium i zdjęć to nie kombinowałeś nic ze światłem? wcześniej było ładnie niebiesko a na ostatnich zdjęciach jakoś tak blado,

jak dla mnie za mało niebieskiego widma

Rybcie masz świetne :)pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D

Muszę przyznać że dawno nie czytałem tak wnikliwie żadnego tematu na tym forum jak ten :D :D

Co do akwarium i zdjęć to nie kombinowałeś nic ze światłem? wcześniej było ładnie niebiesko a na ostatnich zdjęciach jakoś tak blado,

jak dla mnie za mało niebieskiego widma

Rybcie masz świetne :)pozdrawiam.

Witam,światło mam ustawione cały czas tak samo,czyli od 12 do 18 niebieskie na 70% białe zielone czerwone na 50% reszta na 40%,będę musiał podkręcić niebieskie na 90%,prawdopodobnie zdjęcia robiłem po 18.Pozdrawiam.

Foto + film (w linku poniżej):

http://przeklej.org/...0730.140619.mp4

Jak w tej chwili oświetlenie,zdjęcia robione po godz.12,no i szyby wyczyszczone.

Witam to taka mala informacja do tych osób które posiadają akwaria morskie.Musiałem dolać solanki a ze miałem tylko Sol :Preis:Wiec zasoliłem 5l wody i dolałem.Na mój baniak znikoma ilość ale Achi i Chepcio dostali kropki po 5ciu im.przęsło.Tak sobie pomyślałem,jak zmieniasz sol z dobrej na dobra,rób to bardzo powoli.Nie zalecane do małych zbiorników, tak myślę.Dobranoc.

post-23232-0-34556600-1438261768_thumb.jpg

post-23232-0-72263400-1438261769_thumb.jpg

post-23232-0-84741800-1438261770_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, oczywiście oprócz moich wrogów.Mam taka alternatywę Dla osób które maja alergie na moim punkcie, możecie moi drodzy zamówić sobie foto tapetę od Pana Krzysztofa Albo od Pana Jacka. Pozdrawiam,Mąciwoda ale jakby co będziecie mieli bardzo ogromne oszczędności finansowe. :wine:

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w sprawie tej foto tapety:D

Tak na całą ścianę chce ha ha w trójwymiarze żeby całkowicie na żywo mieć podgląd z twojego akwarium.

Fajnie na piasku se leżo i nie narzekajo


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.