Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Odważny jesteś jeśli do zbiornika ,który ma dwa miesiące wpuszczasz Achillesa. Przecież to jedna z bardziej delikatnych ryb. Ciekaw jestem jak to się skończy. Nie mnie życzę powodzenia.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 zdjęciu widac że sps nie mają sie za dobrze ...

Ryby piękne nie jeden by je chciał mieć u siebie w akwarium .

Powodzenia w prowadzenia akwaium

Co do zmetnienia to chyba jakiś wykwit bakteryjny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,co do Achillesa,jest u mnie cztery dni i ma sie dobrze.Wim ze lubi lapac ospe,ale opracowalem sobie system,przez wyciskarke miazdze zabek czosnku,nacieram tym recce,a natepnie plucze w baniaku.Woda jedzie czosnkiem jakies dwie godziny,ale zero wysypki.Odnosnie koralowcow,to zdiecie wkleilem zeby ktos mi powiedzial co to jest,ta biala czesc akry polipuje.jesli chodzi o metnosc wody to mysle ze to od piachw tej chwili robie druge podejscie do odlowu kopar.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mętność to raczej nie przez babki, być może wykwit bakterii ewentualnie wkładałeś ostatnio np jakieś paletki np phousguard?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w fitrze mam litr XLpelet, wegiel, pelety kreca sie prawie cztery tygodnie.Wczoraj robilem podmiane wody,jakies 140L na soli AF Reef Salt.Bakterie dwie ampulki Prodibio Digest.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie od soli, nie używam AF ale gdzieś czytałem, że po podmianie na AF takie rzeczy się dzieją. Ładne rybki, powodzenia.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żadna mętna woda nie ma prawa być po soli.

Marku - nie rozsiewaj takich informacji.

Akwarium jest niedojrzałe, korale zdychają, woda mleko, ale Pan Mirosław kupuje Achillesa i chelmona.

Jeśli możesz to pokaż korale z postu #72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora - nie będę się upierał, bo nie używam soli AF ale tutaj ludzie tak piszą więc może wypowie się ktoś kto używa tej soli:

http://nano-reef.pl/topic/68656-opinie-na-temat-produktow-aquaforest/page__hl__aquaforest

Co do przyczyny u kolegi to pewnie jak do jutra mgiełka nie zejdzie to sól można wykluczyć. Co do kondycji korali to faktycznie lipa.

Ogólnie nie wiem jak z Achillesem ale nie jest tak jak Białobrodym, że przez takie cuda w baniaku jak mleko zaraz ospa będzie?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego proponuje doczytanie zanim się puści taką plotę w eter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zobacz czy pellety się gdzieś nie zlepiły,czasem lubią stanąć w miejscu w niektórych częściach filtra. Powiedz proszę czy przed podmianą i dodaniem dwóch ampułek bakterii też było mleko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje doczytanie zanim się puści taką plotę w eter.

Debora poczytaj proszę wątek, który Ci wkleiłem. Ludzie w tym wątku właśnie piszą, że mają mętną wodę po podmiankach na soli AF.

Nie wiedziałem, że paletki przeżyją w morskiej wodzie :p

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym sobie na twoim miejscu dał spokój z twardymi koralami w tym zbiorniku .

Ładowabym jakieś kolorowe miękkie ,które by były tłem dla tych pięknych ryb...

Zmętnienie, które masz teraz w akwarium na pewno nie jest od babki kopiacej ...

Najprawdopodobniej jest to zakwit bakteryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Deboro,nie napisalem ze to jest wina soli ale piachu i babek.Piach ma granulacie pylu,nie tak jak bylo napisane na stronie sklepu,od 05 do 2mm.Nigdy nie trzymalem w akwarium ryb bezproblemowych.Co do Chelmona i Achillesa maja sie dobrze.Zdjecia korali sa wklejone w ktoryms z postow.Pozdrawiam Mirek.

Paletki to moje ostatnie akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie to zmętnienie jest spowodowane piachem, bo na zdjęciach jest on wszędzie...Nie złą burze musiałeś tam zrobić... :crazy:

Nie wiem czy to aby teraz jest dobry okres na odławianie babki... :hope:

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pelety mam XL one sie nie kreca.Wode metna mialem od samego poczatku.W wodzie unosza sie jakies drobiny pylu.Dwa dni temu zamontowalem skarpete,caly czas tosamo-pyl.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie piach jest powodem zmętnienia to ja stawiam na zakwit bakteryjny. Pallety zaskoczyć mogły na dobre(mi ponad miesiąc startowały),w dodatku po podmianie dwie ampułki,mogło się skisić. Odpieniacz na mokro,węgiel dla siebie i do akwarium i czekać nic nie grzebać,olej te babki,później je złapiesz aczkolwiek żeby to ich wina była to muszą być wyjątkowo pracowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby to ich wina była to muszą być wyjątkowo pracowite.

Wdaje mi się, że to prędzej wina "pracowitości" właściciela. :whistle:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zerknac na strone sklepu.Zaraz sie odezwe.

Witam ponownie.Pani Deboro,piach to Natures Ocean Bio-Activ Live.

To nie Ja Grzebie w baniaku tylko kopary.Wczoraj caly piach obmiotlem pedzelkiem,a dzisiaj wszystko zasypane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.