Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dlugim czasie,Akry ,nie wszystkie sa w kondycji nie najlepszej ale to prawdopodobnie wina zatkannych polipow. Wielkopolipowe maja sie OK i maja przyrosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że przy próbie łapania babki zrobiłeś taka zawieruchę... :secret:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje to tak jak wszyscy mówili ci ze za szybko to wszystko robisz to twierdziłeś ze robisz "po kaszubsku " wiec teraz to najlepiej zacznij marynatę robic to na jutro będziesz miał śniadanko

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polip to jest cos takiego do wychwytywania pozywienia z toni wodnej.

Myślałem ,że przy próbie łapania babki zrobiłeś taka zawieruchę... :secret:

Lapac babek nowet nie probuje, nie ma szans,maja tyle tuneli wykopane ze glowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o metnosc wody to mysle ze to od piachw tej chwili robie druge podejscie do odlowu kopar.Pozdrawiam.

??? :whistle: Albo ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem albo ktoś tu troszkę gubi się w zeznaniach... :ball:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje to tak jak wszyscy mówili ci ze za szybko to wszystko robisz to twierdziłeś ze robisz "po kaszubsku " wiec teraz to najlepiej zacznij marynatę robic to na jutro będziesz miał śniadanko

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moze okreslisz szczegolowo o jaka marynate chodzi.Nie widza zwiazku z tematem.

??? :whistle: Albo ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem albo ktoś tu troszkę gubi się w zeznaniach... :ball:

Czy to jakies przesluchanie.

Odpowiedz prosze na moje pytanie luminiglist

Pyl ktory unosi sie w toni wodnej zatyka otwory polipowe.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa :) No wierze,ze udowodnisz swoje doswiadczenie w hodowli trudnych ryb,bo z koralami jak widze masz problem.. Gubia tlanke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakies przesluchanie.

Broń Boże! :no

Tylko najpierw piszesz żę ...

.jesli chodzi o metnosc wody to mysle ze to od piachw tej chwili robie druge podejscie do odlowu kopar.Pozdrawiam.

...a później ....

Lapac babek nowet nie probuje, nie ma szans,maja tyle tuneli wykopane ze glowa boli.

Tak wiec coś tu się nie zgadza. :crazy: Zreszta nie tylko to... :ninja:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże! :no

Tylko najpierw piszesz żę ...

...a później ....

Tak wiec coś tu się nie zgadza. :crazy: Zreszta nie tylko to... :ninja:

Do odlowu kopar uzywam pulapki zrobionej z butelki po pepsicoli.Zero jakiegokolwiek podbieraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob zdjecia achillesa- bedzie porownanie, czy za miesiac nie wsadzisz innego na podmianke...

:evil::D

Sorka za :offtopic:

Do odlowu kopar uzywam pulapki zrobionej z butelki po pepsicoli.Zero jakiegokolwiek podbieraka.

Nie chodzi mi czym próbujesz odłowić tylko...a zreszta... :wallbash:

W każdym razie trzymam :thumbsup: za rybki.Oby dały rade... :hope:

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob zdjecia achillesa- bedzie porownanie, czy za miesiac nie wsadzisz innego na podmianke...

Czesc w moim regionie to ryba trudno dostepna,nie mieszkam na Hawajach.Pozdrawiam.Ps. wkleilem kilka zdjec Achillesa.Badz w temacie i ogladaj fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,8 rano robilem testy:NO3-0.00,PO4-0.03,KH-9.2,CA-480,MG-1480,,,,testy Red Sea,PH-7.9,,,Salifert.Moze mi ktos powiedziec co jest nie tak.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob zdjecia achillesa- bedzie porownanie, czy za miesiac nie wsadzisz innego na podmianke...

Moze masz na zbyciu jakis maly nadajnik satelitarny,wszczepie go Achillesowi,bedziesz wiedzial gdzie jest.Pozdrawiam. :baby:

Jakie masz zasolenie przy tych parametrach ?

Witam zasolenie mam 1.024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda dalej mętna? Co do korali, hmmm... nie widzę świetlanej przyszłości.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pomiary parametrow [jak jestem w domu robie co trzy dni]Woda sie wyklarowala ale tojescze nie to jak ma byc.Z patykow tylko jeden tak wyglada.Te kture kupilem wcczesniej sa OK.Moze przypalony od ledow,jest w polowie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten Twój reaktor wapnia chyba za mocno pracuje.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli jednoczesne dosyć wysokie parametry Ca, Mg i Kh.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś ten Twój reaktor wapnia chyba za mocno pracuje.

P.

Albo błąd w pomiarze zasolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.