Skocz do zawartości
Protection2000

Jaka najlepsza sól?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie sole polecacie? w sklepie mi na start sprzedali blue treasure sps sea salt i obawiam się że przy moim startującym zbiorniku może być zbyt bogata o ile w ogóle przy możliwej obsadzie w takim zbiorniku nie będzie zawsze za bogata bo spsów raczej miał w reefmaxie nie będę także nawiązując do tematu co polecacie Kent czy IO czy jeszcze coś innego...?


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO. Kent to dobra bogata sól.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza sól.

BT SPS to rzeczywiście sól polecana do ustabilizowanych systemów z sps, na początek generalnie poleca się właśnie Instant Ocean,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wystartowałem na blue treasure fish only a teraz na podmianki daję BT reef see salt i powoli zasiedlam akwa - do SPSowej jeszcze daleko i raczej ją się daje przy sporej konsumpcji mikroelementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sole polecacie? w sklepie mi na start sprzedali blue treasure sps sea salt i obawiam się że przy moim startującym zbiorniku może być zbyt bogata o ile w ogóle przy możliwej obsadzie w takim zbiorniku nie będzie zawsze za bogata bo spsów raczej miał w reefmaxie nie będę także nawiązując do tematu co polecacie Kent czy IO czy jeszcze coś innego...?

Jak ci dali taką sól na start to zmień sklep. Ja mam małe akwa obsadzone SPSami i ta sól jest za bogata.

Spokojnie wystarczyłaby ci sól BT sea salt a nie dla Spsów. Podejście sprzedawcy- delikatnie mówiąc nie właściwe.

Na początek spokojnie też wystarczy IO ale jak podejmiesz decyzję jakią obsadę chcesz mieć -korale miękkie, twarde LPS lub SPS. To wtedy zacznij myśleć też o zmienie soli na lepszą jakościowo.

Jest gdzieś na forum fajny wątek odnośnie soli na zasadzie ankiety i wygrała sól Preis-a

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zamówiłem Instant Ocean :smiling: najwięcej tego ludzie biorą widze przynajmniej na początek


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zbiornika,np mój najlepiej reaguje na preisa,Fauna Marin też spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polecam sól reef cristal


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam sól AF (i nie dlatego że ma fioletowe wiaderko)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecę Aquaforest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecę z Wieliczki :) Kup na start ubogą sól a później będziesz dobierał sam wg zachowania zwierząt z Twojego akwarium. Jednemu sól leży drugiemu nie. Musisz sobie to akurat sam sprawdzić. Sól IO na początek będzie ok.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w obydwu zbiornikach stosuję Instant Ocean. W małym na bakteriach Microbe-Lift Special Blend miałem problem z wysokimi parametrami ale w dużym na tej samej soli i z bakteriami Aquaforest azot i fosfor mam niewykrywalne.

Kusi mnie również sól Aquaforest ale nie wiem czy zdecydować się na tę z bakteriami czy zwykłą, nie wiem czy jest sen dopłacać za bakterie.

Czy ktoś testował obydwie wersje soli Aquaforest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku probiotyki zawarte w soli działały tylko przez pierwsze pół roku.

W luźnej rozmowie z ludźmi z branży doszliśmy do wniosku, że z tymi probiotykami może być podobnie jak z tabletkami przeciwbólowymi.

Stosujesz jedną dłuższy czas... a jeśli robisz to cyklicznie po pewnym czasie przestaje działać.

Może i działa - ale nie tak jak na początku. Wtedy szukasz innego środka. Kto wie, może coś w tym jest.

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie mike.t a to nie jest przypadkiem tak,że długo,długo stosował Pan Fauna Marin?

Ale widzę,że zdanie o probiotykach zdążył pan wyrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuje przejść z IO na Aquaforest zwykły ze względu na cenę. Z bakterii tej firmy jestem zadowolony i parametry mam niewykrywalne więc tak naprawdę nie wiem co mógł bym więcej osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Red Sea niebieska, świetna sol.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Deep blue marki Aqua Connect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda jest dobra byle nie była skawalona, zawsze kupuję najtańszą sól i za każdym razem zmieniam kiedy mi się kolor opakowania znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest różnorodność kolorów opakowań :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek wybierzemy, tak soli nie mieszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=6zMPIBXO5HA


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mieszanie tylko bliskość, sól czuje się kochana co wpływa bezpośrednio na rozpuszczanie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to teraz mnie zmartwiłeś Grzegorzu bo też tak zawsze mieszałem:D


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie mike.t a to nie jest przypadkiem tak,że długo,długo stosował Pan Fauna Marin?

Ale widzę,że zdanie o probiotykach zdążył pan wyrobić :)

Faune też przerabiałem, tak jak inne sole. Osobiście twierdzę na podstawie obserwacji, że trzeba używać

jednej soli przez kilka miesięcy, najlepiej tak z pół roku - wtedy już coś więcej można powiedzieć.

Po kilku podmianach nikt nie widzi różnicy - chyba, że jakaś partia jest "skopana" wtedy zaraz poznać :)

Wiem, że też stosujesz sól AF raczej dłużej niż ja, pzt. jako moderator masz pogląd na wszystkie tu tematy.

Ciekawi mnie fakt dlaczego po pół roku używania probiotycznej AF nie działa już u mnie tak jak na początku.

Musiałem wsadzić rowę :( Odosobniony przypadek ?

KH zawsze poniżej 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.