Skocz do zawartości
kolalysy

red dragon serwis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

Na moje nieszczęście zakupiłem używaną pompę red dragon 8000 (od użytkownika danuta1109 z allegro - na wszelki wypadek ostrzegam, starszy pan twierdzący, że jest uczciwym człowiekiem ;) ).

Pompa okazało się, że pracuje dość głośno oraz czasami się wyłączy i potem się nie chce załączyć (pomaga dopiero wyjęcie z wody). Mam pytanie, czy jest jakiś serwis gdzie mogą mi tę pompę sprawdzić i naprawić.

Oraz mam inne pytania czy: (i) to normalne że pompa się wyłącza np. jak się woda zapowietrzy i potem dopiero jak się wyjmie z wody się włączy (chyba powinna się sama włączyć po jakimś czasie) oraz (ii) czy to normalne, że pompa pracuje dość głośno (może nie bardzo ale ewidentnie słychać) oraz (iii) czy to normalne, że wirnik, czy co tam w środku jest w razie uruchomienia na sucho w środku się tak jakby tłucze i przy przechyleniu np. pompy pracującej na sucho ewidentnie słuchać, że coś tam pracuje na dużym luzie (oczywiście wiem, ze na sucho nie powinna chodzić) (iv) gdy w pompie zblokuję bypass i chodzi tylko na rurze 32 mm (jest kilka kolanek) w pompie słuchać jakieś dźwięki takie jakby trzeszczenie. szeleszczenie - ciężko opisać ewidentnie dźwięk się zmienia.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. .

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację.Kupiłem używanego RD 10000 , popracował w akwa kilka dni i zaczął się wyłączać i terkotać.

W pierwszej kolejności wymieniłem łożyska ale nic nie pomogło.W ramach desperacji kupiłem blok silnika (300E) i problem się skończył

ale...używana pompa kosztowała mnie tyle co nowa.

Edytowane przez maro226 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jeśli dobrze pamiętam to chyba Rafał (thcskiba) zajmował się kiedyś naprawą RD, ale nie jestem na 100% pewny, nie zaszkodzi zapytać.

Co do pozostałych pytań to moja pompa (4,5m3) nie wyłącza się sama w momencie zapowietrzenia (gdy nagle spadnie poziom wody w komorze obiegówki np podczas podmiany). Jeśli chodzi o kulturę pracy to ciężko powiedzieć jednoznacznie co oznacza cicha praca, u mnie gdy pracuje obok pozostałego sprzętu nie jestem w stanie po odgłosie sprawdzić czy pompuje, jest niemal bezgłośna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była u Rafała kilka tygodni,poleżała na biurku i poprosiłem o zwrot.Wysłałem potem do Niemiec do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i naprawili ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 99% w twoim przypadku musisz kupić nowy motor block czyli silnik.

Do wszystkich modeli silnik jest ten sam, o wydajności pompy decyduje wirnik.

Część której poszukujesz to:

part motor-block for Red Dragon® pump 4,5m³ - 17m³


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile taka wymian motoru kosztuje ? orientuje się ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

masz 14 dni na zwrot towaru kupionego przez internet bez podania przyczyny. Jeżeli mieścisz si w czasie oddaj Danucie dragona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.