Skocz do zawartości
yellow

Własna kropla oceanu po francusku (35l)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Miałem kiedys juz tak małe akwarium słone i teraz przyszedl czas na kolejne . choroba morska ;)

Akwarium : 35 l

Oświetlenie : 18W (10k i 20k)

Filtracja : kubelek niagara z odpieniaczem

Żywa skała : 3,5 kg

Zalane na świerzej solance w czwartek tj 17.07 , Pan ze sklepu tutaj niechcial odsprzedac/dać z dzialajacego zbiornika , coś tlumaczył że na świerzej solance lepiej , mój francuski jest nienajlepszy wiec nie ciągnąłem tematu.

W gratisie dostałem 2 kg piasku .

Niebawem do zbiornika trafi koralia 900 i Saechem PhosGuard , juz zamowiłem w necie .

623624_P7198812.JPG

623623_P7198810.JPG

623621_P7198807.JPG

623622_P7198809.JPG

623619_P7198800.JPG

623620_P7198805.JPG

623618_P7198799.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pozostaje czekać tylko na rozwój. Ciekawe jak długo wytrzymasz z takim małym zbiornikiem, ja już po 6miesiącach zacząłem kompletować sprzęt na większe... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po dojrzewaniu wsypiesz piasek to będzie dojrzewał na nowo.

Przedmuchaj skałę odessij syf i wsyp piasek. Bakterie. I czekać.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Daj fotkę. z całości.

Po co Ci w nowym zbiorniku Saechem PhosGuard?

Cykl azotowy przed Tobą. System musi powstać.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę później bo narazie jest mleko ;)

robilem zakupy w sklepie internetowym i przy okazji wziąłem i PhosGuard.

Nie wkładać go?

Nie na tym etapie


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od początku w kaskadzie 100ml phosguardu i 50ml purigenu i od początku no2, no3 i po4 wynosi zero. Od kąd zrobiłem pierwszy test nigdy nie zaobserwowałem zmiany tych parametrów nawet ostatnio po lekkim przemieszaniu piasku (wyrównaniu bo krab go ciągle przepychał muszlą w jedną stronę) nie zmieniły sie parametry a mierzyłem specjalnie aby zobaczyć czy po poruszeniu dna zmieni się no3 na większe od zera. Dodam, że wymieniam te wkłady co 4 miesiące na nową porcję.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam z akwarium? Jakieś zmiany?

Witam po dłuższej przerwie.

Baniaczek sie kręci , doszła koralia 900 i Saechem PhosGuard do kaskady.

Z zycia to 2 błazny , krewetka debelius , briareum i euphylia.

na chwile obecną życia nie dokladam bo za miesiąc jadę do polski a po powrocie mysle o przesiadce na 45x40hx35 bo taki jest wymiar blatu na ktorym stoi obecne akwarium,Pytanie czy warto przechodzić na akwarium 60l? podkreślam że na większe nie mam mozliwości!

1061226_DSC_0713.JPG

1061228_DSC_0714.JPG

Zdjęcia z przed ok 3 tydodni ,

akwarium jakies 2 tygodnie temu musialem przenieść na inną komode co wiazało sie z wypompowaniem 3/4 wody i teraz pojawiaja sie glony mimo ze parametry sa ok ... ale zle nie jest . wieczorem postaram sie cyknac kilka fotek aktualnych.

Edytowane przez yellow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że wymienisz szkło na większe jak już się przestaną korale mieścić, ale widzę, że te błazny całkiem spore (albo się takie wydają w tym akwarium), także może jak masz możliwość to sobie wymień na to większe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.