Skocz do zawartości
Protection2000

Problem z detrytusem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ciągu kilku dni przybyło mi w moim reefmaxie mnóstwo detrytusu na skałach i już trochę na piasku w dodatku pływają mi w wodzie farfocle obrywające się z tego, jak się tego pozbyć? czy to może być spowodowane dojrzewającym akwarium jeszcze? akwa ma 1.5 miesiąca, natworzyło mi się tego w przeciągu dosłownie 4,5 dni, posiadam 1 pompę cyrkulacyjna tuzne 6015 i w obsadzie 2 rybki i kilka korali, parametry wody jak w stopce, dziś dołożę jeszcze koralie nano 900

542_img_3150.jpg

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje ustaw tak by dmuchala na skaly,to co zbierze sie w katach odessij wezykiem,i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany odciągnięciem,cyrkulacja,obsada pod litraż i ekipa czyszcząca, karmienie mrożonkami zamiast suchymi.

Pamiętam ten ból od kiedy mam sump sporo tego wpada do komory odpieniacza i pod kratką raz na jakiś czas ściągam ten mój.

Bez sumpa warto czasem do piachu kupić taki lejek do ściagania i zlać to po wypłukaniu piachu z powrotem, problem się skończył kiedy piach wyleciał wtedy wąż i leci z dna jak masło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 3-4 dni to nie ma szans żeby Ci się zebrały jakieś straszne ilości chyba że karmisz te dwie ryby łyżką wazową. Niestety nie widzę parametrów ale akwarium masz jeszcze młode wiec to co jest na skalę to prawdopodobnie jest cały syf jaki skala oddaje z siebie w procesie dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Walker pisze, to nie detrytus, tzn. niezupełnie...

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1436269

http://forum.marinedepot.com/PrintTopic88943.aspx

Teorie są dwie -

1) zwykły film bakteryjny - zakwit na skałach, tak bywa, ewentualnie

2) drobne algi pokryte właśnie takim filmem bakteryjnym.

Algi lubią łapać w swój drobny "meszek" co popadnie, by mieć co jeść, a przy okazji na tym namnażają się bakterie, które zabijają algi. Koło się zamyka. Ilość materii organicznej rośnie w coraz szybszym tempie i tak to wygląda. Parametry niby w normie w całej wodzie, ale lokalnie na skałach jest syf i błędne koło.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem...co mam z tym zrobić? bo zdmuchiwałem cyrkulacją to ale wraca ponownie :hope:

683_img_3170.jpg

290_img_3160.jpg

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety myślałem że zaczyna znikać ale jednak jest tego coraz więcej :wallbash: miedzy skałami to aż grubo..nawet tego odessać nie szło przy podmiance :hope: cyrkulacja nie jest mala bo wszystko wiewa na tych skałach, nie wiem co robić czy czekać może w końcu zacznie znikać? albo dopiero zrobi się syf z tego


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja slabo widze, albo tu sie nie ma czego czepiac.

Moze jest tam jakas mala ilosc paproszkow, no ale co zrobic jak w zbiorniku nie ma sumpa?

Moze zainteresuje Cie ten temat

http://nano-reef.pl/topic/40133-detrytus/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumie jakiś nieduży brudek, ale przyrost tego w tak krótkim czasie? co będzie za 2 miesiące? mam tylko 2 rybki karmione mrożonkami, daje im 1/4 kostki raz dziennie.

Zrobiłem filmik lepiej to widać, filmowiec ze mnie żaden ale trochę widać.

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie coś, pewnego czasu (jak akwarium miało chyba 5 miesięcy), pojawiło się na spodniej stronie półek skalnych gdzie nie wędrują zwierzaki, ale już tego długo nie widziałam...więc pewnie Ci zniknie. To detrytus w moim odczuciu. Leje teraz dużo mniej bakterii może to też miało wpływ na zniknięcie tych paprochów.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw trochę cyrkulację, może coś dołóż. Poza tym jakaś wata, lub gąbka filtracyjna. Oczywiście gąbkę lub watę musisz co jakiś czas wyczyścić, bo się zapcha.

Polecam tez KZ Bio-Mate, a jeśli lejesz jakieś bakterie, to na jakiś czas przerwij.

Powodzenia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w jeżowca, skała będzie jak malina czysta.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, to nic nie daje. Jeżowiec u mnie wcinał tyklko algi wapienne, a ten syfek zostawiał. To nie pokarm dla jeżowca.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, u mnie kamole cycka do kości. Wygląda jak bym świeżą suchą wsadził.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 kostki pokarmu dla dwóch rybek to stanowczo za dużo,większość opada na dno Diadema rozwiąże problem,jak już wyczyści skały to z musu wysprząta dno -powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedzi, zastosuje się do rad i zobaczymy co z tego wyniknie :)


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuć jakieś ślimaki/kraby albo inne czyściciele w odpowiedniej ilości a na pewno Ci zniknie, jak dojrzeje i się dorobisz wieloszczetów i wężowideł to będziesz widział jak w takich miejscach wychodzą na żer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że to nie była wina bakteri, a środka JBL Koral Fluid cały ten detrytus znikł po zaprzestaniu stosowania go, po ponowym podaniu go w ciągu kilku dni znów zaczoł się pojawiać.


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zakończył się problem, czy gluty zniknęły całkowicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikły wszystkie farfocle:)


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Na przyszlosc lepiej ustawiona cyrkulacja tak aby (w miare mozliwosci) "oplywala" skaly. Do tego trzeba oczywiscie raz na jakis czas troche tego detrytusu odessac.

Pozdr,

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.