Skocz do zawartości
SPS

Zeovit jedyna słuszna metoda?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, często można przeczytać podobne efekty można uzyskać bez zeovitu ale właśnie podobne jest pare akwariów spsowych które są prowadzone bez zeovitu ale są wmmniejszości I tu pytanie do forum czy Zeovit jest niezastąpiony czy inne metody mu nie dorównują Jak ktoś ma baniak bez zeo i z fajnymi efektami proszę się ujawnić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc fajne efekty ?

Mówisz o pastelowych kolorach?

Dla jednego fajny efekt to pastel a dla drugiego bujajace się miekkasy i lpsy. . .

Wysłane z telefonu

Pozdrawiam!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie ze kolega SPS nabija posty i pyta o takie bzdury ze moderator powinien pokasowac te posty.

Przeczytaj dzialy. Zobacz galerie i zacznij zadawac sensowne pytania.

Sorki za OT ale ostatnio sme kretynskie tematy sie pojawiaja i odechciewa sie czytac i wchodzic na NR bo sie nowym szukac nie chce.

Moze zasada ze od rejestracji 30 dni bez dodawania postow. Moze w tym okresie przeczytaja kilka dzialow i postow.

Ps. Sorki ze bez PL znkow ale pisane z tel

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby "wiekszosc" zbiornikow prowadzona byla na zeovicie. To sa raczej wyjatki, dla koneserow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz zbiornik Foxa ,jesteś z lublina to może jak poprosisz to Paweł pokaże ci na żywo swoje cudo


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju chciałem tylko żeby można było porównać króra metoda jest lepsza wiem wiem to kwestoa gustu ale np zdjęcia bajiaka przed zeo i po i na odwrót tylko jak ktoś porusza ten temat to odrazu każdy mówi o bujających się moękkasach i że , mu się to nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz before/after Zeo to zajrzyj tutaj:

www.zeovit.com

Od siebie dodam, że to metoda dla mega cierpliwych i dla tych co umieją "czytać" z korali-gra niuansów, kropla czy dwie za dużo i efekt zgoła inny.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie dla nowicjusza ta metoda się nie nadaje,warto poznać inne,bardziej tradycyjne metody prowadzenia baniaka gdzie się przy okazji pozna życie w akwarium a potem dopiero TA metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to założyłem to akwarium żeby wszystkiego spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wystartować z zeovitem musisz mieć idealne parametry inaczej nie ma on sensu a wręcz działa niekorzystnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wystartować z zeovitem musisz mieć idealne parametry inaczej nie ma on sensu a wręcz działa niekorzystnie.

Piotr1 sorki ale co to za bzdura? Właśnie odwrotnie jak nasz do d... parametry no3 wysokie to warto kamyszki włożyć do reaktora i zbić no3. To jedyna najskutecznuejsza na tą chwilę metoda która trzyma cie za rękę i mówi ci co i ile dokładnie musiszpodać i zrobić. A inne metody do zbiornika ulns trzeba się bardzo dobrze znać typu dsb czy biopellety tutaj nie ma podrecznika co i jak dozowac tylko obserwacja i znajomość dokonanych zmian. Pamiętaj że na forum jest bardzo dużo osób które nie miały styczności z tymi metodami a maja najwiecej do powiedzenia. Czytaj i ucz się na tym forum jak i na innych jest bardzo dużo przykładów jak i co prowadzić. A pamiętaj na nanoreef temat zeovitu zawsze prowadził do kłótni lub do usuwania postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze metoda probiotyczna ktora tez trzyma za reke :).


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na osobę z 6 postami jesteś bardzo dobrze zorientowany co prowadzi do kłótni i kasowania postów... ciekawe.

A zeowit nie jest taką "różą bez kolców", dlaczego nikt nie wspomni o problemach z przenoszeniem korali z zeowitu i do zeowitu (prowadzonych innymi metodami), dlaczego nikt nie pisze że sens ma stosowanie tylko pełnej metody ? Inaczej będą to działania wyrwane z kontekstu... Ale w jednym się zgadzam, to metoda dla systematycznych, cierpliwych i tych z większym budżetem na baniak.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon1 ma trochę racji ale w sumie jak mam peletki no niby wszystko spoko same się kręcą a ja tylko patrze pomimo tego wszystkiego też musiałbym lać aminokwasy karmiś korale czyli lepiej już dodać kamyczki i mieć pełny zeovit. Takie kolory jak są na zeovicie trudno osiągnąć innymi metodami a przy zeo mamy poradnik wsparciena forum specjalnie dla tej metody i w samej firmie KZ. Gdyby był taki dokładny poradnik do innych metod.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od samych bakterii + zeostart,bez kamyków,ja tak jechałem i tez efekty były niezłe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnikow nie potrzeba. Akwarysta musi sobie uswiadomyc sposob odzywania korala, symbioze z zooxantelami i zapewnic waunki srodowiskowe. Wtedy kazdy bedzie mial piekne kolory.

Czytam czytam i mimo ze calej metody ZEOvit nigdy nie stosowalem, majac stycznosc z kilkoma produktami dorzuce swoje 5 groszy.

Widzilem akwaria ktore na roznych metodach kolorami byly lepsze niz na ZEOvit. Akwaria kilkuletnie a nie zeovitowe dwulatki. W sieci rowniez wiele przykladow. Korale, grube, zdrowe, kolory czyste i nasycone. ZEO? oczywiscie ze mozna jezeli ktos lubi majtkowe pastele.

Ale dobrze tez ze kolega zwrocil uwage na przenoszenie korali z i do zeovitu. Tu nigdy koral latwo nie ma.

Z powodzeniem da sie osiagnac piekne kolory bez ciaglego uwiazania przy zbioniku czy jazdy na ostrzu noza. Owszem metoda ma forum wsparcia, ale czytajc je szerzej, bardzo latwo dojsc do wniosku ze kazdy musi sam znalezc swoje dawki bo w kazdym akwarium obsada sie rozni.

Ogolnie fajnie ze jest i nie da co zaprzeczac ze nie dziala. Czesto jednak musi trafic w charakter akwarysty.

Im wiecej metod tym wiecej baniakow jak i ciekawych dyskusji. Kazdy cos dla siebie znajdzie.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników jest wiele do ZEO, do probiotyki,, Żywy PORADNIK Krzysztof TRYC do biopellet(on zresztą do rany przyłóż), jak i do innych metod. Problem w tym że większość z nas naśladuje najlepszych, a i tak się nie udaje uzyskać takich efektów. Ja z doświadczenia (dość krótkiego) mogę powiedzieć że sam poradnik nie wystarczy do uzyskania "majtkowych pasteli" i nie jest to metoda łatwa i specjalnie droga pomimo tego że napewno ma najlepszy poradnik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoniak i organika. To dla mnie to podsatwa. Dwa glowne czynnniki pociagajace za soba caly niekorzystny lancuch w kolorowaniu korali.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo na podstawowym zeovicie kosmicznych kolorów sięmnie osiągnie wiem że poradnikowo nie ma co iść bo teraz akwa mam na vodkovicie :D i czasami potrafie wlać 7ml i nawet zakwitu nie ma tydzień temu nie lałem wódki i NO3 wzrosło do 2 więc system w pewnym stopniu jest uzależniony od wódki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiadomo na podstawowym zeovicie kosmicznych kolorów sięmnie osiągnie wiem że poradnikowo nie ma co iść bo teraz akwa mam na vodkovicie :D i czasami potrafie wlać 7ml i nawet zakwitu nie ma tydzień temu nie lałem wódki i NO3 wzrosło do 2 więc system w pewnym stopniu jest uzależniony od wódki

Pozdrawiam

Używaj znaków interpunkcji- łatwiej będzie się czytać.

Skoro raz sobie lejesz a raz nie to metoda Zeovit nie jest dla Ciebie.

Zachęcam do założenia wątku o swoim akwarium.

Uważam, że nie ma jedynej słusznej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem że raz leje a raz nie wtedy przez tydzień to byłeksperyment czy akwarium radzi sobie bez dopalacza wszystko było testowane na moich bioindykatorach i normalnych testach leje też KM nano reef po 16 kropli dziennie

Wszystko zostanie opisane w wątku o mojem 160 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.