Skocz do zawartości
chomikbil

zaczynam nową przygodę z RM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pilne choć może głupie pytanie ,potrzebuje dolać około 10l wody do rm ,niestety brakło mi soli i nie mam gdzie zdobyć ,pytanie czy mogę zastąpić np,solą niejodowaną lub tp.proszę o szybką odpowiedz . :blushing: zasolenie w tej chwili 1,15

Edytowane przez chomikbil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól zdobyć w sklepie, np jutro. Nie zastąpisz jej inną solą, bynajmniej nie kuchenną. A i zasolenie masz DUŻO za małe !!! .. może ktoś odda Ci z podmianki (w końcu weekend jest) z okolicy więc szukaj i pisz PW do towarzyszy z okolicy

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł tak, aby więcej mówił o zawartości wątku. I przeczytaj regulamin >>> http://nano-reef.pl/topic/18642-regulamin-forum-wazne-przeczytaj/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz ,czyli wiem ze nie zastąpie wiec nie kombinuje,niestety nie mam skąd bo najbliżej to Rzeszów Lublin to 100kl a nie dam rady dzisiaj dojechać jutro zamówię to na wtorek powinna być myślę ze nic się nie stanie ,mam mało życia tylko 2 błazenki ukwiał i xenie , pech chciał ze spuściłem wodę z panelu aby wyczyścić i nie chcąco wylałem nie to wiadro co trzeba ,moja wina i nieuwaga trudno taki byłem zafascynowany że w końcu mam akwarium morskie ze ten błąd popełniłem mam nadzieje że ostatni,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie zlewaj, przelewaj, wylewaj I nie kombinuj z woda jak nie masz zapasu soli...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie zlewaj, przelewaj, wylewaj I nie kombinuj z woda jak nie masz zapasu soli...

teraz wiem ,ale człowiek na błędach się uczy :blushing:

ale wszystko ok znalazłem niedaleko u dobrych ludzi sól i wszystko ok ,

nawet nie wiedziałem że w mojej miejscowości mają też morszczaka .

jak znajdę chwilę postaram się opisać początek mojej przygody z morszczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi raz prosze - zmien tytuł :)

ok. zmienię tylko nie wiem na jak ,jestem mało wprawiony w forach i pod wpływem emocji piszę gdze się da soooorki ,pomóżcie prawidłowo się posługiwać na tym forum abym nikomu nie przeszkadzał :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: najlepiej proszę o usunięcie tego postu aby nie wadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :) - nie widzisz że Chłopak w stresie ? Bądź człowiek, masz uprawnienia, zmień sam. A nie stresuj bo mu jeszcze nie daj panie azotany lub fosfor skoczy...

Chomiku... widzisz, z akwarystyką to jest tak, że spieszyć się trzeba tylko przy ścieraniu rozlanej wody, a jak żeś wylał wiaderko, to masz mniej do ścierania i spieszyć się nie trzeba. Przez pośpiech i nerwowe ruchy więcej rybek padło niż przez złe parametry.

Soli - kuchenna nie zastąpisz. Ale na przyszłość pamiętaj że zapas soli, węgiel aktywny, bakterie oraz woda RO - to podstawa. Chleb może się skończyć w domu, ale te rzeczy powinny być zawsze :) Bo od tego zależy życie w baniaku. Nie raz, nie dwa szybka podmiana i węgiel, ratowały baniak.

Przydaje się też zapasowa pompa obiegowa (w wypadku reefmaxa) i grzałka.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zapas trzeba mieć ale rm nabyłem przez przypadek w piątek dopiero i nie byłem gotowy na to a napalony,na pewno zapasy zrobię, GOŚĆ co kupiłem mówił mi że tylko sól i pokarm potrzebny ,rzez rok miał i nic tylko podmianka co 2 tygodnie wiaderko ,nic więcej nie stosował i żebym ja nie stosował :baby: dlatego pytam was ,węgiel stosować ? czy tylko mieć , Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. nie wiem czy założyć nowy temat czy tylko zmienić tytuł i kontynuować.

obecnie to całe moje życie w RM .Ukwiałek wczoraj schował się za skałki i nie chce wyjść

Wiem że zapas trzeba mieć ale rm nabyłem przez przypadek w piątek dopiero i nie byłem gotowy na to a napalony,na pewno zapasy zrobię, GOŚĆ co kupiłem mówił mi że tylko sól i pokarm potrzebny ,rzez rok miał i nic tylko podmianka co 2 tygodnie wiaderko ,nic więcej nie stosował i żebym ja nie stosował :baby: dlatego pytam was ,węgiel stosować ? czy tylko mieć , Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. nie wiem czy założyć nowy temat czy tylko zmienić tytuł i kontynuować.

Obecnie to całe moje życie w RM .Ukwiałek wczoraj schował się za skałki i nie chce wyjść

post-12744-0-75354900-1408439134_thumb.jpg

post-12744-0-80660400-1408439159_thumb.jpg

post-12744-0-47982300-1408439178_thumb.jpg

post-12744-0-01099600-1408439208_thumb.jpg

post-12744-0-94247500-1408439219_thumb.jpg

Edytowane przez chomikbil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który polecacie sklep internetowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w RM którym kupiłem w panelu znajdują się tylko biobale czy tak zostawić a może wymienić na lepsze media filtracyjne podeślijcie mi linka gdze w jednym temacie dowiem się co na początku muszę wiedzieć żeby nie robić błędów ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc uzytkownikow RM chyba jednak rezygnuje z biobali,mozesz w to miejsce dac gruz koralowy,czy siporax,ewentualnie jakies pochlaniacze NO3 lub PO4.

A z tym linkiem,to taki zart,nie?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć kolego chomikbil!

Jeśli jesteś zainteresowany przeróbkami, innymi reefmaxami to żeby uniknąć błędów i pokazywania, że nie chce Ci się szukać ( :) )

Proponuję poczytanie kilkudziesięciu tematów z działu:

http://nano-reef.pl/forum/68-reefmax-klub/

Np:

http://nano-reef.pl/topic/36592-baza-wiedzy-07v-2011-11-09/

Jest kilka tematów z wielkimi przeróbkami więc nie pozostaje nic innego jak czytać, czytać i czytać:)

Przyjemnego odbioru:)

Przeglądnęłam jeszcze zdjęcia które zamieściłeś i z dobrego serduszka radzę:

- żebyś miał dojście czyścikiem po bokach - zielona szyba po czasie jest naprawdę upierdliwa - jak nie masz jej jak wyczyścić.

- Żebyś zapewnił wystarczającą cyrkulację tej skały - chociaż ja bym usunęła ponad połowę - korale prezentują się znacznie lepiej niż skała a na nie tak naprawdę brakuje miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki o takie coś mi chodziło, biorę się za czytanie

czy w RM wentylator [ten jeden większy] nie wyłącza się automatycznie jak temperatura spadnie poniżej zadanej bo u mnie się włączy ale nie wyłącza i chodzi dalej cały czas.??????????

znalazłem wiem że się nie wyłącza tylko nadal pracuje

Stosuje ktoś może takie coś

http://allegro.pl/seachem-matrix-500ml-wklad-biologiczny-1l-700m2-i4506025529.html

http://allegro.pl/seachem-matrix-500ml-wklad-biologiczny-1l-700m2-i4506025529.html

Edytowane przez chomikbil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien się wyłączyć jak gasną T5


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz bracie szczęście ,ze masz u siebie w miejscowości morszczaka.Doceń to bo nie kazdy takie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien się wyłączyć jak gasną T5

chodzi na okrągło nawet jak nic nie świeci

a jest ktoś w stanie powiedzieć mi co to mam za skały czy to żywa czy sucha ?

Edytowane przez chomikbil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaką temp masz teraz ustawione?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro coś z niej wyrasta to moim zdaniem żywa.Ja startowałem na suchej no i nawet wieloszczet z niej nie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaką temp masz teraz ustawione?

26 a w akwarium mam 25,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne... generalnie powinny się wyłączyć wraz z T5 bez względu na temperaturę...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro coś z niej wyrasta to moim zdaniem żywa.Ja startowałem na suchej no i nawet wieloszczet z niej nie wyszedł.

Jest czysta nic z niej nie wyrasta rośnie to co przyczepione

to dziwne... generalnie powinny się wyłączyć wraz z T5 bez względu na temperaturę...

Właśnie mnie też dziwi i dla tego pytam pewnie walnieta facet co od niego odkupiłem mówił że tak jest od nowości rok temu była wymieniana na gwarancji na nową bo tamta padła chyba coś z oświetleniem było ale nie dopytałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.