Skocz do zawartości
radovan133

Dostałem Aqua Medic Chromis

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem Aqua Medic Chromis ( człowiek się przeprowadza i postanowił zwiekszyć litraż ) jest to używany (2008 rok ) zbiornik 56x56x56 z dolną szafką, odpieniacz Biostar Flotor, pompa PF 1000 (1.000 l/h), oświetlenie: Ocean Light 150 z 1x 150W aqualine 10000 z trybem nocnym. Już od dawna chciałem wystartować z solniczka no to teraz niem już wyjścia :-) Chciałem was zapytać o ten zestaw, może ktoś ma lub miał , może coś dodać lub zmienić żeby z powodzeniem ruszyć. Jest to moja pierwsza próba, trochę teorii zero praktyki wiec będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie. Dzięki.post-23355-0-69376900-1408304095_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi "darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby" :)

Na forum znajdziesz garsc cennych informacji, a w tym temacie życzliwą pomoc na nękające sie pytania. Pamiętaj im więcej wykażesz chęci do samokształcenia, "nabywania języka morszczyzny" tym łatwiej bedzie Ci zadawac konkretne pytania i otrzymywać celne odpowiedzi

powodzenia

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które nabyły używany sprzęt. Otóż ten który posiadam hulał od 2008r, jak wiadomo urządzenia pokrywają się glonem wapiennym który trudno usunąć zwłaszcza gdy wyschną na pieprz. Czy to nie powoduje skutków ubocznych przy ponownym starcie? Dołączam fotki odpieniacza.

post-23355-0-64357200-1408805620_thumb.jpg

post-23355-0-94059700-1408805634_thumb.jpg

post-23355-0-22995600-1408805647_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocet, dużo octu i sprzęt będzie jak nowy. Polecam pracę w rękawicach, jeśli nie chcesz dwa dni octowo wonieć.


www.reef-poznan.pl,

mail sklep@reef-poznan.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera Ph-, Aquacid zoolek i pozbędziesz się ich bez woni octu, jednak polecam pracę w rękawiczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info, wypróbuje obydwa warianty, dosyć grubo tego wiec zobaczymy który skuteczniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę kwasem solnym (oczywiście rozcieńczonym ro ok 50:50), ale nie polecam (w sensie na własne ryzyko ;) ), bo przy za słabym rozcieńczeniu mogą być szkody. Metoda najszybsza i przy dużym czyszczeniu też najtańsza.

Te ph-, aquacidy itp. to przypuszczam, że jest właśnie rozcieńczony kwas solny. Tylko cena nieco inna ;)

edit: Kurcze, sorry... Nie zauważyłem, że post stary...

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku używam woda + roztwór 30% kwasu solnego. Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Do naczynia z wodą dolewam delikatnie kwasu (nigdy odwrotnie), aż wzrokowo zobaczę że glony zaczynają lekko bąbelkować.

Butelka półlitrowa wystarcza na parę lat.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.