Skocz do zawartości
Waldi

żywopłot

Rekomendowane odpowiedzi

Szok.... mnie zastanawia ile lat takie koralowce muszą rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu że mają ok 1,5m to przy przyroście 1cm miesięcznie to tak na oko 12,5 lat. Ale wszystko zależy od warunków bo w naturze nie zawsze osiągane są takie przyrosty.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojego akwarium nawet szczepka by się nie zmieściła :thumbup:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku byłem w El Faaranie i nurkując tam na rafie, na lewo od hotelu znalazłem wielką acroporę miała dobre dwa metry średnicy. Większa ode mnie jak podpłynąłem. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stronę tego drugiego pomostu ? Pamiętam Seb pisał,że jak by popłynąć w prawo od "naszego" pomostu,za jakiś cypel to dopiero jest tam co oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie wiem który pomost jest "nasz" ale za punkt odniesienia przyjmijmy bar na plaży :D Więc od baru w lewo do pomostu i dalej w głąb morza. Tam była wielka acropora. Natomiast niedaleko hotelu na prawo od baru był drugi pomost i w tym kierunku za cyplem była naprawdę piękna rafa. Widziałem tam m.in. ponad 2 metrową morenę albo wielką czarną mantę.

Nudziło mi sie to zrobiłem mapkę poglądową ;)

843453_el-faarana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich głębokościach są te cuda?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stronę tego drugiego pomostu ? Pamiętam Seb pisał,że jak by popłynąć w prawo od "naszego" pomostu,za jakiś cypel to dopiero jest tam co oglądać.

płyneliśmy tam z Piotrem około 5 rano fakt inny klimat niż przy pomostach

są tam takie wysokie słupy skalne po kilka metrów wysokie oblepione koralami

i wielkie rybska pływają


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip,do tego hotelu należy ten lewy pomost patrząc na to zdjęcie,na prawy nie ma wstępu dla gości z Faarany a o tym co pisałem to chyba gdzieś tam,gdzie te dwie łódki po lewej stronie są lub trochę bliżej.Wstępnie w październiku wybiera się dmt_dar i Cyganus,może i ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.