Skocz do zawartości
SPS

Straty w akwariach

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat o stratach. Jakie zwierzęta straciliście w swoim akwarium napiszczie tylko zwierzęta stracone i przyczyny zgonu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,patrz jak wszyscy sie chwalą co do kibelka wywalili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekamy i zobaczymy co Ty do kibelka wywalisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie

Lobythum apitazie zaparzyły go na śmierć

2xtrochus zabite przez kraba pustelnika

Krab percnon śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach

Discosoma zbyt niskie no3

Rozgwiazda piaskowa to znaczy nie wiem od 3 miesięcy jej nie widze zaginiona

Co ciekawe żadna krewetka i żadne spsy mi nie padły to znaczy teraz pada mi acropora ale może jeszcze odratuje

Ciekaw jestem czy to dużo jak na pierwsze akwarium

Pozdrawiam

Edytowane przez SPS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie straciłem:

Błazenek - postanowił wyskoczyć w nocy z akwarium i poleżeć na dywanie

Krewetka czyszcząca - po prostu nagle zniknęła zupełnie bez śladu, więc przyczyna zgonu nieznana

Poza tym mnóstwo małych Syconów - przyczyna zgonu: czyszczenie odpieniacza


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to trocha tego znikło :crybaby: :crybaby:

2 szt Calcinus elegans :crybaby:

1 szt Mithraculus sculptus Mitrax crab :crybaby:

1 szt Lysmata amboinensis Krewetka czyszcząca :crybaby:

1 szt Krewetka boksująca :crybaby:

1 szt Jeżowiec Mespilia globulus :crybaby:

1 szt Labroides dimidiatus Wargatek sanitarnik :crybaby:

2 szt Euphyllia :crybaby:

większość padło w pierwszej połowie roku co założyłem solniczka choć Lysmata amboinensis Krewetka czyszcząca tera mi sie straciła :crybaby: :crybaby:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja xenie (chyba wina remontu) i ricordee bo się nie przyczepiła do skały i znikła hehe

A no i na samym początku małe kawałeczki twardych - była to jakaś montipora i coś jeszcze - choć po tym jak stwierdziłem zgon korale znów zaczęły polipować. Ale teraz znów są gdzieś w skałach, bo podczas małych porządków wpadły w zakamarki i nie chciało mi się ich już wyjmować.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus zginął od ospy za nim też 2 blazny, nie wiadomo czemu babka za jakich czas, mandaryn wyskoczył jakich czas temu z akwarium i to była jego 2 próba i to udana. Kupiłem salariasa padł 2 dni później nie wiadomo czemu więc kupiłem drugiego padł po tygodniu. Aktualna obsada ma się dobrze :-) poza babka bo ta lubi czasem wyskoczyć w nocy po 2 próbie samobójstwa( miała dużego frarta że jeszcze nie spałem) zrobiłem pokrywę z plexi i zakładam na noc.

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka desant na dywan

Decora zameczona przez garbika


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna zgonu to ciekawy temat. Bo może być przez głupotę i zaniedbanie. Albo ryzyko - jakoś to będzie. Albo przyszło jednak w kiepskim stanie. Lub niewyjaśnione.

No i jest pewna różnica czy rybka pada po kilku dniach czy np żyła kilka lat i zeszła.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata :

Labroides dimidatus - wyskoczył na panele, znaleziony wysuszony na wiórek

Synchiropus splendidus - zszedl z glodu choć drugi ma się dobrze

2xLysmata abonesis - prawdopodobni kraby dopadł jedną przy wylince a drugą żle aklimatyzowałem,padła zaraz po wpuszdczeniu do akwarium

4x Anthias tuka - zbyt pochopnie się na nie zdecydowałem, jedne z najcięższych anthiasów, nie przetrwały w zwiążku z podwyższonym NO3 i PO4 - gdy z tym walczylem musiałem zmniejszyć karmienie

2xChromis Viridis - zagonione przez pozostałe

2xKrewetka kukethali - zabite na moich oczach przez 2 razy większe l.abonesis

Valencinea sexguttata - przyczyna nie poznana do dzisiaj, wpuszczone były 2 sparowane, druga ma się dobrze do dzisiaj.

Ampiphrion ocealaris - brooknelia

Seriatopora hystrix umarła - dzisiaj poszła do kosza bo podtruwała swoim ścierwem resztę korali,

umiera poccilopora, stylopora milka i montipora talerzowa - podejrzewam pewną sól wraz z bakteriami probiotycznymi (czasem wcinajątkankę korali sps )ale nie chcę nic mówić póki się nie upewnię. Stylopora i talerzówka na odratowanie przekazana do sąsiadów, pozostałe odżywaja pomału po 40L podmianie na soli IO.

Więcej grzechów nie pamiętam


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maćko bakterie probiotczne które wcinają koralowce to jest mit który ktoś kiedyś na forum powiedział i teraz tak się przyjęło. Niestety jest dużo więcej czynników które wpływają na spsy od parametrów wody chemicznych po parametry biologiczne jak pasożyty czy choroby . Kilka lat temu wprowadzenie spsa do zbiornika odbywało się po roku najwcześniej od zalania teraz większość osób chce spsy po dwóch tygodniach ,oczywiście jest to możliwe jednak musimy liczyć się z tym , że jednak jeszcze nie pora na spsy. Czasem jest to błąd pomiaru jednego parametru, który powoduje problem. Gdyby teoria z bakteriami była prawdopodobna mielibyśmy problem np przy stosowaniu pelletek nie znalibyśmy dnia ani godziny gdzie korale zostałyby zaatakowane przez bakterie, dlatego nie możemy tutaj obwinić bakterii czy to w soli czy w innej postaci.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian - tak też mi coś śmierdziało z tymi bakteriami :)

Żeby nie zaśmiecać watku, napisze krótko...Jak stosujecie probiotykę AF, to stosujcie się w 100% do ich zaleceń. Ja używałem soli ReefSalt, ale nie probiotycznej tylko zwykłej do której dodawałem ProBioS...Ta sól się do końca nie nadaje do tej metody z tego co wyczytałem w wątku o probiotyce bo nie zawiera dodatkowych aminokwasów i innych związków znanych tylko producentowi a potrzebnych do poprawnego funkcjonowania zbiornika ULNS.

Szkoda tylko że sprzedawcy nie są o tym poinformowani :(

Tak czy siak, moja wina że dałem się złapać na nową modę i jak zwykle wyszło lepsze jest wrogiem dobrego.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian - tak też mi coś śmierdziało z tymi bakteriami :)

Żeby nie zaśmiecać watku, napisze krótko...Jak stosujecie probiotykę AF, to stosujcie się w 100% do ich zaleceń. Ja używałem soli ReefSalt, ale nie probiotycznej tylko zwykłej do której dodawałem ProBioS...Ta sól się do końca nie nadaje do tej metody z tego co wyczytałem w wątku o probiotyce bo nie zawiera dodatkowych aminokwasów i innych związków znanych tylko producentowi a potrzebnych do poprawnego funkcjonowania zbiornika ULNS.

Szkoda tylko że sprzedawcy nie są o tym poinformowani :(

Tak czy siak, moja wina że dałem się złapać na nową modę i jak zwykle wyszło lepsze jest wrogiem dobrego.

To nie jest tak do końca , sól probiotyczna w zestawie z całą resztą jest najskuteczniejsza . Wszystkie inne suplementy stosowane bez połączenia z solą nie są szkodliwe lecz pomagają np przy stosowaniu biopeletek ,czy VSV ,czy przy klasycznym prowadzeniu zbiornika . Nie ma tutaj mowy o szkodliwości któregokolwiek produktu przy nie stosowaniu pełnej metody i całego zestawu . Jedynym połączeniem jest coralE i coralB z uwagi na bardzo kwaśne coralE zalecamy stosować osłonowo coralB przy regularnym stosowaniu tego produktu .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 6 miechów padły:

Xenia zgon chyba z powodu zerowego no3

Calcinus Elegans zgon chyba z głodu bo zjadł wszystkie glony a spiruliny nie chciał ruszyć natomiast wcześniej przez 4 miesiące kosił glony jak szalony zmieniał muszle i pancerzyki regularnie tak wiec stawiam na zgon z głodu bo parametry są stabilne


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.Do moich strat zaliczają się Amphiprion ocellaris-wyschniety za akwa widocznie skakac mu sie zachcialo wieczorową porą,Valencinnea muralis tez nocny wyskok,Salarias fasciatus-pekniety brzuszek moze z przejedzenia? Lysmata amboinensis-2szt zalatwione przez ustniczka krolewskiego.Wezowidlo ktore rozpadlo sie na kawalki po uzyciu Algea X. Wielka szkoda.Ricordea florida ktora zaczela tracic zooxantele,zbielała a pózniej sie rozpusciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rhodactis najpierw wymuszczał troche różowych flaczków póżniej od srodka talerza zaczął się rozpuszczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysmata debelius - skończyła jako pokarm dla ukwiału z ręki morderczego błazna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gdzieś przepadł stigmatura i padły mi dwie krewetki wurdemanni. A i rhoadicisa straciłem ponieważ zakopała go krewetka pistoletowa.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysmata debelius przez krewetkę pistoletową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.