Skocz do zawartości
erem88

30L - Lampka biurkowa Erem'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie !

5.09 zalałem zestaw Aquael Nano Reef 30.

W zaprzyjaźnionym sklepie kupiłem żywą skałę 4kg oraz żywy piach Nature's Ocean Samoa Pink 4.5kg.

Woda 50/50 żywa z nową solanką. Dodałem bakterie Biodigest + pożywka.

W kaskadzie póki co seria ( 2 gąbki ) zastanawiam się na co z biegiem czasu zmienić...

Dokupiłem również termometr oraz czyścik magnetyczny.

Jest to moje 2 akwarium morskie, prowadzę też ReefMaxa.

Zamysł postawienia 30l spowodowany jest tym że w ReefMaxie mam dobraną parę Pterapogonów i mam zamiar spróbować odchować młodzież ;) Samiec nosi ikrę już 3 tydzień...

Jeżeli chodzi o obsadę 30l, planuje dużo odmian ZOA, ekipę czyszczącą oraz jak się uda młode Pterapogony, które chcę odchować a później wysłać w świat do większych baniaków. :)

Póki co nie świecę wcale i planuje robić tak przez tydzień. Później 4 godziny zwiększając o 1 godzinę co tydzień.

Komplet testów Saliferta mam wiec będę obserwował proces dojrzewania.

Pierwszej nocy z latarką udało mi się wypatrzyć pierwsze życie, mały krabik oraz to co mnie bardzo zainteresowało to chyba Jeżowiec... ma około 4mm i śmiga sobie po skale. Zobaczymy czy przeżyje dojrzewanie.

post-23519-0-46416900-1409995329_thumb.jpg

post-23519-0-65272100-1409995345_thumb.jpg

post-23519-0-83352500-1409995355_thumb.jpg

post-23519-0-71743000-1409995362_thumb.jpg


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Oby plany się powiodły! :) Nie chciałbym zapeszać, ale nie wiem czy to dobry pomysł żeby pod akwarium była drukarka...jakiekolwiek prace przy akwarium równają się pochlapaniem troszkę naokoło.

Powodzenia ! :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Oby plany się powiodły! :) Nie chciałbym zapeszać, ale nie wiem czy to dobry pomysł żeby pod akwarium była drukarka...jakiekolwiek prace przy akwarium równają się pochlapaniem troszkę naokoło.

Powodzenia ! :)

Niestety drukarka jest w słabym położeniu ale niestety nie mam na nią innego miejsca. Przy pracach w akwarium będę kładł na nią ręcznik to powinno zdać egzamin :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników takiej kostki stosuje oświetlenie nocne? Widziałem ze Aquael ma w swojej ofercie oświetlenie nocne za około 50zl ale nie wiem czy to zda egzamin. Jakieś propozycje?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz między świetlówki wkleić kawałek paska ledowego niebieskiego (bez silikonu) do tego najprostszy zasilacz i już :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/aq11-oswietlenie-akwarium-led-flux-nocne-regulacja-i4553002718.html sto razy lepsze od tej lampki aquaela,nie zajmuje miejsca, montujesz np na szybie nakrywowej na końcu ustawione pod kątem, masz regulację jasnośc.Dodać włącznik czasowy i nic więcej do szczęścia nie trzeba.Tylko aktualnie brakło im niebieskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że bardzo fajnie wygląda podświetlenie diodami uv. Taka dioda pod 3v, zamontować ze 3 i jest fajnie :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,kup sobie to,o czym pisze officer :). W rurce sa umieszczone 3 diody,daja naprawde duzo swiatla i jesli ma to byc oswietlenie nocne,to trzeba zasilacz skrecic na minimum. Dzieki mocowaniu na przyssawki mozna to zamocowac wlasnie na szybie nakrywowej lub na tylnej sciance kosteczki i tak,jak pisze officer mozna sobie dowolnie ustawic kat swiecenia.

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie za sugestie. Jak bedą mieli niebieskie światło to kupię ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawię foto na pewno :)

Póki co nie świece w ogóle, baniaczek spokojnie dojrzewa 10 dzień.

Zrobiłem testy na NH4 i NO2 ani jedno ani drugie nie wykrywalne NO3 25.

Pewnie cisza przed burzą, oznak dojrzewania brak :)

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila w sprawie tej aukcji i póki co nie bedzie niebieskich ledów z tą regulacja o których pisał officer. Muszę zastanowić sie nad pomysłem Jesiona. Cieżko do takiej diody podłączyć prąd, sorry za takie pytanie ale to dla mnie obcy temat.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/wodoszczelna-lampka-led-do-akwarium-12v-28mm-gw-fv-i4581820459.html a do tego zasilacz antenowy z regulacją napięcia całość koszt 20 zł i masz regulację jasności świecenia.Z zasilacza antenowego ucinasz końcówkę i kostką za 50 groszy łączysz kabelki i gotowe.Po co kombinować skoro można ułatwiać sobie życie? Na pw dam Ci link do zasilacza antenowego z regulacją za 10 zł ( cena razem z przesyłką) Edytowane przez officer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem w sklepie akwarystycznym i kupiłem oryginalne oświetlenie nocne Aquaela. Pewnie udałoby się zrobić to taniej, ale lenistwo wzięło górę. Zamontowałem je pod pokrywą, świeci ładnie. Dodaje kilka zdjęć.

Baniak zalany 13 dni temu, brak oznak dojrzewania.

post-23519-0-40433300-1411020938_thumb.jpg

post-23519-0-66119800-1411020941_thumb.jpg

post-23519-0-96076500-1411020944_thumb.jpg

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem w sklepie akwarystycznym i kupiłem oryginalne oświetlenie nocne Aquaela. Pewnie udałoby się zrobić to taniej, ale lenistwo wzięło górę. Zamontowałem je pod pokrywą, świeci ładnie. Dodaje kilka zdjęć.

Baniak zalany 13 dni temu, brak oznak dojrzewania.

Ja mam baniak zalany 6 dni temu i też cisza tylko że ja mam na suchej skale sklejonej w grotę dla przyszłego zwierzyńca więc u mnie może być niezła jazda bez trzymanki z glonami etc.Co do lampki nie wiem czy nie za mocno to świeci i dlatego każdy proponował Ci oświetlanie ze skęcaną mocą.Nie wiem czy zwierzaki się ``wyśpią`` przy tym światełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedzie za mocno święciła to ustawie ją jakoś nad pokrywą co powinno trochę rozproszyć światło... Pożyjemy, zobaczymy. Jutro mija 2 tydzień od zalania i ustawiłem swiecenie 4 godziny z czego 2 godziny komplet ;) zobaczymy co dalej, póki co NH4 i NO2 nie wykrywalne NO3 25

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,co w akwa? jakieś objawy dojrzewania?co do moonlighta jak będzie za mocno to kabelek ciach i zasilacz antenowy z regulacja i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Póki co dojrzewania brak... Nie mam też NH4 ani NO2, NO3 koło 10 wiec jest dobrze, świece 6 godzin. Moze to zasługa bakterii Biodigest które leje codziennie po kilka kropel ;) Oświetlenie nocne póki co mi sie podoba, ale dzięki za wskazówkę z tą regulacją. W tym tygodniu moze wyrzucę jakiegoś miekasa...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie !

Mineło 2 miesiące od zalania.

Wywaliło trochę okrzemków, poza tym bez problemowo.

Kupiłem bardzo pracowitego ślimaka Turbo który odwala kawał dobrej roboty.

Mam też fajnego grzybka Rhodactis, szczepkę ZOA oraz gwiazdę akwarium czyli żółtą rurówkę na która dosyć długo czekałem :)

Wygląda bardzo fajnie, tylko póki co jest mała.

Jeżeli chodzi o plany co do akwarium to będzie raczej miękasowo, ale pewnie LPS też jakiś trafi :)

Docelowo przedszkole dla małych Pterapogonów które póki co nie mają weny na amory... :)

Kilka zdjęć:

rSPHov.jpg

s0rzet.jpg

UUkFUC.jpg

0pzEra.jpg


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git :),a rurowka - jak to dzisiejsza mlodziez mowi - mega :D.

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka świetna! Gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora Warszawa ;) wczoraj była dostawa, były 2 sztuki wziąłem ostatnią ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałam na jakąś aktualizację już dłuższy czas, a tu miła niespodzianka. Rurówka świetna, zazdroszczę. Nie ma to jak być na bieżąco z dostawami :) Masz zamiar coś tam wrzucić jeszcze, czy cierpliwie czekasz na amory pterapogonów. Może jakaś krewetka, krabik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czekam na piękną krewetkę ukwiałową którą zamówiłem. Wygląda bajecznie ! Reszta obsady to same korale i tak jak mówiłaś czekam na młode Pterapogony :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.