Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i tak warto te przynajmniej 10cm od boku zrobić wolnej przestrzeni.

Miałem 39w 89cm i bok 100cm na prawdę te 11cm nie robiło różnicy 4cm niewiele zmieni.

Jesteś dobry jeśli wizualnie akwarium wydaje ci się mniejsze bez doświetlenia akwarium do krawędzi,t5 światło nie jest skupione.

Gdybym ja powiesił nad samą wodą to po dniu w ogóle by światła nie dochodziło dzięki jebao.Nie każdy mógłby se pozwolić na takie skupienie.

Dodatkowo też koszty rosną i lampy i t5.

:animier:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampa jest od boku do boku akwarium to mnóstwo światła pada na boki(szyby akwarium).

Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju odbłyśników, odległości od lustra wody - jednak naprawdę te 15cm po bokach przy lampie powieszonej "normalnie" bez najmniejszego problemu nie przeszkadza.

Przy lampie 8x54W zawieszonej 20cm nad lustrem wody i akwarium wysokim na 65cm SPS na dnie bez problemu ładnie się wybarwiają i rosną(PAR > 200). Nie ma także problemu z doświetleczniem koralowców, nawet tych znajdujących się po bokach na połowie głębokości akwarium.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy lampie 80w koszty utrzymania pójdą drastycznie w górę.

Poza tym nie wiemy co bedzie w akwarium,bo dla miekasow to i 6x54w bedzie wystarczajaco.(nie wiele większy baniak Kiviego chodził na 2 swietlówkach 54w) i kazdy wie jakie mial efekty.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach każdy ma efekty i kolory i dosyć jasno w razie potrzeby.Nie wątpię w to że soft i na jednej rurze pójdzie w las.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szerokość zbiornika na jaką mogę sobie pozwolić to 50 cm :(

Więc mam dwie opcje:

130x50x55 lub 160x50x55 co do wysokości mogę jeszcze dodać troszkę :)

Wolałbym opcje pierwszą wraz z lampą 6x54W (122cm polecaną) ponieważ będzie bardziej ekonomicznie :D

Chciałem w planie cały baniak w optiwhite ale czy to ma sens ?? Tył i tak okleję na niebiesko a spód wiadomo nie widać...jedynie co to optycznie full optiwhite wygląda szałowo :)

Jeszcze jedna sprawa co do stelażu...czy 80 cm wysokości to nie za wysoko ??

Prosze o pomoc w wyborze (jak nie was to kogo: ;) dzięki z góry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli planujesz akwarium w calosci z opti white, a przy szybie 10mm warto, to dla najlepszgo efektu przy lampie 6x54W bedzie w akwarium o wymiarach 130x50x50h

Wysokosc stelaza to sparwa indywidualna. Jedni wola ogladac akwarium z pozycji stojacej, drudzy siedzac we fotelu. Wtedy 80 to za wysoko. Dochodzi jescze aspekt obslugi i wtedy wysokoc stelaza, baniaka, ewentualnej korony zaczyna miec duze znaczenie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość stelaża to wiele czynników

- pozycja do oglądania - o czym wspomniał Grzegorz

- wysokość sumpa

- wysokość odpieniacza (np. Shurany są wysokie)

- poziom wody na którym pracuje najwydajniej odpieniacz danej marki, bądź danego sposobu odpieniania (bo to determinuje z kolei wysokość sumpa, żeby jeszcze było miejsce na cofającą się wodę w razie awarii prądu lub pompy obiegowej)

- no i sam komfort obsługi - sam mam 90cm i jakby było jeszcze 10cm to bym się nie obraził.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim litrazu, znajda sie odpieniacze, ktore w szafce potrzebuja do 65 cm. Gdy do tego doliczymy grubosc plyty, na ktorej stelaz stanie, grubosc plyty i warstwy wygluszajacej pod akwarium, to spokojnie wysokosc calosci osiagnie 75 cm... Dlatego chyba wyzszego niz 65 cm bym nie robil.

Sumujac te 75 cm i 55 cm akwarium, mamy juz 1,3 metra. Calkiem wygodne w obsludze, jesli sie nie nalozy korony.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli planujesz akwarium w calosci z opti white, a przy szybie 10mm warto, to dla najlepszgo efektu przy lampie 6x54W bedzie w akwarium o wymiarach 130x50x50h

Podpisuje się, ja mam lampę daleko od krawędzi niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec decyzja podjeta :) akwarium bedzie o wymiarach 130x50x55 full optiwhite 10mm, stelaz 65 cm wysoki, lampa 6x54w,

Mam dylemat co do komina...zewnetrzny czy wewnetrzny ?? Raczej chyba wewnetrzny z lewej strony. Co o tym myslicie ??

Musze jeszcze was prosic o pomoc co do sumpa...co polecacie ?? Jaka wielkosc i wogole ?? Co w srodku jak z komorami ?

Co do odpieniacza w nim to chyba postawie na Deltec 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Deltec,to do tego litrazu chyba lepiej model SC 1455.

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec decyzja podjeta :) akwarium bedzie o wymiarach 130x50x55 full optiwhite 10mm, stelaz 65 cm wysoki, lampa 6x54w,

Mam dylemat co do komina...zewnetrzny czy wewnetrzny ?? Raczej chyba wewnetrzny z lewej strony. Co o tym myslicie ??

Musze jeszcze was prosic o pomoc co do sumpa...co polecacie ?? Jaka wielkosc i wogole ?? Co w srodku jak z komorami ?

Co do odpieniacza w nim to chyba postawie na Deltec 1350

Komin zewnętrzny, lepsza wizualizacja akwarium

co do odpieniacza lepiej weź używanego delteca APF 600, pompa z boku, co daje wyższy odcinek reakcyjny. Te odpieniacze delteca z pompą na dole to ten sam problem co BK mini niby firma, a efekt marny.

Pomyśl ewentualnie nad sebastkowym modelu 200, robi go teraz na pompach Jebao, super sprzęt za nieduże pieniądze, polecam (używałem 250, będę używał 200 w nowym akwa)

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.