Skocz do zawartości
masters1623

Klej cyjanoakrylowy w zelu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jakie kleje tego typu używacie do przyklejania szczepek, które polecacie a które się nie nadają.

Znalazłem coś takiego Parfix 3454 UNIWERSALNY CYJANOAKRYLOWY wersja żelowa kleju- nada się??


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że najlepiej kropelką w żelu

To ciekawe, bo z tego co wiem "Kropelka" nie występuje w formie żelu czy wystarczająco gęstej - by była wygodna - cieczy.

Za to występuje dostępny w sieci Obi, Tesco, i paru innych sieciach handlowych "Pattek Power żel" (nazwa - miszczostfo worlda :) )

pol_pl_Klej-Pattex-S-O-S-w-zelu-2g-4010_1.jpg


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLEJ

Trochę rzadki ale po wizycie w zamrażalce gęstnieje odpowiednio.

Kleje nim szczepki do podstawek oraz podstawi korali do kamoli w baniaku.

Cena jest bardzo atrakcyjna.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jak używacie tego typu klejów w wodzie? generalnie one po zetknięciu z cieczą pokrywają się "skórką" i klejenie praktycznie przestaje być możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo z tego co wiem "Kropelka" nie występuje w formie żelu czy wystarczająco gęstej - by była wygodna - cieczy

Faktycznie ciekawe.

Kropelka w żelu: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#safe=off&q=kropelka+w+%C5%BCelu to jest dokładnie to samo co pokazałeś z tą różnicą, że w tej samej cenie kropelki jest o 1 gram więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pattex w żelu jest genialny! Polecam!


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropelka w żelu spokojnie się nada - ja zawsze kupuje w Casto......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka w żelu faktycznie najwygodniejsza. Ale przy odrobinie wprawy można śmiało kleić byle jakim superglue "rzadkim". Po przyklejeniu polewam wodą z akwa. Po chwili wkładam do miski również z wodą z akwa. Potem poruszam w misce, żeby mieć pewność, że już cały klej związał, i do akwarium.

Pod wodą zaklejałem rurki osiadłych. Da się to zrobić, ale nie jest łatwe. Po 1. (najważniejsze) trzeba wyłączyć wszelką cyrkulację, żeby w razie niekontrolowanego wycieku nie narobić sobie szkód. Po 2. trzeba pracować szybko i sprawnie (bo klej szybko nam zaklei rurkę aplikatora). Po 3. jak już nie leci to nie cisnąć - wyjąć i przetkać aplikator igłą. Po 4. nie zassać wody do tubki z klejem, bo już po kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powstanie skórka pod wodą to poruszaj na boki szczepką by skórka pękła i woda dostała się do środka. Przytrzymaj chwile i będzie trzymać.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pattex super żel.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pattex super żel.

Pattex jest super ale cena zaporowa 5zł/2g przesada. Ten co ja podałem 5-7zł za 20g.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pattex jest super ale cena zaporowa 5zł/2g przesada. Ten co ja podałem 5-7zł za 20g.

I tu się zgadzam 2g to bardzo mało, kropelka ma żel za tą samą cenę i 3g. Obydwa dobrze kleją :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam 2g to bardzo mało, kropelka ma żel za tą samą cenę i 3g. Obydwa dobrze kleją :)

Ja i tak do każdego klejenia biorę nową tubkę - stara po prostu, albo zasycha, albo zostaje mało .. Spróbował bym tego w 50 g pojemnikach, do klejenia poza wodą.

Nie wiedziałęm że kropelka robi żel, ale nie wiem czemu, jakoś zawsze lepiej mi się kleiło pattexem niż super glue czy kropelką. Może to kwestia uprzedzenia ? W każdym razie, każdy dobierze coś dla siebie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jakoś zawsze lepiej mi się kleiło pattexem niż super glue czy kropelką. Może to kwestia uprzedzenia ? W każdym razie, każdy dobierze coś dla siebie :)

To nie jest kwestia uprzedzenia. Oba kleje "lepią" inaczej. Pattex też mi się wydawał lepszy niż SG.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pinezką zatkać i nie zasycha. Ja używam takiej co na mapie się miejsca zaznacza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne kombinacje ;)

Wiem ze "po co przeplacac", ale ecotech robi u mnie robote od poczatku...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecotech ma dwie wady: wielkość opakowania i cenę:) Działa świetnie ale jak się często nie klei to (przynajmniej ja) nie potrafię go utrzymać w świeżości - zasycha mi i często sporo go muszę wyrzucić. masz jakiś patent na to?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opakowania sa dwa (duze I male) ;)

Mozna trzymac w lodowce, ale z dobra godzinke przed "zabawa" wyciagnac. Zaschnac moze jedynie koncowka I wtedy wciskam maly srubokrecik (jubilerski), albo gruba igla. Zasycha po kontakcie z woda, jak cos sie dostanie to kiepsko, wiec nie zasysac pod woda. Jak trzymasz w lodowce to mozesz miec spory opor I wtedy zostaw na ta godzinke w temp pokojowej I nie powinno byc lipy. Jak kleisz poza akwa to nie dotykaj koncowka niczego mokrego I powinno byc ok...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qlfon opakowania sa 3 :)

Dopisze Ci jeszcze, ze wlasnie mi sie skonczyl I mialem jeszcze nie ruszona tubke seachem. Nie wiem jaka cena w Pl, ale klei tak samo jak eco I nie zasysa...

Pzdr

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.