Skocz do zawartości
kamsolik

Czyściki Mag Float

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam i polecam. Najlepszy jaki miałem do tej pory

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i polecam świertnie czyści przy czym nie rysuje szyb w dodatku nie zatapialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja JBL Floaty II miałem i szukam właśnie czegoś lepszego. JBL rysują szyby!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci został jedynie mag float ale dziwne że Ci szyby rysuje :) .Ja go stosuje od 2 lat i ani ryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tez sie zdarzylo floaty II zrobic ryski. Na nowym zbiorniku zostawiam go na boczne szkla, ale jak zajdzie bardziej szyba, to mozna machac I machac;)

Z pozadnych "klockow", ale zatapialny, moge polecic mega mag AM. Przy normalnym uzytkowaniu nie ma szans, zeby sie od szyby oderwal. Nic nie wrasta pod na wewnetrzna strone czyscika I wymienne wklady. Jedno machniecie I zbiera osad, pare machniec I sciaga wapienne


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni mag float, muszę przyznać że rewelacyjny, a dzięki ostrzu super się czyści przy piachu i nie trzeba moczyć łap żeby przejść na następną szybę :)

Galaxy S5


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam jakiegoś no name z doklejonym skrobankiem z rybki, całość kosztowała ułamek w/w czyścików, do szyby 10 mm jest idealny, a przy okazji, z uwagi na gabaryty, wszędzie podejdzie. A za zaoszczędzone $$$ mogę częściej zmieniać całość (choć przez rok, jeszcze się nie zużył :) ).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego z linka w 1 poście. Sam używam tylko przy szybie 8mm trzeba włożyć trochę pary żeby pomachać ale wystarczy przejechać raz i szyba czysta.

Do tego skrobak super. Tylko cena mogła by być troche niższa ale cóż.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że to nie czyściki rysują a ziarnka piasku jeśli dostaną się między szybę a czyścik.

Słuszna uwaga


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia tego z pierwszego linka i jestem bardzo zadowolony.

Wcześniej miałem JBL, ale bez skrobaka i trochę gorzej sobie radził przy narożnikach i piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek- wiadomo :)

Moga tez jakies male rurowki etc, ale mega mag mi tak trzyma, ze nic nie wlazi miedzy czyscik, a szybe...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy do szyby grubości 10mmsię nada czy będzie problem żeby go ruszyć??

Ja używam do 10mm - jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jbl floaty I( są już dawno nowsze II) i jestem zadowolony.Oczywiście nie macham na wariata więc się nie odkleja.

Tylko on nie ma ostrza.

A co do ostrza to czy jak trzymacie ten czyścicie w akwarium to ostrze wam nie rdzewieje??

Ja jak kilka razy używałem skrobaczki to szyb z żyletką i ostatnio ją wyciągnąłem do zmiany to była cała przeżarta rdzą i się rozpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściki ze stalowymi skrobakami, nie płukane po używaniu będą z czasem zachodzić rdzą, dlatego warto po każdym czyszczeniu rozebrać ostrze, wypłukać pod kranem i wytrzeć do sucha, dzięki temu będzie nam służyć o wiele dłużej.

W przypadku czyścika Mag-Float z pierwszego postu jest inna sytuacja bo tam skrobak jest wykonany z aluminium, problem korozji nie istnieje, ale ostrze jest bardziej podatne na odkształcenia. Ideałem byłaby możliwość zakupienia do tego modelu nasadek z ostrzami stalowymi a jeszcze lepiej tytanowymi :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmirko. Ostrze stalowe zacznie drzewie dopiero wtedy gdy ma styczność z powietrzem. Jak będzie cały czas zanurzone w wodzie to nie zardzewieje.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.