Skocz do zawartości
bleq

Dino - daje ostro po d… :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy wiem ze temat walkowany ale zastosowalem juz ostateczny środek w postaci algae x i niestety ponad miesiac juz walka trwa i konca nie widac

Ogólnie co 2-3 dni wszystko odsysam bo widok okropny, jak o kilka dni przesune podmianke to jakby dino odradza sie wolniej czyli wychodziloby na to ze cos z wody pobiera…….

Ale TDS pokazuje 000 !!!!!

Po podmiance natychmiastowo w 2 dni cale akwa w glutach …..

Ktos ma pomysl na to co moze byc ???

Leje caly czas Ax i uzupelniam teraz Ca bo z testu wyszlo bardzo niskie

Tak samo Mg , zaczne uzupelniac od jutra ….

Testy wyszly w normie a jednak pojawilo sie sporo ognisk tych samych kt ukatrupily mi poprzednie akwa….

Nie jest to chyba hednak bryopsis….

Wygląda bardziej jak

http://pl.reeflex.net/tiere/1621_Chlorodesmis_fastigiata.htm

Ale sporo ciemniejsze

lub :

http://pl.reeflex.net/tiere/3571_Cladophora_sp.htm

???? Ktoś pomoze

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wrzuć może fotkę Twojego akwarium jak to wygląda.

Daj znać jak długo masz akwarium, co masz w akwarium i jakiej soli używasz?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat odessalem ale pewnie pod wieczór bedzie na nowo , to co charakterystyczne, ze gluty sie ciągną nitkami przez cale akwa….

Sól aqua forest - sea salt , najuboższa

akwa wystartowalo na początku czerwca na ceramice

Jakis miesicąc temu dolozylem kawalek zywej do sumpa

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło podniesienie KH z równoczesnym zaciemnieniem na 48h i zwiększeniem cyrkulacji.... popróbuj, może i u ciebie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa wystartowalo na początku czerwca na ceramice

Jakis miesicąc temu dolozylem kawalek zywej do sumpa

Ja startowałem pod koniec lutego a cyjano i/lub dino odpuściło dopiero w połowie sierpnia. Myślę, że dołożenie żywej skały trochę "odnowiło" proces dojrzewania.

U mnie najlepiej sprawdził się szeroko polecany na tym forum środek na wszelkie plagi czyli cierpliwość ;)

Odsysałem tylko, mniej więcej raz w tygodniu i nagle, w ciągu dwóch tygodni zniknęło do zera. Nie stosowałem żadnej chemii, lałem tylko bakterie, dokładnie te - MicrobeLift Specjal Blend.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem jakie życie masz na pokładzie ale jeśli nie ma tam jakiś korali twardych, a obsada rybna nie jest za duża to może nie rób podmianek na razie póki dojrzewanie Ci się nie zakończy.

Ja bym nie lał żadnej chemii, sprawdź może tylko cyrkulacje czy masz dobrą i lej bakterie zgodnie ze wskazaniem / pół i czekaj.

Czekam na fotki

Daj jeszcze na wszelki wypadek resztę informacji co do obsady i setapu akwarium


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa skala nie byla prosto z transportu tylko ze zbiornika w ktorym sie moczyla :)

Takze mysle, ze nic tam sie nie rozkladalo juz….

moze faktycznie cierpliwosc i odsysanie ..

Skoro startując na żywej przechodzi po takim czasie moze na ceramice jest to 2 razy dluzej…..

Tez podniose jeszcze kh i leje magnes zeby te gloniska wytępic

Grzyby, sinularia, sarco , euphylia ( cos wlasnie marnieje) , caluastrea ( tez zmarniala )

2 blazny

2 krewety

3 kraby

Quadricolor

Jak nie robie podmian to wlasnie lpsy marnieją...

Cyrkulacja…. Aquael Reef 2600 + 3 wyloty z obiegowej NJ 4500

Jest opcja ze za slaba ??

Czesto widze akwa gdzie jest nornalny huragan…

A tez czesto wręcz woda stojąca….

W 230 litrach mialem tunze 6025 i bylo ok ….


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to świństwo przez długi czas. Odsysałem dziadostwo, zaciemniałem, podnosiłem Kh, wymieniłem wkłady i żywice w filtrze RO i ..... nic to nie dało . Dopiero jak przestałem grzebać w akwarium to dziadostwo odeszło samo i do dziś nie wróciło .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że łatwo się mówi ale ta wspomniana "cierpliwość" to najlepsze lekarstwo :) Startowałem podobnie jak Ty i też miałem od chole... dino, przeszło samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha widzę ze koledzy myślą tak jak ja..........te dziadostwo spotyka wielu akwarystów , i jest jakby naturalna reakcja , zwłaszcza ze cos wspomniales o dolozeniu nowej skaly ,proces dojrzewania mógł wrócić wraz z pojawieniem się nowej skałki,bakterie na skokach itd. Ja bym odłożył chemie i czekal. Cyrkulacja jak najwieksza, czy zauwazyles ostatnio zmiany w pracy odpieniacza. I uzbroić się w cierpliwość :-) :-) :-)

Jeżeli chodzi o lps-y to mogą marniec ze względu na ciągle zmiany , grzebanie w akwarium itd , warto by było zainwestować z lepszej jakości sol , wraz z woda osmotyczne przy podmianie dostarczana jest sol z rożnymi fajnymi pierwiastkami które super wpływają na korale, wiec się biedzie ze lps-y SA w lepszej kondycji po podmianach. Male podmiany ale częste :-) :-) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam, codziennie ściągałam pod wieczór kiedy było największe, robiłam niewielkie podmiany przy każdym ściąganiu. Po tygodniu przeszło i do tej pory (ok 5 miesięcy) mam spokój. Wiem, że chemia nie pomoże, tylko cierpliwość i ciągłe działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podmian to teraz jest lekki rebus, bo jeżeli akwarium dojrzewa to lepiej tych podmian nie robić, bo to osłabia system tylko masz tam już korale i bez podmian będą marnieć - może faktycznie warto przemyśleć zakup bardziej bogatej soli i robić podmianki ale rzadziej.

Inna opcja to dać komuś na przechowanie tę euphylię, caluastrea i quadri i jak akwarium Ci dojrzeje to wtedy wsadzić je ponownie.

Jak dla mnie to ta jedna pompa cyrkulacyjna to za mało. Daj info jakie bakterie lejesz i jak często?

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje biodigesta zawsze po podmianie

Wraz z podmiankami dodaje grotecha a b i c ale nie zawsze , tak raczej co drugą podmiane .

Nie wiem czy ma sens wyciąganie korali bo to kolejny stres

Pozatym jak wrócą to znowu lekko zachwieją akwa...

ok doloze jeszcze jedną cyrkulacje i dalej odsysam

Sól kupie lepszą jak skonczy mi sie ta

Lać tego grotecha czy moze to jest przyczyną ????

Grzyby i miekkasy mają sie bardzo dobrze

Niestety lpsy i quadri marnie ...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Grotech dobra w tej chwili pożywka dla glonów.I rzadkie podmiany na ubogiej soli.Cyrkulacja jak nabardziej bym zwiększył.

I pokaż to akwarium.

Edytowane przez robert2678 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło podniesienie KH z równoczesnym zaciemnieniem na 48h i zwiększeniem cyrkulacji.... popróbuj, może i u ciebie zadziała.

Tak jak mówi Marcin. Podnieś kh. A najlepiej za pomocą bailinga wszystkie parametry. Zwiększ cyrkulację, zaciemnij akwa na 48h i przestań lać już chemię. Ewentualnie wódeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolnij z suplementacją jeśli nie masz SPSów. Odstaw AlgeaX - jeśli nie zadziałała od razu to juz nie zadziała. Nie napisałeś nic o NO3 i PO4. Dino występuje na skałach czy na piasku? Daj zdjęcia akwarium. Jak często i jak dużo karmisz ryby i korale? Pomóż nam pomóc sobie i nie każ się domyślać.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisał tester, weź sobie węgiel (na wstrzymanie) i bądź stabilny. W akwarystyce cierpliwość to podstawa. Jesli chodzi o sól to przy takich plagach i na początku SeaSalt AF jest super. Lepszej jakości soli nie znajdziesz. Jak bedziesz dodawał zbyt bogatą sól czy ciagle cos dolewał to bedziesz tylko karmił to badziewie. Cierpliwości !!! ;)

Musi to wszystko dojrzeć a jak bedziesz lał ABC to tylko wzmocnisz wzrost tego co Cie prześladuje. Wiem ze zawsze mamy tendencje do przesadzania i działania natychmiast ale akwarystyka morska wymaga innego podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość najlepszym środkiem na dino. U mnie pojawiło się jakieś 2,3 miesiące po starcie, zeszło po kolejnych 3. Startowałem w 90% na suchej skale.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dino i cyjano pomogła moja nieobecność w domu przez 10 dni :D. W tym okresie akwarium (karmieniem) zajmował się mój tata i delikatnie mówiąc przekarmiał :) Jak wróciłem do domu to byłem w szoku - na szybach takie gloniska, że nie nic przez nie nie widziałem ale jakie było moje zdziwienie kiedy po wyczyszczeniu szyb okazało się, że zarówno dino jak i cyjano zniknęły. Do tej pory zero objaw zarówno dino jak i cyjano.

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale ja sie z niczym nie gorączkuje :)

Powiedzialem sobie ze tym razem z niczym sie nie będe spieszyl

Wystartowalem na ceramice i mialem swiadomosc ze dojżewanie sie o duuuuzo wydłuży :)

Fotosy

Ostatnie foto to glonisko ….. ktore mnie najbardziej martwi

aaa, i odpieniacz mocno pieni, duzo syfu wyrzuca

post-11268-0-16801100-1411583647_thumb.jpg

post-11268-0-54840100-1411583650_thumb.jpg

post-11268-0-26439900-1411583653_thumb.jpg

post-11268-0-49768700-1411583655_thumb.jpg

post-11268-0-14628700-1411583658_thumb.jpg

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3 babki i bicolor zdechły od grubego dino bo nie miały co jeść, więc zacząłem lać algae X (postęp jest po pierwszej dawce już). Jeżeli chodzi o zaciemnienie to mi padły korale miękkie przez zaciemnienie ( 1 claudielia i teraz prawdpopodobie 1 lobophylia). teraz czekam aż zadziała algae x. Wnioski jak zwykle są takie, że każde akwa jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hohohoho...faktycznie sie rozloslo,ale widzialem gorsze przypadki ;) jeśli odpieniacz duzo pieni to dobrze, wyciaga nie tylko syz ale takze pierwiastki sladowe z wody ktore sa wspomagaczami dla tego dziadostwa ;) mowiac o lepszej jakosci soli mialem na mysli dobro korali :D , powodzonka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe dopisalem ze w sumpie mam wsadzony purigen, silicarbon i wegiel …

Moze to miec jakis wplyw ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, leje algae X (dawka wg instrukcji) - niezłe gówno. W ciągu pierwszych 2 dni padł squimpinis (14 cm) , apogon (4cm) i czyszcząca. Dino powoli schodzi. Ten środek to absolutna ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zaprzestalem ….. próbuje spowrotem grac z dino naturalnie :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.