Skocz do zawartości
fal

Wysokość zbiornika 90 cm SPS czym oświetlić

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy , podpowiedzcie czym byście oświetlili zbiornik wysokości 90 cm , zbiornik to same SPS i rybska ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej T5 80w i Hqi (będzie moc :))


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, t5 nie wystarczy przy 70 cm korale już tak nie rosną i nie wybarwiają sie trzeba dopalić hqi wiadomo minimum 250 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI 400w

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z led mam raczej bardzo kiepskie doświadczenia więc ich nie biorę pod uwagę , ale jak to mówią nie mów nigdy nigdy :).

W tej chwili mam większe zmartwienie , zbiornik jest wysoki na 90 a moje drzwi wejściowe mają też 90 i jest zonk jedynie co przychodzi mi do głowy to rozkleić zbiornik ale kto mi go sklei ponownie i da gwarancję , że to się nie rozklei :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głęboki też jest na co najmniej 90 cm? nie da się go "bokiem" wsunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma wymiary 140 x 140 x 90 i nie wejdzie przez okno.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko hqi i to od 250W w górę tu już nie ma mowy o kompromisach. Musi być mocne światło żeby sie przebiło przez prawie metr wody. Świetlówki możesz dać dla podkreślenia koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny wymiar :-) na pewno lepiej futrynę wyciągnąć niż rozklejać.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz regulowane futryny to je łatwo się zaciąga to dojdzie ci z 10 cm.

Co do światła ja brał bym ledy, na tak bańkę 300-350W w led będzie aż nadto.

Edytowane przez jude (wyświetl historię edycji)

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko hqi + jakies swietlowki dla koloru :) Jude 350 w na 1764l wody?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko hqi + jakies swietlowki dla koloru :) Jude 350 w na 1764l wody?

Tak dokładnie oczywiście plus/minus kilka wat, problemy ludzi z ledami typy popalone korale blaknięcie itd... ze błędnego przeliczania 1-2W/l co jest moim zdaniem ilością duża za dużą.

Ja nad swoja bańka mam 2x120W led skręcone na 25-30% mocy i jeszcze jest tej mocy troszkę za dużo


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest ,pod 90 drzwi otwór montażowy minimum będzie 98 ,zdemontować to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales nad tymi lampami od kessila?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wyrażę opinię swoją w sprawie oświetlenia,W tym wypadku ledy tylko dla kolorów i blików a jeśli mają rosnąć SPS-y to HQI+T5 choć może i same T5 by wystarczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jude zauwaz, ze lampy sa wykonywane panelowo, a przy takiej powierzchni trzeba to jakos rozlozyc. 350w to duzo za malo ;)

1-2W/l - nikt tak nie mysli przy ledowym oswietleniu. Wiec powierzchnia w tym przypadku I wysokosc zbiornika calkowicie dyskwalifikuje taka ilosc mocy jak podales


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa na rynku oczwiscie rozne razwiazania led jesli chodzi o rozlozenie diod lub wielkosci paneli jak i rowniez soczewki skupiajace. Wszystko zalezy od tego co wybiezemy. Mysle ze osoby z tego forum posiadajace lampy diy na chipach led przyznaja mi racje np. oswietlenie zbiornika Waldiego (mam nadzieje ze nie przekrecilem nicka), oczywiscie ta moc w lampach firmowych moze byc wyzsza wynikajaca z tega w jakich specyfikacjach sa produkowane, dlatego napisalem +/- . Moze sie okazac ze trzeba bedzie powiesic np: 500W led a swiecic bedzie maks 65-70% mocy.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.