Skocz do zawartości
Shihwa

Ile może być ryb w jednym akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę szukałam i nie znalazłam podobnego tematu. Chciałabym się dowiedzieć ile mogę mieć ryb w akwarium 230l. Na tą chwilę mam 17 małych rybek od 3 do 7 cm.

4x Amphiprion

2x Gobiodon

2x Babki kopiące

2x Piżamki

2x Pseudanthias

1x Pterapogon

1x Zebrasoma

1x Chrysiptera

1x Namateleotris

1x Amblyglyphidodon

Czy mogę jeszcze coś dokupić, czy ta obsada jest już za duża?

Zdaję sobie sprawę, że kiedyś te ryby urosną i wtedy będzie problem.

Bardzo proszę o radę.

Dodaję zdjęcie żeby było widać, że rybki nie mają ciasno. A nawet trudno zauważyć, że jest ich aż tyle.

post-22652-0-06193500-1412445931_thumb.jpg

Edytowane przez Shihwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego jaki masz wydajny odpieniacz...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już jest maks a i tak jak zebrasoma podrośnie będziesz musiała się jej pozbyć .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już jest maks a i tak jak zebrasoma podrośnie będziesz musiała się jej pozbyć .

wiem, ale mam problemy z glonami, przeniosłam skałę ze starego akwarium w którym miałam plagę i teraz przeniosło się na inne skałki, Chemię mi odradzono i zaproponowano żółtka - tylko dlatego jest w moim akwarium, jak oczyści mi skałki to go sprzedam.

Dziękuję Wam za odpowiedź. W takim razie nie powiększam już swojego stada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna rafka :clap:

osobiście wpuściłbym jeszcze z 5 rybek ale ale małych wielkości żeby z czasem nie było problemu,trzeba jednak pamiętać przy dużych ilościach ryb o podmianach i dobrej filtracji,w końcu korale są tylko tłem a życia w zbiorniku nadają rybcie :)

podnieś trochę kh i glony zejdą a żółtka się nie pozbywaj ,przecież to Twoje akwarium

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładna rafka :clap:

osobiście wpuściłbym jeszcze z 5 rybek ale ale małych wielkości żeby z czasem nie było problemu,trzeba jednak pamiętać przy dużych ilościach ryb o podmianach i dobrej filtracji,w końcu korale są tylko tłem a życia w zbiorniku nadają rybcie :)

podnieś trochę kh i glony zejdą a żółtka się nie pozbywaj ,przecież to Twoje akwarium

Etam,5 - ja bym tam wpuscil jeszcze z 15,w tym ze 3 zoltki :p.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie to już trochę za dużo inwentarza, nic nie wiem o Twoim akwarium poza litrażem, ale wydaje mi się że jeśli glony Ci rosną zdrowo to może być że przy takiej ilości ryb odpieniacz ciut za słaby. U mnie w reefmaxie tylko para błaznów i poważnie się zastanawiam nad dodaniem jakiejś babki kopiącej mimo że odpieniek zewnętrzny tak do 400 litrów dedykowany.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie twój baniak.Nikt z nas nie wie ile możesz wpuścic ryb.Myśle ,ze głownie to zalezy od Ciebie bo i tak nie wiesz co każda z danej ryby w twoim zbiorniku ma w głowie i jak sie czuje.

Zależy też z jakiej filtracji korzystasz,jak wydajnej.Ciekaw jestem też jak długo stoi baniak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak zbudowany jest zbiornik. Jeden idzie na LR i ma jej tony w 200L, drugi posiada dobry system filtracji i w głównym zbiorniku nie widać skały tylko kępki korali. Wolna przestrzeń podwyższa możliwość wpuszczenia więcej płetwali, ryba lubi pływać ale również musi się gdzieś schować. Równowaga to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zbiornik mam 4 miesiąca, ale startował na żywej skale, żywym piasku i wodzie z działającego zbiornika, po tygodniu już parametry były w normie.

Pod akwarium mam sump w którym znajduje się odpieniacz by erni, siporax, wata filtracyjna, węgiel aktywny firmy Rova i absorbent fosforanów firmy Rova. Z czasem zamierzam dodać jeszcze trochę skały i dokupić LPS-y. Powinnam coś dokupić lub wyrzucić żeby polepszyć filtrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watę bym wywalil,chyba ze ja wymieniasz co kilka dni.

A Pana co to niby twierdza ze tu masz za dużo rybek proponuje wejść na temat AF rafa w biurze...i tam sie wypowiedzieć no chyba ze sie boja...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zbiornik funkcjonuje,jak funkcjonuje,lepiej nic w systemie nie zmieniaj i nie kombinuj. A z dokladaniem zycia (jesli wogole o tym myslisz) wstrzymaj sie jeszcze przez kilka miesiecy. Akwarium jest bardzo swieze i z cala pewnoscia niedojrzale (np. na bakteriach,ktore uzywam w ooisie jest dawkowanie do zbiornikow mlodych i dojrzalych i za te ostatnie uwaza sie ponad dwuletnie).

Wydaje mi sie,ze i tak taka ilosc ryb byla wpuszczona zbyt szybko i moze byc tak,ze produkty przemiany materii z czasem coraz bardziej zaczna obciazac system. A akwarium (pominawszy glony) bardzo ladne :).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, 100 Anthiasów w zbiorniku 1000 litrów na pewno ma lepsze warunki niż jeden Anthias w zbiorniku 60 litrów na przykład. Chodzi tu o wymiar zbiornika i możliwości pływania, a nie o ilość ryb przypadających na jeden litr wody, który to przelicznik wg mnie jest zupełnie bez sensu. Poza tym akurat te ryby w naturze żyją w dużych skupiskach składających się z haremów, więc myślę że w zbiorniku AF mają lepsze warunki, niż te dwie sztuki w zbiorniku koleżanki.

Podobnie rzecz ma się z pokolcami - lepsze warunki ma 5 pokolcy w zborniku 1000 litrów, niż jeden w zbiorniku 200 litrów.

I żeby nie było - piszę obiektywnie, nie używam produktów AF.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober, 100 Anthiasów w zbiorniku 1000 litrów na pewno ma lepsze warunki niż jeden Anthias w zbiorniku 60 litrów na przykład. Chodzi tu o wymiar zbiornika i możliwości pływania, a nie o ilość ryb przypadających na jeden litr wody, który to przelicznik wg mnie jest zupełnie bez sensu. Poza tym akurat te ryby w naturze żyją w dużych skupiskach składających się z haremów, więc myślę że w zbiorniku AF mają lepsze warunki, niż te dwie sztuki w zbiorniku koleżanki.

Podobnie rzecz ma się z pokolcami - lepsze warunki ma 5 pokolcy w zborniku 1000 litrów, niż jeden w zbiorniku 200 litrów.

Nie zgadzam się z takim twierdzeniem. Ryby o których tu mowa jak zresztą znaczna cześć zwierząt trzymanych w naszych akwariach na rafach żyją na stosunkowo małych obszarach, dla tego nie są zaliczane do ryb pelagicznych. Istnieje również zjawisko karłowacenia ryb w zależności od powierzchni dna do której mają dostęp w zbiorniku.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary akwarium to 95x50x50. Watę wymieniam przy każdej podmianie - czyli raz w tygodniu, chyba że jest bardzo brudna to częściej. Parę ryb mam ze starego zbiornika, a nowe ryby dokładałam po 2 - 3 raz na trzy tygodnie (mniej więcej). Chciałam dokupić jeszcze dwie rybki - Pterapogona i Namateleotris, ale może faktycznie się chwilowo powstrzymam z zakupem.

Pokolca nie planowałam w swojej obsadzie, jak tylko podrośnie i posprząta mi w akwarium glony to go sprzedam do większego akwarium, bo wiem, że nie mam dla niego odpowiednich warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucil bym probiotyke AF

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.