Skocz do zawartości
omo323

Acropora ma szanse przeżycia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy acropora tumidę i taka fioletowa maj szanse przeżyci w kostce 30l?

Wspomnę o tym że capnella i sarco pompują się na maxa i rosną w oczach i 2 pavony pół bez tkanki odżywają i maj 1 mm stożki i akwarium ma ponad rok od założenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw z montiporami. Z Acrami bym nie próbował.


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no dobra spróbuję z monti może jeszcze seriatoporkę jeśli po tygodniu dwóch nic z nimi się dziać i będą stożki wzrostu to można z acrami próbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj - nikt Ci nie zabroni.

Wprowadz jakas mala Acre, moze sie uda.

Najwiekszy problem jest oczywiscty, stabilnosc parametrow wody w 30 litrach jest ciezko utrzymac.

Ja zycze powodzenia, w sukces nie watpie!


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie tak na acro uparles?

Daj jakis latwiejszy sps, poczekaj dwa miesiace I kombinuj dalej. To ze miekkie "rosna w oczach", to nic nie znaczy ;)

Kup sobie np dwie milki. Jedna wsadz do akwa, z druga usiadz na fotelu I obserwuj...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy acropora tumidę i taka fioletowa maj szanse przeżyci w kostce 30l?

Wspomnę o tym że capnella i sarco pompują się na maxa i rosną w oczach i 2 pavony pół bez tkanki odżywają i maj 1 mm stożki i akwarium ma ponad rok od założenia.

Pozdrawiam.

Coś tu tak trochę nie piszesz prawdy ,zbiornik ma niby rok i sarco się pompuje na maxa ok i masz miejsce żeby wsadzić spsa ? mój roczny sarco od szczepki 5cm nie zmieściłby się do 30 litrowego akwarium więc jak to jest ? Może wcale nie jest im tak dobrze ?

Roczna seriatopora też nie bardzo będzie miała miejsce w 30 litrowycm zbiorniku .Pomyśl bardziej o zoaskach ricordeach a nie o twardych koralach .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoaski to idealne korale do pikorawki,a na pewno nie sps'y.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 43l mam 2 akropory i 3 montipory i całkiem ładnie rosną także według mnie musisz sprawdzić jak by u ciebie było bo z góry nie można tego stwierdzic bez wypróbowania.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że te tematy ale jeden do takiej małej rafy wsadzi 1 ślimaka a drugi 8 i z 54 litrów zrezygnowałem bo nie ma odpowiednie lampy dla mnie więc powoli przygotowywuję się do 100l sarco kupiłem 3 tygodnie temu i capnelle więc jk z tymi sps-ami bo chcę czegoś trudniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik odpalony 7 lipiec 2013 i teraz mnie zlinczujecie : 2 ocelaris,parasema i piżamka wszystkie ryby kupione w tamtym roku ale wtedy nic o solniczkach nie wiedziałem więc kupowałem w kaskadzie mam 100ml purigenu 100ml phosguardu i troche ceramiki

zbiornik odpalony 7 lipiec 2013 i teraz mnie zlinczujecie : 2 ocelaris,parasema i piżamka wszystkie ryby kupione w tamtym roku ale wtedy nic o solniczkach nie wiedziałem więc kupowałem w kaskadzie mam 100ml purigenu 100ml phosguardu i troche ceramiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz posiadać automatyczną dolewkę. W innym przypadku szkoda wkładać. Wiem ze swojego doświadczenia że jedynie dzięki dolewce można ustabilizować zasolenie i inne parametry. Akwarium 30 l to nie 30 l wody więc tu odparowanie niewielkiej ilości wody powoduje dużą zmianę parametrów. Miękkie korale nie są aż tak wrażliwe na zmiany parametrów jak SPS.

Spróbuj najpierw jakieś monitopory, nie są tak wymagające jak Acropory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz jakąś małą szczepkę wrzucić, ale utrzymanie stałych parametrów w 30-stce z obsada rybną graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w końcu jak z tymi acrami jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chcesz hodować acropory to zadbaj o odpowiednie warunki dla nich.

Tyle.

Widzę, że na siłe chcesz je mieć to kupuj - tylko prosimy - napisz potem uczciwie za jakiś czas jak im u Ciebie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 30l trzymam od ok 3 miesięcy- 2 montipory czerwona i taka pomarańczowA 2 monitory talerzowe czerwona i zielona, 3 odmiany seriatopory , Stylophora milka, caluastree I kilka miekasow.

Wszystkie spsy obecnie mają przyrosty około cm na miesiąc. Tylko stylophora wolniej rośnie. Wszystko inne rośnie chyba dobrze. A zaznaczę, że nie znam żadnych parametrów wody poza kh.

Też powoli myślę o jakiejś acroporze tak do sprawdzenia czy się da i to w mojej kosteczce.

Więc powiedzonka.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza parametrami dochodzi jeszcze jeden problem- w tak małym litrażu z miękkimi koralowcami w końcu dojdzie do kontaktu z acroporą- i wtedy może się to skończyć źle, raczej dla acropory.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale przy regularnych przycinkach miękasów raczej wątpię do kontaktu acra-miękas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capnellę przytniesz, ale Sarco już raczej nie. Sam miałem trochę miękkich, ale wraz ze wzrostem wszystkich koralowców byłem zmuszony pozbywać się miękkich właśnie ze względu na ich kontakt.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z topą sarco też można przyciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby pamiętać że przy drastycznym dzieleniu czy cięciu takiego korala uwolnisz do wody mnóstwo toksyn a w twoim 30l może to się równać z katastrofą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale można wyciągnąć korla do pojemnika potachać i włożyć (bez wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza parametrami dochodzi jeszcze jeden problem- w tak małym litrażu z miękkimi koralowcami w końcu dojdzie do kontaktu z acroporą- i wtedy może się to skończyć źle, raczej dla acropory.

Przy trzymaniu idealnych parametrów dla sps miękasy mogą zacząć zanikać. U mnie w 30l kosteczce SPS pięknie rosną i polipują ale za to xenia zanikła, brerium też wygląda coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.