Skocz do zawartości
adrianpotocki

Pompa pracująca poza wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy możne ktoś polecić pompę pracująca poza wodą(tania, około 2k L) ?

Chciałbym sobie zrobić odkurzacz do sumpa z taka pompą.

Chyba że ktoś może podpowiedzieć jak sprytnie wysprzątać sump ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, ja sprzątam sump czasami przy podmianie, oczywiście jeżeli masz gruz skalny czy inne "wkłady" to gorzej.

Inaczej - u mnie 1 -sza komora to pieniek i zrzut wody więc tam jest niezły młyn i nic się nie osadza a co ew.wpadnie to pieniek wyciągnie, 2-ga komora idzie górą przez watolinę i siporax, ale siporax jest w "klatce" z kratek rastrowych i tu problemu nie ma, dalej już woda kryształ i syfu nie ma.

Więc może warto zainwestoać ze 30 zł w pakę watoliny sery i mieć resztę ze łba.

Wcześniej z raz na pół roku przy podmiance wyłączałem obieg, skrobałem rurówki itp w sumpie i ściągałem z sumpa wodę i tak czyściłem

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie żeby pozbyć się problemu czyszczenia odsysyania chcę zamówić sump pod refugim,mam nadzieję ze to da radę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej z raz na pół roku przy podmiance wyłączałem obieg, skrobałem rurówki itp w sumpie i ściągałem z sumpa wodę i tak czyściłem

Właśnie chciałbym to robic bez wyłączania obiegu - i wzburzania tego całego syfu.

A taka pompką to sobie z kulturka to zrobie :)

jak pomyślisz i pokombinujesz to zrobisz to z domowego odkurzacza :)

Gdzies czytałem że można użyć odkurzacza do prania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewJet może pracować poza akwarium.

Co do sprytnego sposobu to musisz mieć zawór na powrocie i na spływie. Zamykasz i woda z góry nie spadnie ale też nie wróci na dół i lecisz z tematem :) ale tak nie masz :D

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianie, dodam że opcja z watoliną sery sprawdza się na 95% i jest elegancko..zawsze możesz wpaść i zobaczyć choć i ja chętnie kiedyś zajrzę i luknę na tonę solanki bo daaawno się nie widzieliśmy :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy watolina w morskim to w ogole dobry pomysł? czy takie odfiltrowanie planktonu nie utrudnia koralom zdobywania pokarmu? ja tam mam cos zawsze w wodzie i mysle ze z tego zyja korale, nie przeszkadza mi to jak Markowi np.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możne ktoś polecić pompę pracująca poza wodą(tania, około 2k L) ?

Chciałbym sobie zrobić odkurzacz do sumpa z taka pompą.

Chyba że ktoś może podpowiedzieć jak sprytnie wysprzątać sump ?

Pozdrawiam Adrian

Kurde fajny pomysł z tą pompą ja wylewam całą wodę z sumpa ręcznie za pomocą małego wiaderka a potem resztę gąbką jest to cholernie uciążliwe szczególnie po między przegrodami.Taka mała pompa by sporo ułatwiła...Przyłączam się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian ja mam tunze 6045 w sumpie i on wszystko podbija wiec detrytus nie zalega


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian ja mam tunze 6045 w sumpie i on wszystko podbija wiec detrytus nie zalega

Sumpa mam w litere L - musiał bym dwie pompy cyrkulacyjne dać aby tam nic sie nie osadzało.

Nie chciałbym ozywać waty ponieważ trzeba by było to wszystko wzruszyć.

Co prawda wata by wyłapała większość - ale do wody zostałby oddany niezły syf.

Dlatego to jednorazowa akcji potrzebuje - delikatnie zebrać detrytus.

P.S

no chyba że spuszcze cała wode z sumpa - ale to ze 150L :(

Edytowane przez adrianpotocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian ja przy wymianie kamieni zbieram syf z dna sumpa gęstą siatką do łapania ryb i nie bawię się w spuszczanie wody i wybieranie gąbką

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka grubość detrysu w sumpie

że poruszenie tego to odpalanie bomby

- to tak jakbyś nagle cały piach wymieszał w baniaku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taka "na wiertarkę" by się sprawdziła?

https://www.google.p...21.html;640;426

Co prawda ja swoją po paru użyciach zdołałem załatwić, ale może za szybko kręciłem, albo nie w tą stronę przez przypadek - nie wiem...

DOBRE TO !!!! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do czyszczenia suma używam odmulacza na baterie.Sprawdza się bardzo dobrze. Woda wraz z syfem może płynąć do wiaderka jak podłączymy wężyk albo przez sitko(skarpetę) wraca do sumpa.Mam taki jak tu : http://allegro.pl/aac018-odmulacz-bateryjny-dl-85cm-do-akwarium-i4674639328.html


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do czyszczenia suma używam odmulacza na baterie.Sprawdza się bardzo dobrze. Woda wraz z syfem może płynąć do wiaderka jak podłączymy wężyk albo przez sitko(skarpetę) wraca do sumpa.Mam taki jak tu : http://allegro.pl/aa...4674639328.html

Korcze o coś takiego mi chodziło, Na jakiej zasadzie to działa tam w środku jest jakaś pompka co zasysa wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie zbudować elektryczny odmulacz to polecam pompkę aquaela mk-800. Może pracować pod wodą czy nad, nieduża i cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.