Skocz do zawartości
adamswiatek

Ponad 500 litrów nowej przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda za oknem nie zafajna. Zimno i wietrznie , nawet moje acropory założyły włochate kożuszki [emoji44][emoji44][emoji44].



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale znowu nie mogłem się powstrzymać przed sfilmowaniem tych włochaczy


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam brawo!

Pokaż cały zbiornik.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam brawo!
Pokaż cały zbiornik.
Nie ma co pokazywać. W całości nie wygląda już tak fajnie jak pojedyncze korale [emoji21][emoji21].

9d999d9905bfdaff6e65856f0f4de59d.jpge10198fc5dae466ba54e6088f6bf3190.jpg2c7a79c9bbe40a7c2e920a88d6147368.jpg002c584bc900c4f4065c106b04832f5c.jpg3fcbd26f16d5c03636c6cb7a41b06ecf.jpga833a66c0d65ed3b9a2cf6814f0ebe87.jpg2f3480b3ece5aa519e715ee6655222d2.jpg76247ee14f22b5a5d3cd1c850215cc48.jpg693f1a0ca32b52f4c849d8057f9777f2.jpg73a67c9a5206802ad965db7bff644ac6.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i po pięknych chwilach nadeszły czarne chmury nad moim akwarium. Próbowałem z tym walczyć sam, ale nie mam już pomysłów, więc zwracam się do Was o pomoc.

Mam niesamowitą plagę brązowych glonów , przeważnie na tylnej szybie, pompach i zaczynają się teraz na skałach.

Kiedy się to zaczęło, (przynajmniej tak mi się wydaje), po powrocie z wakacji (3 tygodnie) pojawiło się trochę cyano w kilku miejscach na skałach, próbowałem to odssysać, ale cały cały czas powracało. Postanowiłem więc użyć Colombo Mysosidol. Oczywiście wszystko według instrukcji, cyano pięknie zeszło, skały ślicznie białe i zero tego dziadostwa.

Niestety po ok. tygodniu zauważyłem że tylna szyba zaczyna robić się brązowa. Po następnych kilku dniach coraz bardziej i zaczęło być widać, że to włoskowate glony. Wygasiłem jeden kanał zewnętrzy świetlówek , który świeci bezpośrednio nad tylą szybą, zwiększyłem świecenie światła nad glonami w sumpie na 24 godziny, mając nadzieję że pozbędą pokarmu tych niechcianych w akwarium.

Niewiele to pomogło, a nawet wcale. Zacząłem więc zeskrobywać co 2-3 dzień to dziadostwo ze szyba, powodując niesamowity syf w akwarium. Kilka korali bardzo ucierpiało na tych zabiegach , co widać na filmie poniżej. LPSy pochowały się , a SPS zaczęły mniej polipować. Ogólnie wielki stagmatyzm.

Nie wiem co mam teraz zrobić, co mogło by pomóc w pozbyciu się tego dziadostwa? Bardzo proszę o pomoc.

Parametry wody :

PO4 - 0,04

NO3 - 0

kH - 7,8

Ca - 400

Mg - 1350

Zasolenie - 1026

 

 

 

20181013_122406_resized.jpg

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nikt raczej na 100% nie powie Ci dokładnie co to jest i skąd, ale na moje została zachwiana równowaga biologiczna po kuracji na cyjano, glon musi z czegoś żyć i jest to klucz.

 

Ja bym lał bakterie, zbił po4, robił podmiany, wegiel do filtra, jeżowca i jakieś pokolce (bo chyba achillesa sprzedałeś?)

I czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Raffi.

Węgiel aktywny mam cały czas w kominie, PO4 jest 0.04 a nawet mniej.
Bakterie też leje raz w tygodniu po podmianie.
Pokolce przyjdę jutro.

Troszkę mnie to podłamało bo korale bardzo ucierpiały na tym skrobaniu tego syfu[emoji22][emoji22]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podbić azotany, gdy mam refugium z glonani w sumpie.
Przecież nie wszystko wyciagą?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co lać azotany po czym zaraz vsv? Przecież jest to bez sensu, czasem nie kumam takich rad...

 

Adam, rób podmiany, zrób kawę i zerknij temat zbiornika Tryca, poczytaj na spokojnie i pomyśl :) mi to pomaga...

Syfu nie skrob, niech zajmą się tym zwierzaki i przemienią to w papu dla korali ;)

Nie pozbędziesz się tego w 1 dzień, na spokojnie.

 

Refugium to średnie rozwiązanie dla sps, chłoną mnóstwo mikro. W końcu między koralami a glonami trwa konkurencja. Bakterie są w tym lepsze, bo zjadają no3 i po4 przy czym mikro nie ruszają.

Sprawdz też pH jakie jest dobowe wahanie, bo przy glonach trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Raffi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Raffy14 napisał:

Po co lać azotany po czym zaraz vsv? Przecież jest to bez sensu, czasem nie kumam takich rad...

naprawde musze tlumaczyc czym sa bakterie, czym sie zywia, jak dziala vsv... to sa podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Raffy14 napisał:

Mogę zobaczyć Twój zbiornik?

z jednej strony piszesz ze biologia jest zburzona a z drugiej podwazasz sens odbudowywania populacji bakterii. uwazasz ze nie potrzebuja pokarmu czy ze dojdzie do spontanicznej kreacji z pustki? piszesz ze bakterie konsumuja azotany i fosforany ale w sytuacji kiedy azotany sa na 0 twierdzisz ze  ich podbijanie jest bez sensu. Moze twierdzisz ze stabilizacja zbiornika nie ma nic wspolnego z bakteriami? Ja dziekuje za porady "specjalisty" ktory co chwile sam sobie zaprzecza i szkoda mi czasu na dyskusje na takim poziomie. Nie uwazam tez ze mam jakikolwiek obowiazek udowadniania Tobie czegokolwiek w szczegolnosci jezeli piszemy o sprawach tak podstawowych i prostych faktach znanych chyba nawet najbardziej zielonemu swiezakowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć na ile są warte Twoje mądrości :) Biologia to podstawa i to nie podlega dyskusji, tu chodzi o to...

Azotany miałyby sens przy np. no3- 0, po4 - 0.50, wtedy się dokarmia bakterie pożywką jaką jest VSV. Tu nie kuma się Twojej logiki

Przypominam, że mówimy o 

3 godziny temu, adamswiatek napisał:

PO4 - 0,04

NO3 - 0

 

1 godzinę temu, adamswiatek napisał:

PO4 jest 0.04 a nawet mniej.

I mówimy o spsowym zbiorniku.

Po co VSV? Żeby zbić bardziej po4 i zagłodzić zbiornik?

 

Stabilizacja zbiornika to nie tylko no3 i po4.

Z kolei:

1 godzinę temu, adamswiatek napisał:

Bakterie też leje raz w tygodniu po podmianie.

I trzeba czasu o którym już pisałem. Zbiornik sam dojdzie do siebie.

 

Zanim coś mądrego napiszesz, podnosisz odpowiedzialność za czyjeś korale, które są warte kawał kasy.

Rozumiem, że nie masz co pokazywać.

 

Przepraszam za zaśmiecenie wątku, eot.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Raffy14 napisał:

Chcę zobaczyć na ile są warte Twoje mądrości :) Biologia to podstawa i to nie podlega dyskusji, tu chodzi o to...

Azotany miałyby sens przy np. no3- 0, po4 - 0.50, wtedy się dokarmia bakterie pożywką jaką jest VSV. Tu nie kuma się Twojej logiki

Przypominam, że mówimy o 

 

I mówimy o spsowym zbiorniku.

Po co VSV? Żeby zbić bardziej po4 i zagłodzić zbiornik?

 

Stabilizacja zbiornika to nie tylko no3 i po4.

Z kolei:

I trzeba czasu o którym już pisałem. Zbiornik sam dojdzie do siebie.

 

Zanim coś mądrego napiszesz, podnosisz odpowiedzialność za czyjeś korale, które są warte kawał kasy.

Rozumiem, że nie masz co pokazywać.

 

Przepraszam za zaśmiecenie wątku, eot.

 

jak juz pisalem. co chwile sam sobie zaprzeczasz. z tego co wiem prowadziz sklep i jezeli w ten sposob doradzasz swoim klientom... po4 0.04 no3 0. uważasz ze zwiekszenie karmienia plus vsv moze byc zabojcze dla zbiornika, trudno mi to komentowac. Stani podbija azotany nawet chemicznie a wydaje mi sie ze amatorem nie jest. 

uwazasz sie za wybitnego fachowca a widac ze masz problem z ulozeniem spojnej logicznie porady.

Sa rozne sposoby podbijania parametrow. Podstawowy to zwiekszenie karmienia i przewaznie problemem jest nadmiar fosforanow wiec o zaglodzenie zbiornika raczej bym sie nie martwil. parametry sa na dzis dla stabilnego zbiornika dobre ale dla rozchwianej biologi niekoniecznie, azotany na 0 to klopoty na życzenie. Udalo mi sie Cie przekonac ze jednak bakterie sa przydatne, nie chce mi sie udowadniac ze musza jesc ale niech jest, moze komus sie przyda. Sam zauwazyles ze bakterie glony i korale konkuruja o pokarm i zauwazyles tez ze z jakiegos powodu kuracja przeciw cyjano zaburzyla rownowage. Glony rosna, korale zyja wiec kto z wielkiej trojki przegrywa konkurencje? Zwiększenie  karmienia wprowadzi do systemu 2 podstawowe skladniki odrzywcze: azotany i fosforany. oczywiscie (w zamalej ilosci) również  wegiel organiczny. no3 i po4 wystarcza do zycia koralom i glonom ale bakterie potrzebuja jeszcze wegla organicznego, bez tego wzrost populacji jest limitowany. Caly problem w tym ze w systemie chyba wszystko poza bakteriami moze sobie poradzic bez wegla organicznego (nie pisze o co2 bo to jest bakteriom na ktorym nam zalezy nieprzydatne) ale i tak nie przetrwa bez bakteri. Trzeba wiec dac tyle pokarmu takiego jaki jest najltwiej przyjac zeby wystarczylo dla wszystkich i to jest cala filozofia. Schody zaczynaja sie przy wykonaniu. Latwo przesadzic, bakterie nawet w dobrych warunkach potrzebuja czasu na namnozenie. 

Drugi sposob na podbicie parametrow akurat w tym przypadku mozliwy do zastosowania to wyjac troche glonow z refugium.

Trzeci to juz chemia.

 

Twierdzenie ze bakterie jedza fosforany azotany i wegiel organiczny to duze uproszczenie. W rzeczywistosci rozkladaja i konsumuja wiele roznych zwiazkow organicznych ale trzeba im stworzyc warunki do latwego zycia jezeli biologia kuleje.

 

Nie bede pokazywal swojego zbiornika z prostego powodu, nasze "filozofie" morszczyzny sa nieporownywalnie rozne. Dla mnie akwarium nie jest priorytetem i nie wpakowalem w nie tyle co Ty. Nie mam tez dostepu do hurtowni. Szukasz pretekstu do zaczepki. Nie czytasz co pisze i nie dopuszczasz mysli ze mozna cos zrobic inaczej niz ty myslisz chociaz z grubsza myslisz tak samo a roznimy sie w szczegolach o ktore nawet nie pytasz bo juz teoretyczna mozliwosc ze nie jestes "naj" boli Twoje ego.

 Mozliwe tez ze caly problem wcale nie wynika z kuracji tylko z niedoboru azotanow przez dluzszy czas. Cyjano to bakterie i konsumowaly niektore zwiazki. Ich eliminacja dala miejsce innym organizmom.

 

edit. w sumie chyba od podbicia azotanow nalezaloby zaczac. cyjano konsumowaly tez duze ilosci zwiazkoow weglowych. teraz zywi sie nimi to cos. Nie musze chyba tlumaczyc ze NO3 = 0 przez dluzszy czas moze byc przyczyna cyjano.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

facepalm-head.jpg

 

Nie rozpaczaj. Kiedys tez wyjdziesz ze sklepu i nauczysz sie podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

x3 :)

punktuj z czym sie nie zgadzasz. chetnie sie czegos naucze. czy po prostu trzeba bronic kumpla chociaz wiadomo ze bitwa przegrana?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sklep, jakich klientów, jakiego kumpla xD 

Niech jakiś moderator zrobi porządek z tym trollem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Raffy14 napisał:

Jaki sklep, jakich klientów, jakiego kumpla xD 

Niech jakiś moderator zrobi porządek z tym trollem :D

??? jezeli ktos sie z toba nie zgadza to jest trollem??? Wydawalo mi sie ze to jest forum i ze tu sie dyskutuje. Taka mam wizje i jak sie myle chetnie poczytam wiec jezeli uwazasz ze bzdury pisze to punktuj i wyjasniaj.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam jaki sklep, jakich klientów? W moich oczach jesteś zwyczajnym trollem skoro wypisujesz takie bzdety, same teorie a praktyki tyle, że nie widać Twojego baniaka i zasłaniasz się byle jakimi argumentami. Jest takie powiedzenie "Pokaż mi swój baniak, a zobaczę na ile są warte Twoje rady".

 

46 minut temu, Stefan85 napisał:

uważasz ze zwiekszenie karmienia plus vsv moze byc zabojcze dla zbiornika, trudno mi to komentowac

 Po co zwiększać karmienie skoro glon jest? Glon żyje z powietrza?

Przecież w tej metodzie jest refgium, cokolwiek wlejesz to glony wyższe zjedzą, a im więcej nutrientów zjedzą tym więcej mikro - pomyślałeś o tym?

 

48 minut temu, Stefan85 napisał:

Glony rosna, korale zyja wiec kto z wielkiej trojki przegrywa konkurencje?

 

A widzisz w jakim stanie są te korale? Jeśli dla Ciebie są super, to nie mam nic do dodania.

 

 

Piszę z praktyki, daj życ koralom a reszta problemów zniknie - ogólnie trzeba zbiornik przewietrzyć, podmianami, mikro, bakteriami - przede wszystkim obserwacja.

Lanie no3 i po4 nic nie da, najwyżej bakterie będą miały więcej do przerobienia.

Ryby dojdą, zjedzą syf i wydają i pójdzie w obieg - jest napisane, że pokolce dojdą.

Mnie nie interesują teorie, zresztą ciężko się czyta Ciebie z takimi błędami i bez ładu i składu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
37 minut temu, Stefan85 napisał:

punktuj z czym sie nie zgadzasz. chetnie sie czegos naucze. czy po prostu trzeba bronic kumpla chociaz wiadomo ze bitwa przegrana?

każdy ma swoje zdanie nie chcę Cię punktować, ale:

- po pierwsze zgadzam się z Raffy14, tam jest refugium i obsada sps, przy tym co zaproponowałeś to zrobisz dobrze tylko glonom tak mi się wydaje, u mnie z kolei ostatnio z powodu moich błędów rozpuściło mi się cale refugium, tak na marginesie chyba się pozbędę ich z DSB

- po drugie z tym sklepem to cos Ci nie pykło

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- po trzecie chętnie bym zobaczył akwa - chociaż jedna fotka 

To może boisz się konkurencji - i kto tu ma 

W dniu 11.08.2017 o 08:06, Stefan85 napisał:

Ogólnie nie mam parcia na zysk, chciałbym po prostu zrobić coś fajnego i mieć wielkie akwarium na które w domu nie ma miejsca:) Ceny na pewno byłyby bardzo konkurencyjne co do obsługi - lubię ludzi zadowolonych a klient też człowiek. Niestety widzę że zainteresowanie tematem jest niewielkie, niby tylko jedno forum, ale duże i jednak reprezentatywne. Zatowarowanie sklepu i bieżące koszty to spora jak dla mnie gotówka i ryzyko bardzo duże. Sklep internetowy już działa - to jest trochę inaczej rozwiązane, życia nie ma ale jest sprzęt chemia pokarmy... sporo tego. Jeszcze do korekty kategorie produktów i detale. Adresu i szczegółów nie wolno mi podać w temacie.

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.