Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech miesiącach.

Kilka informacji i spostrzeżeń na chwilę obecną.

SPS’y mają dużo jaśniejsze kolory niż w momencie ich “sadzenia”.

Przyczyny dopatruję się w mocnym oświetleniu, lub braku jakiegoś pierwiastka?

Caulastrea długo się zbierała w sobie, ale jak zacząłem ją regularnie karmić to pięknie się pompuje i nie “podciąga kiecki”.

Zoa też są jaśniejsze i zaczęły się rozprzestrzeniać.

Sinuralia fluo jest w super kolorze (jak dla mnie), nie rośnie zbyt szybko ale to chyba przez zerowe NO3 i PO4.

Acropora nana, która widoczna jest na wcześniejszych fotkach została wytarta przez Gobiodona do “kości”. Z końcówek zlepiłem krzaczek i postawiłem na piasku. Gobiodon już tam nie zagląda a acra zaczęła się ładnie przebarwiać.

W tym tygodniu do akwa trafiła szczepka Montipory Rainbow.

W przyszłym tygodniu zacznie funkcjonować pompa dozująca i automatyczna dolewka.

Zastanawiam się też czy nie zacząć dodawać jakiś mikro i śladowych?

Niestety Rubi Red Dragonet postanowił wyskoczyć z akwarium i już go nie mam :( .

Rano wstawiłem filmik, teraz kilka fotek.

zdKg.jpg

Rainbow

GdKg.jpg

Euphylia

DdKg.jpg

Hystrix

FdKg.jpg

Nana i w tle sinuralia

YkKg.jpg

i Gobiodon

BdKg.jpg

Edytowane przez Tomasz Kuliński (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku...

Podziwiam, taki zbiorniczek wymaga znacznie większej sumienności i precyzji niż 500l locha! Sam swojego czasu miałem 30l rafkę i nigdy nie wyglądała tak dobrze.

Jeżeli utrzymasz taki porządek i super stan zwierzaków to czapki z głów :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was w takim małym baniaku stosuje z powodzeniem suplementację jakiś pierwiastków i aminokwasów?

Czy powinno się coś lać do takiego malucha czy tylko podmianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielkość nie ma znaczenia. Jeśli jest zużycie to przydałoby się coś dozować. Jednak pewnie będziesz musiał się bawić ze strzykawką, bo wiiększość preparatów ma dawki dla 100L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że spsy tracą kolory, może brakuje im mikroelementów. Jakiej marki produkty aktualnie używasz?

Jakie masz parametry w akwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól AF Reef

Ca 380

Mg 1370

kH 7,5

pH 7,7

NO3 0

PO4 0

temp 25

zasolenie 1,024

SPS są jaśniejsze niż jak je kleiłem do skały.

Tu porównanie seriatopor. Kolaż utworzony miesiąc temu ale chyba widać różnicę. Małe zdjęcie zrobione po wsadzeniu do zbiornika.

ymKg.jpg

i

wmKg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz NO3 i Po4? Masz za niskie Ca w stosunku do Mg. Przydało by się podbić Ca do 420-440. Zasolenie w jakiej jednostce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - NIC NIE LAĆ , pilnować stabilności parametrów

Kolory są MEGA !!! (sam bym takie chciał mieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz NO3 i Po4? Masz za niskie Ca w stosunku do Mg. Przydało by się podbić Ca do 420-440. Zasolenie w jakiej jednostce?

Testy mam JBL'a.

Zasolenie spławikiem - hydrometr sery.

Wczoraj sprawdzałem w sklepie czy dobrze wskalowany i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć testom, że jest NO3-0 i Po4-0. To to może być przyczyna że koralowce bieleją. Przydałoby się zmierzyć czymś innym dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem troszkę czasu i kilka fotek udało mi się jeszcze zrobić.

ostatnio bardzo ładnie się pompuje

BxKg.jpg

cały czas mnie obserwuje :)

CxKg.jpg

acra ładnie się wybarwia

DxKg.jpg

to nowy dom Gobiodona

FxKg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PO4 i NO3 miały rzeczywiście aż tak niskie wartości, to lps'y miały by problemy, a Twoje są w dobrej kondycji. Spróbuj ogarnąć testy innych firm i skontroluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu olej testy poza kH skoro jest tak pieknie :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wielkiego jak na ten baniak wieloszczeta


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie juz od jakiegoś czasu staram sie zobaczyć u mnie euphylie w akcji ale jakoś narazie nie udało sie nigdy. Słyszałem też że wnocy lubi puszczać swoje macki ale moja sie w nocy zdecydowanie chowa.

fajnie juz od jakiegoś czasu staram sie zobaczyć u mnie euphylie w akcji ale jakoś narazie nie udało sie nigdy. Słyszałem też że wnocy lubi puszczać swoje macki ale moja sie w nocy zdecydowanie chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby PO4 i NO3 miały rzeczywiście aż tak niskie wartości, to lps'y miały by problemy, a Twoje są w dobrej kondycji. Spróbuj ogarnąć testy innych firm i skontroluj.

Adam, czy na rafie są specjalne poletka z LPSami ?

Wszystko żyje w "czystej" wodzie obok siebie, a to ze miały by problemy jest nieprawdą. W wodzie zawsze będziesz miał no3 i Po4 a kluczem jest bilansowanie się tych wartości miedzy produkcją a konsumpcją.

Tomasz, wszystko ładnie, acropora nana bardzo wdzięczny koral, wg mnie najszybciej po nie widać zmiany na lepsze.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na rafie widziałeś majtkowo wybarwione spsy? Akwarium to nie ocean, nie oszukujmy się. Żeby uzyskać ładne kolory spsów trzeba mieć bardzo niskie wartości ww. związków i nie mów mi, że takie warunki odpowiadają każdemu koralowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rafie wielu kolorów nie widzisz ze względu na światło. Majątkowe kolory są wynikiem działania metali a nie tak bardzo czystej wody, bez stosowania preparatów zawierających metale, będziesz miał ładne wybarwione korale ale bez pasteli. I zapraszam zobaczyć zbiornik Fox'a, czy kolory Ci odpowiadają ? A zobacz jakie ładne ma LPSy.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kiflu-ma w 100% rację. Możesz mieć wodę wyzerowaną a LPS będą miały się świetnie. Jest to chyba jedna z "reef tank legends", że gdy testy NO3/PO4 pokażą 0 to LPS nie będą się pompować, padną czy wybuchną hehe to kompletna bzdura. Co do nano z tematu genialnie się rozwija, oby tak dalej. Kolory przypominają te z małych zbiorników Roberto Denadai'a.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.