Skocz do zawartości
Robert-reef

Karmienie ryb narybkiem gupika i pokarmami dla ryb słodkich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się zastanawiam czy można by było karmić morskie ryby narybkiem gupika lub krewetkami redchery. Z uwagi na to że hoduje skalary mam sporo narybku gupika hodowanego w celu karmienia nim skalarów.

Proszę napisać jak karmienie słodkowodnymi rybkami odbije się na morskich organizmach.

To samo dotyczy karmienia ryb słonowodnych pokarmami suchymi dla ryb słodkowodnych. Oczywiście dla urozmaicenia diety.

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Witam,sam tak przez pewien czas robiłem ,karmiłem małymi gupikami jednak ostatnio się dowiedziałem że tak nie wolno,gdyż ryby słodkie maja inne pH niskie co z kolei wpływa na przewód pokarmowy u stworzeń morskich,prowadzac w ten sposób do osłabienia korali lub ryb i w dłuższym czasie popazenia przełyku,dalej idac ta droga korale i ryby zaprzestaja przyjmować pokarm,a z powodu braku pokarmu zdychają.Choć jeszcze mi sie to nie zdażyło taka teoria w sumie może być możliwa i zaprzestałem karmienia gupikami:)Co do pokarmów dla ryb słodkich,myśle że niektóre napewno można zastosować w akwarium morskim,choć do końca też nie jestem przekonany gdyż zawarte substancje i organizmy pochodzą właśnie ze słodkich wód,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już karmić ryby płatkami to nie widzę różnicy pomiędzy pokarmem dla słodkowodnych i morskich ( z tym wyjątkiem że za dodatkowy napis na opakowaniu w stylu : ,,Marine'' lub ,,Reef'' sporo dopłacasz ) .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 2 nemo i zoltek od dwóch lat jedzą płatki z zoologicznego za rogiem i czasami artemie i wcinają aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja regularnie daję żywca w postaci Artemii, Dafni, Wodzienia, a i jeszcze będę robił próby z innym żywym pokarmem, nie zaryzykuje tylko z ochotką bo ona żyje w dość brudnym środowisku więc mogła by coś nie dobrego wprowadzić Auriga jak Dafnie wrzuciłem to od razu zaczęła łapać i inne ryby też, Artemie to aż się wściekają, Tylko Wodzienia Auriga nie je a pozostałe ryby też jedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał z wodzieniem to ostrożnie bo jest tłusty.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 2 nemo i zoltek od dwóch lat jedzą płatki z zoologicznego za rogiem i czasami artemie i wcinają aż miło.

Dieta na samych płatkach jest bardzo nie zdrowa, a dodatkowo płatki bardzo brudzą wodę ( bardziej niż nie płukane mrożonki ) . Pewnie że będą wcinać, jak nie znają nic innego...

Artemia jest praktycznie bezwartościowa, powinno się ją stosować jedynie przy namawianiu ryb na pokarm zastępczy . Dobrym zamiennikiem artemii będą np. lasonogi


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.