Skocz do zawartości
gnom

Klejenie CX5 - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj probowalem skleic troche suchej skaly ze soba, zrobilem klej i szybko na skale, na to drugi kawalek i .... Za cholere nie trzyma mimo, ze szybko schnie to nie lapie obu skal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej konsystencji był jak zacząłeś kleić?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem najpierw od plasteliny ale zanim sie obejrzalem juz bylo po zawodach jeszcze dobrze na skale nie nalozylem a byl juz twardy, wiec nastepna mase rozrobilem rzadsza i tutaj juz sie cieszylem ze zlapalo alenpo 3 minutach delikatnie ruszylem skala i puscilo... nawet jak zlapie to troche boje sie wkladac do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, kleiłem suchą skałę, mokrą robiłem stopy i trzyma jak potrzeba. Może masz przeterminowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data na wieczku 3 10 2014 faktem jest ze wieczko bylo wylamane tak jakby bylo otwierane ale noe sadze zeby ktos cos grzebal

Na pudelku napisane jest ze w 5 minut wiaze ten ktory robie twardnieje w 30 sek

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem najpierw od plasteliny ale zanim sie obejrzalem juz bylo po zawodach jeszcze dobrze na skale nie nalozylem a byl juz twardy, wiec nastepna mase rozrobilem rzadsza i tutaj juz sie cieszylem ze zlapalo alenpo 3 minutach delikatnie ruszylem skala i puscilo... nawet jak zlapie to troche boje sie wkladac do zbiornika

Moze problem w tym, że po 3 minutach ruszyłes.Sklej dwa kawalki, potem w drugiej turze oblej skladanie jeszcze raz i daj mu wyschnac 5-10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie szkoda ze sporo kleju juz zmarnowalem ")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale miałem przypadek że stary klej do styropianu nie chciał za żadne skarby trzymać się ściany, twardniał ale nie kleił. Przedstawiciel producenta tłumaczył mi że te zaprawy są oparte na cemencie ale zawierają bardzo dużo polimerów które po czasie wiążą w suchej zaprawie i zaprawa twardnieje ale nie klei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój półroczy klej już tak nie klei jak by nowy i zamknięty. Teraz muszę dłużej czekać.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisal prawdopodobnie za wczesniej dotykalem sie skaly. Juz trzecia kontygnacje ukladam staram sie lzejsze kawalki dawac wyzej i tak troche boje sie ze po zalaniu cos pusci. Z tego co czytalem raczej jest wytrzymaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem nawet skałę zarośniętą koralami i te 20minut poza wodą nic im nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale miałem przypadek że stary klej do styropianu nie chciał za żadne skarby trzymać się ściany, twardniał ale nie kleił. Przedstawiciel producenta tłumaczył mi że te zaprawy są oparte na cemencie ale zawierają bardzo dużo polimerów które po czasie wiążą w suchej zaprawie i zaprawa twardnieje ale nie klei.

Tak jak kolega pisze jak klej leży dlugo, jest rozerwany worek czy zamoczony jest do wyrzucenia błyskawicznie twardnieje i się nie kolei.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kleiłem skałę w nowym akwa i jestem zachwycony cx5. Moja mieszanka miała konsystencję prawie płynnego żelu. Porcja spoiwa na skałę potem nakładałem drugą skałę. po 3 min zaprawa twarda jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze trzymał, to należy zmoczyć powierzchnie styku - mają być mokre.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko poklejone tym ceresitem. Tak jak kolega robilem prawie plynny i zalewalem łączenia skały, trzyma lux. Wazne zebys rozrabial zimna woda, i zawsze w czystym naczyniu. Za kazdym razem musisz miec czyste naczynie w ktorym rozrabiasz klej, jesli zostana ci resztki z poprzedniego mieszania to zanim wymieszasz zacznie ci juz wiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem i jestem zachwycony jedyne następstwo ceresitu to okrzemki jakie miałem ale samo przeszło.Powierzchnie w miejscu klejenia zwilżałem wodą.Całość kleiłem na ziemi na gazecie i byłem wówczas pewny że będzie stabilne i ładnie stało.Dodatkowo na gazecie łatwo wyznaczyć kształt i wymiary jakie ma mieć konstrukcja np rysując markerem.Po sklejeniu nie ruszałem przez noc i ani drgnie.Potem moczyłem w Ro przez kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc skaly juz pokleilem. Oczywiscie najwazniejsze przed klejeniem sucha skale wyczyscilem szczoteczka z woda pozniej juz rzadsza masa smarowalem skale, po 10-15 min sklejone skaly, oblewalem albo oklejalem jak gestszy klej byl. Narazie zostawie tak przez noc ale z tego co patrzylem zlapalo mocno. Moj blad nie obejrzalem pudelka dokladnie, zabek na wiadereczku byl wylamany, alr nie wygladal na podejrzany. Narazie trzyma i mam nadzieje, ze tak zostanie... bo moze skonczyc sie to katastrofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Inmar, ten klej szybko się starzeje, mam opakowanie otwarte jakieś półtora roku temu. Zaraz po otwarciu kleił super, szybko i trwale. Tydzień temu próbowałem pokleić skałę i po długiej walce w końcu się udało - ale jakby w ogóle był to inny klej. Tak więc musi być świerzy.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data przydatnosci jest 12 miesiecy od produkcji - tak napisal producent. Klej jest z 10.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawy klejenia za pomocą cx5 powierzchni chłonnych:

1 powierzchnie przynajmniej zgrubnie odpylone

2 klej w konsystencji lekko rozrzedzonej pasty do zębów albo lepiej musztardy z tubki (tak żeby trzymał kształt i się nie rozpływał samodzielnie ale żeby był dość mokry wyglądu)

3 małe porcje- w praktyce na 1 spoinę - wygodnie robić to w gumowej miseczce.

4 kleimy poza wodą

5 po złączeniu zostawiasz w świętym spokoju na 15 minut... czyli nie ruszamy, nie korygujemy, nie dotykamy nie oglądamy, nie sprawdzamy czy chwyciło...

6 po każdej porcji dokładnie czyścimy naczynie i narzędzia - nawet drobna ilość już związanego kleju może znacznie skrócić czas przydatności kolejnej porcji.

Sucha skała jest bardzo chłonna - pomaga zwilżenie ale i tak będzie wysuszać spoinę bardzo szybko i to zanim zwiąże całkiem klej więc nie należy się spieszyć i oceniać na suchy wygląd bo świeża spoina jest bardzo krucha...

Czas pełnego utwardzania kleju zależy od wielu czynników i jest znacznie dłuższy niż wstępne wiązanie tak że nie nastawiaj się że po 3 czy 5ciu minutach będziesz miał pełną wytrzymałość spoiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje :)

informacje na kleju mnie przerażaja... on niby taki szkodliwy, że w kontakcie ze skórą należy zmyć duża ilością wody i udać się pod opiekę lekarza... tak jest napisane.

a wy jak? żyjecie? z rekawicach przygotowywaliscie zaprawe?


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Dobrze, że trzy lata temu nie przeczytałem tej informacji na opakowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś po klejeniu zauważył na powierzchni wody taki film... taka zawiesinę, korzuch...który mieni się jak plama benzyny wylana na asfalt... jak sie dotknie z góry to pęka jak lód na jeziorze. drugi raz już płukam w wodzie ro i aż się boje wkładać do zbiornika... a to była tylko jedna spoina do tego mała...

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film chyba nie od kleju. Ja 2 tyg temu kleiłem żywą skałę poczekałem ok 20 min aż stwardnie oblałem jeszcze raz połączenia i do akwarium.ani śladu nie było żadnych plam.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.