Skocz do zawartości
gnom

Pluskanie w kominie, raz kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zalalem nowy zbiornik. Niestety, warunkiem jego dzialania jest jak najcichsza praca. Zaworem na splywie podnioslem na tyle poziom wody w kominie, ze jest ona ok 3 cm od krawedzi komina, do tego jeszcze wysokosc grzebienia dochodzi. Jako rewizja mam zrobione durso i delikatnie rewizja woda sie przelewa.

Jednak taki poziom wody w kominie wciaz daje mi chlupanie. Jak chce podniesc wyzej poziom wody, to splyw przejmuje tez rewizja i za chwile objawia sie to "czkawka", jak tylko woda zaleje rewizje nastepuje gwaltowny spadek wody w kominie, siorbani i powietrze w sumpie itd.

Niestety z rozpedu wszystko pokleilem w rewizji.

Zastanawialem sie nad:

obcieciem rewizji i podniesienie jej wyzej - przez zastosowanie mufy

wlozenie gabki - zrobienie cos na wzor wieka do komina

Ewentualnie ma moze ktos jakis pomysl ?

post-14288-0-86517600-1416381892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam durso ale w zupełnie innym układzie. Mogę tylko powiedzieć, że bez rewizji takiej standartowej to sobie nie poradzisz. Zostaje ucięcie durso i połączenie na mufę rury ściętej pod kontem 45st. Choć jest jeszcze jedna możliwość ale mi ona nie wychodziła do końca ale może Tobie? Wywierć otwór w tej zaślepce durso. Wklej zawór od powietrza jakiś prezyzyjny i ustaw odpowietrzanie durso. Może pomóc w zasysaniu zbyt dużej ilości wody. Jeżeli to nie wypali zostaje cięcie durso.

Ale i jak dalej na rewizji bedzie siorpanie to pisz na PW dam Tobie patent. U mnie musi być absolutnie bezgłosne więc wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwor w zaslepce durso i jak jest tak jak ma byc- czyli delikatne przelewanie przez durso, wszystko jest bezglosne. Halas jest w odcinku - grzebien - rant komina - woda w kominie. Tak jak pisalem woda w kominie jest 3 cm ponizej jego wysokosci, co nadal przeklada sie na pluski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi musisz to zmienić. Ja mam wysokość wody w kominie na równo z grzebieniem nawet odrobinę wyżej bo i tak grzebień spiętrza mi wodę na jakieś 2cm. Każde obniżenie poziomu i jest efekt chlupania. Dlatego często jedno durso się nie sprawdza.

Co do gąbki to bym się w to nie bawił. Trzeba nią ciągle czyścić itp. a dostęp do tyłu akwa przynajmniej mi nie jest wygodny.

Edytowane przez waldek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, juz czytalem. Chcialem tylko rady odnosnie czy bawic sie w obcinanie i podnoszenie, czy sa inne metody, latwiejsze do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sklep hydrauliczny pod nosem, kupilem maly brzeszczot i mufe z tym, ze nie klejona ale na wcisk. Podnioslem i juz nie chlupie... az pewnie woda w kominie opadnie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwor w zaslepce durso i jak jest tak jak ma byc- czyli delikatne przelewanie przez durso, wszystko jest bezglosne. Halas jest w odcinku - grzebien - rant komina - woda w kominie. Tak jak pisalem woda w kominie jest 3 cm ponizej jego wysokosci, co nadal przeklada sie na pluski.

Zrób sobie deszczownicę... Dotnij kawałek pleksy i nawierć wiertarką. Umieść na górze komina... Woda będzie spływała sobie przez otwory... Komin się wyciszy... Zamiast gąbki zastosuj włókninę zobaczysz ile syfu wyciągnie i jednocześnie nie będzie gromadził się w sampie.

Zrób sobie deszczownicę... Dotnij kawałek pleksy i nawierć wiertarką. Umieść na górze komina... Woda będzie spływała sobie przez otwory... Komin się wyciszy... Zamiast gąbki zastosuj włókninę zobaczysz ile syfu wyciągnie i jednocześnie nie będzie gromadził się w sampie.

ps. ja mam baniak wysoki na 72 cm i wody w kominie mam tylko 3 cm od dna. Tylko dwa (otwory spływ i dopływ). Komin wypełniony skałą wielkości max piłeczki do tenisa stołowego ( porowate bardzo) Zrobiona deszczownia na której jest włóknina. Wymieniam raz na tydzień. Zabezpieczenie przed zatkaniem się mam jedno i które kosztowało mnie 10 groszy ;) działa w 100% kawałek rurki ok 15 cm co wystaje ok 1,5 cm nad włókniną ( lustrem wody) i przelatuje przez deszczownię ku dołowi komina między skałką. Reguluję poziom wody w kominie zaworem pod baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na zdjęciu widać pianę w rogach, jak masz zakończenia grzebienia, dzieje się tak ponieważ w tych miejscach robią się zawirowania wody i to tam generuje się dźwięk chlupania.

Postaraj się coś w tych miejscach zrobić i powinno się uspokoić. Czasami tak mam jak coś zawiśnie mi na grzebieniu, wtedy czyszczenie załatwia sprawę.

W twoim przypadku możesz spróbować wstawić coś w narożnikach, żeby woda spływała po "pochylni', a nie wpadała gwałtownie.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.