Skocz do zawartości
pawelchgdansk

Cichy odpieniacz 250l i 1500 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Święty Mikołaj zastanawia się jaki ma mi przynieść odpieniacz pod choinkę. Przekładam cichą pracę nad wydajnością. Cena do 1,5kzł. Zbiornik 250 litrów. Planowana obsada nieznana. Pewnie tak jak wszyscy. Potraficie pomóc ?

Edytowane przez pawelchgdansk (wyświetl historię edycji)

Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż kilka złoty Mikołajowi i weź ATI 200

polecam nie jest bez wad ale regulacja na pompie i zawór bramowy rekompensują wszystko

wiem bo mam w kostce prawie 200 l +mały sump akwarium dociążone porządnie , żadnych absorberów tylko kreci się 200 ml peletek i parametry wzorowe no3 0 ,a po4 0 do 0,09 max jak doładuje żarełka


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę od siebie polecić Vertex Omega 150. Co prawda pracuje dopiero tydzień, ale za to cicho.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na liście 130 vertexa ale czytałem, że ludzie mają problem z optymalnym ustawieniem. Do ATI musiałbym dopłacić 500 zł i chyba to za poważny sprzęt do takiego litrażu ?


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakbyś przymierzał się do przesiadki masz z bani i nie martwisz się czy ta jedna ryba więcej nie obciąży zbiornika a i na małych obrotach mniej wat bierze ale co zrobisz to już twój wybór


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec SC 1350 mało prądu pożera i stabilna praca , jak za mały ten poprzedni to ten Deltec SC 1455 ale to już znacznie ponad wymiar, lub coś z HS


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Polecam Deltec SC 1450, cichy i pieni jak szalony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklama :) Wiem, że Stani na pewno coś ...

Deltec sc 1350 wydaje się być ok. Cena 2/3 budżetu więc, można wydać na coś innego.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Delteca będziesz zadowolony, ATI 200 w tym litrażu to strzelanie z armaty do muchy. Poza tym, po co regulacja na pompie?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to zebys poszukal na forum uzywki (lepszej) za ta kase co planujesz, niz nowy.

Ps. Klawiatury nie widzialem juz z 5lat


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne odpieniacze koledzy polecają, ale czy one rzeczywiście są ciche? Ja mam delteca, co prawda inny model ale na pompie DCS-600 tak jak sc1450 i cicha ta pompa tak bardzo to nie jest. Reef Octopusy też gdzieś widziałem na zagranicznym forum że ciche nie są. To jak to jest? Zależy jak się trafi? Czy są odpieniacze które zawsze są ciche czy to loteria?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Miałem SC 1450 u siebie przez miesiąc i żadnego dźwięku z siebie nie wydawał, być może mam inne pojęcie o ciszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SC 1450 u siebie przez miesiąc i żadnego dźwięku z siebie nie wydawał, być może mam inne pojęcie o ciszy ;)

A może po prostu wszystko zależy od egzemplarza? Jedna pompa chodzi cicho a druga taka sama głośno?

samych pomp obiegowch przez 5 lat to ponad

10 szt zmieniłem zanim sie wstrzeliłem w taką że żonce pasi ;)

A która spasowała?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pocztę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Whiteskim 200 od Sebastka cichy a i pieni jak szalony jest na pompie AquaNova wiadomo Chinka ale daje radę...

Cenowo fajnie. Nie znam innych odpieniaczy więc mówię jak jest z Whiteskim ciszej być nie może , ponieważ go nie słychać a jedyny dźwięk to zasysane powietrze jak się wsłuchasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Whiteskim 200 od Sebastka cichy a i pieni jak szalony jest na pompie AquaNova wiadomo Chinka ale daje radę...

Cenowo fajnie. Nie znam innych odpieniaczy więc mówię jak jest z Whiteskim ciszej być nie może , ponieważ go nie słychać a jedyny dźwięk to zasysane powietrze jak się wsłuchasz :)

Potwierdzam co kolega napisał :)

Jak by co mam taki na zbyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.