Skocz do zawartości
inmar

Zakup nowego obiektywu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nikona D5000,mam kitowy obiektyw 18-55 i noszę się z zamiarem zakupu nowego obiektywu,który będzie raczej uniwersalnym czyli i foto akwarium i inne obiekty.Poprosiłbym w tym temacie o wskazówki,budżet raczej nie najwyższych lotów. :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz iść w lepsze światło czy w zoom?

Lepsze światło = jaśniejszy obiektyw.

Korpus ma silnik, czy szkiełko musi mieć?

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie "budżet raczej nie najwyższych lotów" czyli ile dokładnie? Bo w fotografii jest praktycznie główny wyznacznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki , polecam http://www.ceneo.pl/2063699

Pozdrawiam

Taką 50 mm mam na sprzedaż nawet...

Ale myślę że dla Marka lepszy był by coś w stylu 18-105 albo coś z makro. Bardziej uniwersalny. Tym bardziej że wtedy kita mógłby sprzedać. Bo światło takie same.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w budzecie ale warte ceny:

Tamron f2.8

Sigma 18-200mm f3.5-6.3 DC


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon d5000 jeżeli dobrze się orientuję niema silnika autofokusa w korpusie, dlatego obiektyw raczej af-s chyba że Marek niema nic przeciwko recznemu ustawianiu ostrości, od siebie polecam 18-200mm af-s ze stajni Nikona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Silnik musi być w obiektywie i raczej wolałbym tak mieć bo z moją "ostrością" różnie jest,już musiałem zakupić okulary do czytania,starość nie radość.Budżet to maksymalnie 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma 70-200 ze światłem stałym 2,8 ale z nowym w budżecie raczej się nie zmieści... poza tym waży swoje i do makro musisz mieć dobre pierścienie. Do tego waże swoje niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja proponuje sprzedać kita 18-55, kilka stówek wpadnie dołożyć je do tego co masz i kupić 18-200.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im większy zoom tym większa kicha.

ja bym nie kupował takiego obiektywu... maksymalnie jak kolega napisał 18-105. - ale też bym się zastanowił

Poza tym faktem jest że kitowy obiektyw faktycznie jest do kitu - ale przy bardziej skomplikowanych zdjęciach - jakieś dokładne pejzaże, czy tym podobne.

Przy kitowym obiektywie w większości przypadków wystarczy tylko dobre światło i ustawienie ISO na najniższe.

EDIT:

a jeśli chcesz makro robić - to zwykły manual M42 + przejściówka i ewentualnie jakieś tanie pierścienie i wyjdzie najtaniej.

choćby SONAR Carla Zeissa - jakaś 135 (max 350 zł) ostry jak żyleta a przede wszystkim jasny.

EDIT II

A tak mi się jeszcze przypomniało :)

mam sigme 70-200 - ciemny obiektyw, ale jak masz pewną rękę to wychodzą tak zaje...ste zdjęcia że sam byłem w szoku.

Sporo portretów i zdjęć reklamowych robiłem tym obiektywem.

A Ty będziesz miał jeszcze w sumie fajniej, bo o ile pamiętam nikon bez pełnej klatki ma przelicznik 1,5 - czyli jak sobie przemnożysz ogniskową to ci wychodzi 300 :)

obiektyw ma funkcję makro.

Do kupienia jako używka do 500 zł maks

EDIT III :)

jak coś to mam do sprzedania nikona D3 plus nikkora 24-70 :) w dobrej cenie.

Gratis dołożę dwie lampy studyjne ze statywami :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im większy zoom tym większa kicha.

Oczywiscie mozna mu polecic nikony 14-24mm, 24-70mm, 70-200mm no i ma zakres ogniskowych od 14 do 200, ale kolega chcial obiektyw uniwersalny do 2000 zl.

edit.

jak coś to mam do sprzedania nikona D3 plus nikkora 24-70 :) w dobrej cenie.

Gratis dołożę dwie lampy studyjne ze statywami :)

Jak za 2000zl to biore :D

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam szczerze, nie wiem od 3 lat jakie są teraz obiektywy na topie.

Ale wydaje mi się, że większego zooma niż 18-105 nie ma sensu kupować. To jest oczywiście tylko moje zdanie.

Im większy zoom tym większe rozbieżności w ostrzeniu.

Poza tym jak coś jest do wszystkiego - to do niczego...

Może tamron 24-70? (o ffffff....ck) nawet nie wiedziałem, że tamron tak poszedł do góry z cenami :)

no ale np tamron 28-75 już za 1550 się kupi.

miałem ten obiektyw - d*py nie urywa, ale całkiem niezły jest. Robiłem nim pełną klatką i całkiem całkiem.

Najlepiej jechać z aparatem do sklepu - podpiąć takie, które pasują... pstryknąć kilka fotem każdym obiektywem.

Przyjechać do domu - zrzucić na kompa i popatrzeć.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stopniu zaawansowania w fotografii jest kolega inmar, ale winietowanie, abberacja itp. nie beda mu potrzebne do robienia zdjec. Nie oszukujmy sie, dobry obiektyw, duuuuuuuze pieniadze. Sam marze o nikkor 70-200mm ale nie mam 8000zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamron 90 f/2.8 macro jest rewelacyjny

Model troche starszy ale bardzo dobry http://www.cyfrowe.pl/aparaty/tamron-90-mm-f-28-sp-di-makro---nikon.html

Model najnowszy (z nim nie miałem styczności) http://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-tamron-90mm-f-28-sp-di-macro-1:1-vc-usd-nikon.html

Ten drugi przekracza Twój budżet o 95 zł ale gdyby poszukać to może znajdzie się poniżej 2K.


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam szczerze, nie wiem od 3 lat jakie są teraz obiektywy na topie.

Ale wydaje mi się, że większego zooma niż 18-105 nie ma sensu kupować. To jest oczywiście tylko moje zdanie.

Im większy zoom tym większe rozbieżności w ostrzeniu.

Poza tym jak coś jest do wszystkiego - to do niczego...

Może tamron 24-70? (o ffffff....ck) nawet nie wiedziałem, że tamron tak poszedł do góry z cenami :)

no ale np tamron 28-75 już za 1550 się kupi.

miałem ten obiektyw - d*py nie urywa, ale całkiem niezły jest. Robiłem nim pełną klatką i całkiem całkiem.

Najlepiej jechać z aparatem do sklepu - podpiąć takie, które pasują... pstryknąć kilka fotem każdym obiektywem.

Przyjechać do domu - zrzucić na kompa i popatrzeć.

Gdzie w naszym regionie jest taki sklep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek fotozakupy.pl jest z Tarnowskich gór możesz sie u nich umówić na takie macanie przynajmniej do tej pory tak było. Potem do mnie na kawę :-)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też w Tychach foto vip - znam szefa (ma ogromną wiedzę) i spory wybór wszystkiego.

Ewentualnie w każdym foto jokerze


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.