Skocz do zawartości
brawos

Morskie wynurzenie 1.0 [150+45]

Rekomendowane odpowiedzi

Malina:).Daj jeszcze foto calosci.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malina:).Daj jeszcze foto calosci.

Dzięki. Zdjęcie całości w miarę aktualne bo sprzed 3 tygodni jest na poprzedniej stronie. Niewiele się zmieniło od tamtej pory więc nie będę wstawiał kolejnego.

Bardzo fajne. Rewelacja

Dzięki. Niestety brak miejsca na nowe acry daje się mocno we znaki. Mam zamiar dokleić jeszcze gdzieś jakąś płaską półkę z suchej skały na kilka szczepek, ale potencjał tego niewielkiego akwa (85x45x45) jest już na totalnym wyczerpaniu. Nie jestem jednak z tych osób, które zmieniają zbiorniki co pół roku, tym bardziej, że włożyłem w nie sporo serca i pracy, dlatego zmiana na większe będzie dopiero, jak akwa zarośnie mocno koralami. Z drugiej strony trudno jedynie przyglądać się jak korale rosną bez wkładania co chwilę rąk do wody, poprawiania czegoś, czy dodawania, no ale nic...

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie Brawos. Super korale. Kolor czerwonej monti piękny.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne, czym focisz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek ile masz W na 1 litr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie Brawos. Super korale. Kolor czerwonej monti piękny.

Dla porównania kolor tej samej monti zaraz po "zainstalowaniu" jej w akwa. Kolor poprawił się zdecydowanie po nie tak dawnym zorientowaniu się, że potas leży na bardzo niskim poziomie i podźwignięciu go do 390.

29a480ttlehp.jpg

Piekne, czym focisz?

Dzięki. Zwykły kompakt Sony DSC-HX20V. Wcześniej przy ledach nie dawał rady, teraz jest ok.

Jarek ile masz W na 1 litr.

Skromne 144 W na 172 l. Lampę mam jednak powieszoną nad akwa niesymetrycznie. Tam gdzie rosną zoa na skale jest ciemniej bo nie ma nad nimi lampy, z kolei główna część z spsami jest cała pod lampą, można więc powiedzieć, że tam gdzie trzeba jest 1 W/l.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium, obecnie także przechodzę na produkty AF i liczę na podobne efekty jak u Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium, obecnie także przechodzę na produkty AF i liczę na podobne efekty jak u Ciebie ;)

Tak patrzę na to co się dzieje obecnie z akwa i dochodzę do wniosku, że największy wpływ na pozytywną zmianę miało włączenie do użytku ballinga z mikro i dodatkowo sbs. Dużo większy niż np. sama zmiana (a raczej dołożenie nowych) pokarmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AF dajesz tylko component +1+2+3 czy coś jeszcze??

Stosuję też A, B, E, V oraz jod. Ponadto pokarmy innych firm i jeszcze kilka suplementów. Bakterie po podmianie również innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała i robiona na szybko telefonem aktualizacja. Zdjęcia są prześwietlone i marnej jakości, ale zawsze lepsze to niż nic. Nie mam ostatnio czasu, by porobić porządniejsze zdjęcia aparatem lub napisać coś więcej. Ze zmian w akwa: odessany całkowicie piasek, jakoś nie mogłem poradzić sobie z utrzymaniem go w należytej czystości. U mnie powodował on więcej szkody niż pożytku. Czekam aż dno zarośnie glonami wapiennymi to będzie trochę ładniej. Piasek usunąłem za jednym razem wbrew przyjętemu powszechnie sposobowi postępowania. Nic się nie zadziało, nie zanotowałem żadnych wahnięć parametrów. Na trzecim zdjęciu a. granulosa od Seba, ta sama co w poście #125. Bardzo ładnie się wybarwiła przez te kilka tygodni (tylko dół korala pozostał po staremu). Generalnie korale u mnie szybciej się wybarwiają niż rosną, ale tak właśnie ma być, tym bardziej, że mam światło głównie niebieskie no i stosunek W/l też jest nie za bogaty.

akx3nmun00c6.jpg

7l5yn5575hgh.jpg

afunnqvouxcx.jpg

8mtdv4i5j03l.jpg

a1iw6cmyd3ht.jpg

x601qst3ds29.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie :-) może na dno jakieś acany?. Też usuwam piasek, ale mój jest za stary i za dużo go się zgromadziło po środku akwarium, żebym odważył się na usunięcie na raz.

Pozdrawiam i kibicuję

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acanthastrea była, ale zdechła pomimo regularnego dokarmiania, podobnie fungia. Z lpsów nie marudzą mi tylko blastomusa, dunca, gonipora i caulastrea. Od dłuższego czasu bardzo podoba mi się lobophyllia i może ją wrzucę za jakiś czas.

Odnośnie tego piachu mogę na zachętę i w celu ośmielenia :p powiedzieć Ci coś takiego: jak zacząłem go odsysać to okazało się, że za pół godziny muszę wyjść z domu, a nie lubię zostawiać rozdłubanego akwa na cały dzień. By odessać cały piach musiałem spuścić z nim, a następnie wlać z powrotem 6 wiader wody (20-litrowych). Nie miałem czasu więc nawet nie czekałem, aż przynajmniej większe brudy i detrytus osiądą z piachem na dnie wiadra i od razu taką prawie czarną polewkę wlewałem z powrotem do akwa. Wiem, że tak się nie robi, ale w moim akwa działy się już gorsze rzeczy i póki co nigdy nic specjalnego się nie stało. Tym razem również. Acry wcale nie są takie delikatne, jak wszyscy naokoło trąbią. Po operacji wymieniłem jedynie węgiel na nowy i dałem podwójną dawkę CoralSnow w celu zebrania "zła" z wody :devil: . Jedyna rzecz, która jak do tej pory wyrządziła realne szkody w moim akwa to chemiclean. W akwa za sprawą wścibskich malutkich rączek był już też nawet środek, którego nazwy nie wymienię bo i tak nikt mi nie uwierzy, że po czymś takim w zbiorniku spsowym może się absolutnie nic nie stać. Może to jeszcze opiszę, ale najpierw w tej sprawie musiałby się wypowiedzieć np. Tester lub Arduan i wytłumaczyć mi jaka to reakcja chemiczna mogła zajść, która zneutralizowała to świństwo (coś mi się wydaje, że sól potrafi zneutralizować kwasy lub zasady, ale może piszę bzdury więc na razie dam spokój).

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piasek w systemie około 2 lata, więc nie młody, ale mimo wszystko zrobię to powoli. Dobrze, że u Ciebie nie było strat. :)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja (ok. 3 tygodnie temu powróciłem do produktów Fauna Marin):

phmgr3t33b0j.jpg

90mnafp4irk1.jpg

4ici4kcwx5ds.jpg

hchi3wlgrp57.jpg

2r3sdjge9dvd.jpg

4gtdlmzs8iud.jpg

oof2vn05roq1.jpg

rh8ov17933ac.jpg

nn8tpf9bqydv.jpg

nk2om22uf19f.jpg

ygc82wfl9yo1.jpg

1hx96vn1u6eg.jpg

ranbwkm7tdt3.jpg

trekafthpnn1.jpg

5h2jx8n0ym02.jpg

p7ck6eu0yto0.jpg

vvapzvxu5a9v.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło do powrotu do FM i jaką dokładnie suplementację teraz stosujesz? FM Balling Light, czy klasyczny z SBS?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cię skłoniło do powrotu do FM i jaką dokładnie suplementację teraz stosujesz? FM Balling Light, czy klasyczny z SBS?

Pozdrawiam, Marek.

Brawos całkowicie zrezygnowales z AF?

Tak, całkowicie zrezygnowałem z AF. Generalnie nie mam AF nic do zarzucenia. Po przejściu na produkty AF korale rosły jak na drożdżach. Nie miałem żadnych plag, strat w koralach i tym podobnych historiii, o których tak chętnie pisze się na forum. Z czasem jednak kolory zaczęły blaknąć. Zgodnie z deklaracjami, że mikro w componentach (a następnie w strongach, które później stosowałem do samodzielnego rozrabiania płynów) jest całkowicie wystarczające nie dawałem żadnych dodatkowych mikroelementów. Uważam, że teorię (lansowaną przez niektórych użytkowników produktów AF), jakoby do utrzymania zbiornika spsowego wystarczały wyłącznie mikro zawarte w ballingu można zwyczajnie włożyć między bajki. Dodatkowo zauważyłem konkretny wpływ Coral B na jaśnienie acropor. Nie wiem, czy jest to związane z obecnością miedzi w preparacie (gdzieś na forum był jakiś wątek z tym związany), czy może po prostu preparat działa podobnie do KZ CoralSnow, gdzie przy okazji klarowania wody cały czas po trochu usuwane są również mikro. Tak czy inaczej coś takiego zauważyłem. Z ballingiem AF miałem jeszcze ten kłopot, że nie udało mi się na dłuższą metę lać płynów po równo. Testy co dwa dni i uzupełnianie ubytków czystymi prochami było dla mnie zbyt męczące. Stosując jeszcze ballinga AF postanowiłem powrócić do starych pokarmów i jednocześnie dodatkowej suplementacji mikroelementami FM. Kolory zaczęły powoli wracać po tygodniu. Po trzech tygodniach jest już całkiem inaczej. Być może to samo osiągnąłbym stosując dodatkowe mikro z AF, ale po prostu pod ręką miałem stare mikro FM i postanowiłem je wykorzystać. Ostatecznie przeszedłem na ballinga light FM łącznie z Trace`ami i dodatkową suplementacją mikro (Color Elements). Stężone płyny i brak konieczności częstego uzupełniania baniaków to dodatkowa zaleta tej wersji ballinga. Powróciłem również do wcześniejszych pokarmów dla korali oraz amino Saliferta.

Jeszcze kilka fotek:

s6zxs754wkp0.jpg

4er4wki4akbf.jpg

6xevbrnm6fq0.jpg

5a0jsw6p4v6j.jpg

nuemxb7rkpur.jpg

pf4nwcgttmzf.jpg

9pbpwqltinc8.jpg

iukcw81drvdg.jpg

e71ry88lrmjx.jpg

l7tz6v41y0hs.jpg

3rsl9jootzn1.jpg

Zapomniałem dodać ciekawostki na koniec: tydzień temu przy próbie robienia zdjęć w akwa utopiłem telefon :clapping Plusem jednak jest to, że powróciłem do aparatu i teraz fotki są przynajmniej nieco lepszej jakości ;)

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coral B nie zawiera miedzi.

Jeśli chodzi o dozowanie dodatkowego mikro to nie oceniaj, że coś można włożyć miedzy bajki -czyt.kłamać.

Od prawie 3lat używam tylko Component1+2+3+ nie lejąc nic dodatkowo.

Po prostu każde ma inne oczekiwania wobec wyglądu koralowców -a to nie oznacza, że kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, zdrowe korale i pięknie wybarwione. Gratulacje!


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dozowanie dodatkowego mikro to nie oceniaj, że coś można włożyć miedzy bajki -czyt.kłamać.

Od prawie 3lat używam tylko Component1+2+3+ nie lejąc nic dodatkowo.

Po prostu każde ma inne oczekiwania wobec wyglądu koralowców -a to nie oznacza, że kłamie.

Akurat nie odnosiłem się do Twojej osoby, nikomu też nie zarzuciłem kłamstwa (które to słowo starasz się wcisnąć w moje usta – podejrzewam w jakim celu) bo żeby to zrobić to trzeba mieć stuprocentową pewność. Mogę natomiast powiedzieć, że komuś nie wierzę i mam do tego prawo. Skoro więc i Ty piszesz, że lejesz tylko mikro w ballingu, mając przy tym ogromną ilość świetnie wybarwionych acropor to ja tego nie kupuję. Przetestowałem to u siebie, widziałem reakcje korali na mikro z samego ballinga i widzę reakcję na dodatkowe mikro dozowane obecnie. Niech każdy robi co chce. Ja tylko opisuję to co widzę u siebie, a widzę, że korale wyglądają ładnie wtedy, kiedy mają zapewnione codzienne, mocne karmienie na granicy przekarmienia i pojawienia się plag oraz dozowane mikro na granicy jego przelewania.

Po prostu każde ma inne oczekiwania wobec wyglądu koralowców -a to nie oznacza, że kłamie.

Trochę to dziwnie brzmi, szczególnie w ustach takiej profesjonalistki i perfekcjonistki...

Bardzo ładne, zdrowe korale i pięknie wybarwione. Gratulacje!

Dzięki.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała modyfikacja: usunąłem ze środka skały duży krzak seriatopory hystrix, która z czasem musiała ustąpić miejsca acrom i w to miejsce została przyklejona spora półka skalna. Dzięki temu zyskałem miejsce na jeszcze kilka sztuk acroporek. Hystrix zamocowany na magnesie trafił czasowo na komin, ale jego dni są policzone. Przyciąłem też znacznie zieloną seriatoporę caliendrum, która zbytnio się rozrosła i zabierała światło znajdującym się pod nią acroporom. Nad zieloną acrą na nowej półce widać brązowego korala - to dopiero co kupiona strawberry shortcake, która w takim stanie trafiła z poprzedniego baniaka. Ciekawy jestem, czy z czasem wyjdzie na prostą, rozjaśni się i pokaże swój urok.

rhny7loy24st.jpg

w0hy0f48i50q.jpg

q42jl076hfsu.jpg

53607ssykxfc.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić zdjęcia tylko przy białych świetlówkach (wróć: przy wyłączonym jednym kanale niebieskim, nadal jednak pozostają dwie niebieskie świetlówki) i wreszcie zaczyna to jakoś wyglądać. Przy okazji zanotowałem kolejny mały progres kolorków co mnie bardzo cieszy. Z akwa zniknęła czerowna montipora, o którą była wojna w innym temacie. Zbyt szybko się rozrastała i zaczęła już parzyć zielono-żółtą prostratę. Na jej miejsce trafiła jasnoniebieska acra, która do tej pory najczęściej błąkała się po dnie z powodu braku miejsca. Powoli kolorów zaczyna nabierać a. microclados, która trafiła do mnie dwa tygodnie temu jako brązowe brzydkie kaczątko, ale ją pokażę następnym razem.

btgzcxopb2ol.jpg

j7ltdmtt0n3x.jpg

4sx489jo75n6.jpg

63a7jbr4nbnm.jpg

nnmh5llz6940.jpg

h9kgp5xuylc6.jpg

6o3b4wc6luul.jpg

v5g9mqaev90p.jpg

pj528r03xxm1.jpg

fksdxf2fvkaz.jpg

iool9ljg0hgo.jpg

87lmxgvud9c3.jpg

msn3so3vpvot.jpg

Koral z powyższego zdjęcia w momencie kupna wyglądał tak:

rn6k9jmcre1a.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.