Skocz do zawartości
remel

1000 llitrów w "L" Remela

Rekomendowane odpowiedzi

Ten stosunek pochodzi z jakichś archaicznych badań, które były ponoć przeprowadzone niezbyt rzetelnie, tzn ten stosunek jest różny w różnych miejscach na świecie. Niech by nawet był prawdziwy, to jednak SPSy w naturze są mniej wybarwione niż w topowych zbiornikach SPS.

Trochę mi to przypomina sytuację w akwarystyce roślinnej, żeby wybarwić rośliny na czerwono też trzeba je w kontrolowany sposób przegłodzić.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu o głodzenie właśnie chodzi bo z doswiadczenia wiem że można mieć po4 1.5 (a miałem kiedyś tyle) i miec ładne kolory przy no3 prawie 0. Niestety wtedy nie rosną ale wyglądają spoko. Kiedys myslalem że mam hanke zwaloną i pojechałem do erybki zmierzyć a tam wyszlo tak samo. Wszyscy się za głowę łapali.DSB jaka powinna byc powierzchnia piasku w stosunku do litraza jako filtracja wspomagająca ?

Mam troche miejsca w szawce więc moge zrobic sobie dsb z refugium. Pamietam ze jak w pierwszym zbiorniku mialem male dsb i spagetti na powierzchni 40cm x 20 to nigdy pozniej korale tak nie polipowały tak jak wtedy.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stosunek pochodzi z jakichś archaicznych badań, które były ponoć przeprowadzone niezbyt rzetelnie, tzn ten stosunek jest różny w różnych miejscach na świecie. Niech by nawet był prawdziwy, to jednak SPSy w naturze są mniej wybarwione niż w topowych zbiornikach SPS.

Trochę mi to przypomina sytuację w akwarystyce roślinnej, żeby wybarwić rośliny na czerwono też trzeba je w kontrolowany sposób przegłodzić.

Pozdrawiam, Marek.

Niby dawno ale cały czas aktualne, macna 2014 był wykład na ten temat polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac linka ?

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam i szukam rozwiązania do mojego no3 i skłaniam sie na DSB.

Mam pytanie jakie jeast ryzyko przy dołączaniu DSB do dzialającego zbiornika od roku.

Zastanawiam sie czy piasek pomimo wypłukania nie wprowadzi jakiegoś syfu i czy nie będzie jakiegoś skoku parametrów.

Czy zalac dsb i niech się kręci przez miesiąc i pózniej powoli dołaczac ?

Czy zwyczajnie wsypac piasek zalac solanką i dołączyć do obiegu i czekać.

?

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam i szukam rozwiązania do mojego no3 i skłaniam sie na DSB.

Mam pytanie jakie jeast ryzyko przy dołączaniu DSB do dzialającego zbiornika od roku.

Zastanawiam sie czy piasek pomimo wypłukania nie wprowadzi jakiegoś syfu i czy nie będzie jakiegoś skoku parametrów.

Czy zalac dsb i niech się kręci przez miesiąc i pózniej powoli dołaczac ?

Czy zwyczajnie wsypac piasek zalac solanką i dołączyć do obiegu i czekać.

?

Polecam nasz nowy produkt -NP. Po dwóch tygodniach stosowania NO3 powinno być nie wykrywalne testem saliferta ,dodatkowo koralowce będą miały więcej bakterioplanktonu .Będą ładniejsze i szybciej będą rosły ,a co za tym idzie nutrienty będą pod kontrolą .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche boje sie testowania bo wiaze się to z odłączeniem kulek. Mam wasz NP bo testuje go w firmie od poniedzialku razem z baktriami.

Tu zacząłem lac u mnie polowe dawki i mi woda zmętniała więc przestałem bo znaczy to że pozywki dla bakterii jest dość.

Boje sie zmieniac metode calkowicie z innymi bakteriamu i bez kulek.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak odpale DSB w zbiorniku na podmianke o wymiarach 70x40x50h. Piasek 0.1 do 0.5 kwarcowy ok 15cm . Zasilanie dsb bedzie z bypasu z rury spustowej i powrot do sumpa przez rure niestety tylko 25mm bo taki mam otwor w sumpie i zbiorniku. Zastanawiam sie tylko czy przeplyw przez dsb ok 1000l/h nie bedzie za maly a to jest raczej bezpieczny przeplyw dla tej rury 25.

Mysle ze po jakims miesiącu wyladuja tam jeszcze glony. Wiec moj system zyska dodatkowec130l wody.

Czy piasek musi byc akwarystyczny czy moze byc budowlany o frakcji 0?

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem 80 kg piasku 0.1-03. Teraz tylko ostatnia podmianka z dotychczasowego zbiornika i pozniej wklejanie trójnika na splywie plus redukcja na 25 i zawor , zasypanie akwa piaskiem zalanie solanką i start dsb.

Start planuję gdzies w srode :)

Chetnie pzyjme lub kupię jakies glony i rozne życie do dsb :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek, wróć do początku ;) Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego w Twoim systemie filtracja tlenowa hula aż miło, a beztlenowa kuleje, NO3 pozbędziesz się tylko w sytuacji kiedy zapewnisz bakteriom środowisko/miejsce ubogie w tlen, dopiero wtedy z braku tlenu będą zużywały tlen z azotanów... Kombinuj ze złożem, potem już tylko czas ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bedzie 15cm dsb to jest ok 50 l piasku.

Tam powinno wystarczyc beztlenowej strefy. I strasznie rajcuje mnie to zycie z dsb :)

Dodatkowo przestawilem wylot z kulek poza pompe z odpieniacza bo opieniacz wciagal wszystko co wylatywalo z kulek i dlatego prawdopodobnie po4 zerowalo.

Jak kiedys mialem ustawiony filterek z wylotem poza pompa to no3 nawszw bylo zero ale na po4 potrzebowalem zywicy.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsb odpalone. Teraz tylko umyc szyby i czekac az zacznie działać. Na tą chwile swiece starą belką z roslinniaka ale będzie led naswietlacz 10w lub 2.

Pare wieloszczetow juz sobie cos tam robi :) dostalo sie samoistnie.

W sumie jest 70kg piasku kwarcowego w 115 l baniaku.

Przeplyw przez DSB ok 500l/h

93db293b1c868b5ee701cfb57e8de6fc.jpg

6c58ec547e220e17e05da916dc1e3a0c.jpg

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mał aktualizacja :) Obecnie od 1.5 miesiaca akwarium działa bez odpieniacza i korale odzyły odpieniacz chyba był za mocny i wypianił wszystko.

kilka fotek z telefonu surowych.

32b8b301372b04adc21003364f2bfa50.jpg

98ffdee783d06ac4f8d4136ecad35016.jpg

3ae02e4813dcc633cf92d12c8f94b38b.jpg

db1e29c6ea56b5b7b07c8f4f29ed118b.jpg

4a41228ed81b3c64dca956f804f4c38e.jpg

e176afc1899f1d14339d8cebe2737f73.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No pięknie Panie pięknie, to już następne akwa bez pienidła. , można ? można.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy "Nową Tradycję" - zbiorniki SPS bez dpieniacza. Super akwarium!!! I cieszę się na nową tradycję - będę obserwował baniak i rozwój sytuacji bez odpieńka.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel jak często i ile podmieniasz wodę? I czy zmieniłeś podmiany po wyłączeniu odpieniacza?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki raz na 3-4 tygodnie.

Nic nie zmienilem jedynie dodalem uv-kę


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki raz na 3-4 tygodnie.

Nic nie zmienilem jedynie dodalem uv-kę

Ile watowa ta UV ka i czy włączona 24/24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11w właczona 24h ciągle, działa jako eliminator nadmiaru baktreii.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.