Skocz do zawartości
Lchu

Pomacantus imperator i korale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dorósł imperator (14 cm) i zjadł część korali - także discosomy-wszystkie.

Czy ktoś ma doświadczenie z dorosłym imperatorem, który nie podskubuje korali.

Czy to może być kwestia żywienia.

Proszę o help.

Pozdrawiam,

Leszek

Dodaję zdjecie archiwalne,

Leszek

post-19304-0-39496100-1417508786_thumb.jpg

post-19304-0-67054600-1417510763_thumb.jpg

post-19304-0-52811800-1417510829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie dwa osobniki i do momentu aż nie zaczęły się wybarwiać to korali nie ruszały. Potem jak zaczęły się zmieniać to i chyba smak im się zmienił. Na początku skubały miękkasy co mi nie przeszkadzało a z czasem wzięły się za LPS-y (calustrea i euphilia)

Albo korale albo imperator :)


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie dwa osobniki i do momentu aż nie zaczęły się wybarwiać to korali nie ruszały. Potem jak zaczęły się zmieniać to i chyba smak im się zmienił. Na początku skubały miękkasy co mi nie przeszkadzało a z czasem wzięły się za LPS-y (calustrea i euphilia)

Albo korale albo imperator :)

Wiedziałem, że skubią, ale nie myślałem, że grzybowieńce też.

Eupchylii na szczęscie nie rusza.

Dziękuję i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zapewnisz mu optymalnej i zróżnicowanej diety, to niestety niema sie co dziwić że skubie korale gdyż musi jakoś braki uzupełnić, ja miałem imperatora i nie było problemu


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź.

Karmię ryby solowcem, lasonogami, ikrą a także nori i spiruliną (rzadziej).

Czy coś byś dodał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 9 lat mam imperatora, juz trzeciego z kolei, każdy coś zjadał, im starszy tym wiecej, miałem osobnika przez 5 lat, od ledwo wybarwionego do prawie karpia, jadł z ręki i jadł wszystko co mu spasowało, zoantusy ile by sie tylko dało, więc juz nawet nie kupowałem. Miałem duże euphylie, nie ruszał ich w ogóle aż pewnego razu załatwił dwie w jeden dzień, to samo ze scolimiami, kupiłem piękną czerwoną, średnica ok 15 cm po napompowaniu, cena 600 PLN, napompowanie trwało godzinę, podpłynął i rozerwał całą. Zauważyłem że jeśli koral ma jakikolwiek ubytek, "ranę" to od razu go skubie, tak poprzednie jak i obecny osobnik. No ale czego sie nie wybacza pupilowi, mnie naniszczył mnóstwo korali, więc dla mnie nic nowego, jak to mówią albo rybki albo... korale. W tej chwili mam imperatora, semicirculatusa i diacahtusa i któryś zawsze coś załatwi. Jedzą wszystko, mrożonki, algi, sałatę, kazdy suchy, ile nasypiesz, tyle zjedzą, a jednak zawsze coś podgryzą.

powodzenia.

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za szybko dorósł do mojego zbiornika.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz "podkarmić" zbiornik żeby zrobił się większy, flagowa ryba, ja sobie nie wyobrażam akwarium bez imperatora. Szkoda sie pozbywać.

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę i im większy imperator tym kierunek akwarium na FO.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale korali trochę szkoda bo równie są piękne zwłaszcza zoathusy, powinni wymyślić jakiś preparat dla Korali który tak by popsuł ich smak żeby ryby ich po prostu nie ruszały, póki co u mnie kuzyn bliski Imperatora nic nie rusza, tylko tak dziwnie Discosomy się pokurczyły ale wszystkie są, nie zauważyłem braku ale widziałem że coś tam skubał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznie jeść prędzej czy później, może 1 na 10 sztuk prawidłowo karmiony jakoś się powstrzyma... Imperator to wszystkożerca, skubie całymi dniami skałę i wyciąga z niej co się da, na czele z koralowcami. Lubi gąbki, glony, robaki, ślimaki itd... Trzeba go więc żywić bardzo zróżnicowanym pokarmem. Warto spróbować mięsa małż, kryla, mięsa głowonogów, no i przede wszystkim Ocean Nutrition ma fajne mrożone wynalazki stworzone właśnie dla takich ryb: Angel Formula i Pygmy Angel Formula.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium pływał równo 6 godzin :) niestety ta rybka do rafy się nie nadaje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 4 dni trzymam Catalaphylie w sumpie bo mój sie za nią zabrał, nie przeszkadzała mu rok, i nagle... trzeba było ja wyciągnąc bo by zaskubał na smierć, i tak cud że się otwiera. Zgadzam sie z kolegą, im większy imperator tym mniej korali

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tridacny?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie od ponad 2 tygodni trzymam dwie tridacny w sumpie i tam im swiece swiatlo. Dwa tygodnie temu wiekszosc ryb zaczela skubac obie małze, tak ze caly czas byly zamkniete. I dziwne jest to ze nie skubie ich imperator ani pozostale ustniki tylko pokolce, a glownie hepatus i sohal.

Probowalem wlozyc je z powrotem ale po 5 minutach zaczynaja szarpac na nowo. Nie wiem co sie stalo, co sie zmienilo w plaszczu malzy i wabi ryby. W sumpie sa otwarte w calosci.

W kazdym razie imperator ich nie rusza, tak ze chyba nie ma reguły.

Moze ktos ma pomysl co sie podzialo. Nie chce sie pozbywac malzy. Wieksza ma ponad 35 cm a mniejsza okolo 18, ale na razie w akwarium byc nie moga bo w koncu je ryby zamecza.

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.