Skocz do zawartości
MojeSumienie

Nowy projekt w Tychach :) 500l +180sump

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erni

To jak to się ma do tego że Zeostart redukuje fosforany oraz azotany skoro sam je zawiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano nahodowałem, bo startowałem na martwej skale. Widać, że teraz dojrzewanie w pełni.

bakterie stosuje cały czas, razem z pozywką. ZeoBak i ZeoStart

Darku, ja też wystartowałem z niemal identycznym litrażem jak ty i też na suchej skale i chyba nawet mniej więcej w tym samym czasie. Robiłem dwa razy pomiary, na początku i ostatnio które wykazały PO4-0,02, i reszta 0. Nie wiem czy to przypadek , czy nie, bo też mam w akwarium podobnie jak ty, z jednym wyjątkiem, ja od początku odpaliłem reaktor z paletemi All in one.

Będę śledził twój wątek bo to niemal bliźniacze projekty :thumbup::coffee:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz pyknąć fotkę tego filterka na pelety?

Bo zastanawiam się czy nie robić samemu. Jaką tam masz pompkę?

co do testów... ja mam trochę stary test na NO3. W sobotę będę w sklepie to kupię nowy.

Bo w sumie akwarium mam już zalane miesiąc - też mnie zastanawia taki stan no3.

Z tym, że u mnie może być jeszcze inna sytuacja... Dałem żywą skałę, i padła lampa.

tydzień nie świeciłem więc może to efekty braku światła i to co było w żywej skale - padło

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, może faktycznie po podaniu żywej skały, no ten test , jeśli twierdzisz że stary to może przekłamuje.

Tu masz zdjęcia reaktora z pompą Jebao DC 3000

20141029 171147 resized

20141029 171226 resized


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo...

muszę popatrzeć co i jak... może faktycznie teraz kupię i załaduję pelety


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak doradzono i dlatego odpaliłem od razu, bo one też potrzebują czasu żeby zaskoczyć. A przy podawaniu bakterii jest szansa że zrobią to szybciej.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja muszę jeszcze ogarnąć lampę... bo dalej nie działają 2 świetlówki...

spróbuję delikatnie podgiąć te styki jak pisał Sewer


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja muszę jeszcze ogarnąć lampę... bo dalej nie działają 2 świetlówki...

spróbuję delikatnie podgiąć te styki jak pisał Sewer

Ciekaw jestem ile dałeś za tą lampę ja bym od razu oddał f..zdu jak tak może być nowa lampa i kręcenie świetlówkami chyba żart jakiś...

Ja kupiłem za 650zł 6x39w made in china i wszystko pięknie świeci od pierwszego zapalenia..

Nie kapuję czemu te lampy "dla morszczyzny" są 2razy droższe skoro i tak świetlówki odpowiadają za światło..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Bo przeważnie płaci się za naklejkę z logo firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zapłaciłem aż tak dużo... Ale ATI jak by nie patrzeć ma jedne z lepszych odbłyśników.

A że chciałbym teraz spsy - więc zdecydowałem się na ATI.

Myślę o oddaniu lampy, też mnie wnerwia ciągłe zdejmowanie i kręcenie. Zobaczymy po świętach co się uda zrobić.

Mam po prostu pecha - bo znam kilka osób, które świecą tymi lampami i nie mieli takich sytuacji. Przede wszystkim są zadowoleni.

Co ciekawe, przy położeniu lampy na płask do góry nogami - świecą wszystkie... po zawieszeniu na linkach po nagrzaniu się przestają świecić 2...

Zobaczymy jak się ustosunkuje do tego dystrybutor. Sprzedawca tylko zamówił lampę...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Darku ile dałeś za tę ATI, ja mam 8x54 Wat T5 PS Diuna (2800zł z kompletem świetlówek) i od samego początku nie mam żadnych problemów, ponadto ma kilka fajnych bajerów, jak światło księżycowe, czy licznik zużycia świetlówki.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pracy tej lampy. O efektach zaś świetlówek PS nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo nie mam korali, a to one będą odzwierciedleniem efektywności świetlówek.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem ze swoją. Też dwie swietlowki nie swiecą. Zamówiłem balast, ale sierota, zamówiłem zły. Wkazdym razie otworzyłem lampe i wszystko w srodku odkurzyłem. Czekam na nowy balast i podmienie jak przyjdzie.

Lampa odpala wszystkie swietlówki, ale po jakims czasie dwie gasną. Wymieniałem swietlowki na inne, nowe itp ale zawsze to samo. Ciekawe jest to, że lampa na 75% dziala bez problemow, ale jak zwieksze do 80% to po chwili swietlowki gasną.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos bubli w srod niemieckich renomowanych producentow to spodziewajcie sie ciekawego materialu o Schuranie i o reakcji Floriana Szurana na mojego maila pokazujacego co wypuscili ze swojej fabryki.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropos bubli w srod niemieckich renomowanych producentow to spodziewajcie sie ciekawego materialu o Schuranie i o reakcji Floriana Szurana na mojego maila pokazujacego co wypuscili ze swojej fabryki.

Akurat na Schurana nie narzekam. Ale rozbierając Giesmanna byłem zdumiony - za co taka kasa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a co Ci sie dzialo z schuranem?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm Bartek... ciekawe rzeczy piszesz.

Dokładnie jest tak z moją lampą. Czyżby jakaś wadliwa seria?

Z tym, że ja nie mam ściemnialnej. Odpalają się wszystkie po chwili 2 gasną.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem, że to balast. Jednak trochę poczytałem i to może być totalnie wszystko. Ot lampa się nagrzewa i coś się pod wpływem temperatury rozłącza. Drugi częsty powód to przekaźnik. Czytałem na RC, że kolesiowi dwa czy trzy razy wymieniali.

Ale najczęstszym powodem jest uwalony balast.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co w sobotę powie sklep. W razie wrazia wymienię na Matrixa.

Oglądałem tą DIUNĘ... ale mz trochę drogo :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , to muszą mieć słabe balasy. U mnie VS chodziły 3lata i idą dalej. Myślałem że ATI też używa VS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz bylem zdecydowany na ATI 8x24w,ale zwazywszy na to,ze bede startowal dopiero w wakacje,powaznie oczekuje na DIUNE w tej wersji,tym bardziej,ze koszt wiekszy o kilkaset zlotych przy cenie lampy w przedziale 1500÷2500 zl jest zdecydowanie akceptowalny. No,chyba ze godna przemyslenia okaze sie zapowiadana przez Przemka hybryda DIUNA T5 + led.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybryda super rzecz posiadam od roku i sobie chwalę led+6x80w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim baniaku miałem lampkę z Leszna. Też byłem zadowolony :)

Ale próbując (w zasadzie to jeszcze dojrzewam :) ) teraz sił z spsami - większość jest za tym, żeby to były tylko t5.

Stąd i taki mój wybór :)

A na razie to mnie skręca, żeby coś już wtyknąć


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim baniaku miałem lampkę z Leszna. Też byłem zadowolony :)

Ale próbując (w zasadzie to jeszcze dojrzewam :) ) teraz sił z spsami - większość jest za tym, żeby to były tylko t5.

Stąd i taki mój wybór :)

A na razie to mnie skręca, żeby coś już wtyknąć

Moja też z Leszna i jestem zadowolony oglądając firmowe lampy i jakosc wykonania to bez komentarza nie wiem za co tyle kasują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim baniaku miałem lampkę z Leszna. Też byłem zadowolony :)

Ale próbując (w zasadzie to jeszcze dojrzewam :) ) teraz sił z spsami - większość jest za tym, żeby to były tylko t5.

Stąd i taki mój wybór :)

A na razie to mnie skręca, żeby coś już wtyknąć

Wytykaj,wytykaj,nabij faję i wal śmiało :rambo: ,ja też mam chęć zobaczyć,jak to jest nautykać w baniaku patyków,choć kudy mi do Twojego litrażu :w00t: . A na T5 już jestem zdecydowany (choć Kessil ledami cały czas kessili --> czytaj kusi)ale ewentualną hybrydę rozpatruję pod kątem - wymagana minimalna ilość światła zapewniona w T5,a dodatkowe ledy tylko dla podkręcenia kolorów,blików i wschodów/zachodów.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.