Skocz do zawartości
MojeSumienie

Nowy projekt w Tychach :) 500l +180sump

Rekomendowane odpowiedzi

w poprzednim baniaku miałem lampkę z Leszna. Też byłem zadowolony :)

Ale próbując (w zasadzie to jeszcze dojrzewam :) ) teraz sił z spsami - większość jest za tym, żeby to były tylko t5.

Stąd i taki mój wybór :)

A na razie to mnie skręca, żeby coś już wtyknąć

Z tego co pamiętam to sewer ma u siebie jakąś hybrydę ATI (ale mogę się mylić) a na kondycję SPSów w jego zbiorniku ciężko narzekać. Z tym że to jest T5+LED a nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to sewer ma u siebie jakąś hybrydę ATI (ale mogę się mylić) a na kondycję SPSów w jego zbiorniku ciężko narzekać. Z tym że to jest T5+LED a nie na odwrót.

I właśnie dokładnie o to mi chodzi :)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem hybryde do swojego. Na środku T5,led po bokach . super efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat obserwuję :thumbup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam trzy środkowe panele led a reszta 6x t5 i mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to sewer ma u siebie jakąś hybrydę ATI (ale mogę się mylić) a na kondycję SPSów w jego zbiorniku ciężko narzekać. Z tym że to jest T5+LED a nie na odwrót.

ale za kondycję sps tam odpowiada nie lampa... :D

Wytykaj,wytykaj,nabij faję i wal śmiało :rambo: ,ja też mam chęć zobaczyć,jak to jest nautykać w baniaku patyków,choć kudy mi do Twojego litrażu :w00t: . A na T5 już jestem zdecydowany (choć Kessil ledami cały czas kessili --> czytaj kusi)ale ewentualną hybrydę rozpatruję pod kątem - wymagana minimalna ilość światła zapewniona w T5,a dodatkowe ledy tylko dla podkręcenia kolorów,blików i wschodów/zachodów.

nie mogę jeszcze nawtykać :) chyba, że komuś :)

azotany wysokie... dzisiaj mierzyłem i dalej 50

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z glonami? pojawiaja sie jakies po tych 20 prawie dniach od zalania?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz okrzemek/okrzemków nic.

Ale ja tydzień nie świeciłem... więc też czekam :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos bubli w srod niemieckich renomowanych producentow to spodziewajcie sie ciekawego materialu o Schuranie i o reakcji Floriana Szurana na mojego maila pokazujacego co wypuscili ze swojej fabryki.

Czy możesz coś przybliżyć wysyłając PM? Nie ma sensu zaśmiecać tematu autorowi.

@do autora - przypomniałem sobie, że kumpel miał ten sam problem z SUNPOWER bodaj 6x54W, trzy razy poprzez sklep wysyłał do naprawy. Finał był tego taki, że zażądał zwrotu floty za felerną lampę przy pomocy RPK i się udało. Walka trwała wiele miesięcy ale udało się. W tym czasie kolega kupił lampę Blau Aquaristic i do tej pory ją sobie chwali.

Też miałem SunPower'a 4x39W jakiś czas ale sprzedałem, później odwidziało mi się i miałem znowu kupić ale kupiłem 4Aqua 4x39W i świeci, przynajmniej świeciła :D

Co do świetlówek może to i głupie ale jak miałem holendra i szukałem ciekawych rurek to pewien sprzedawca zwrócił moją uwagę na różne, w zasadzie kilku milimetrowe różnice pomiędzy różnymi świetlówkami poszczególnych producentów. Jednak u Ciebie raczej ten przypadek nie będzie miał zastosowania...

Nie mniej powodzenia w bojach.

PS: Ciągle Wesołych Świąt i Szczęśliwego NR 2015!!!


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nieźle :)

wczoraj do baniaka trafiły glony. Kupiłem też nowy test na NO3 bo coś mi nie pasowało, że co zmierzyłem azotany, to non stop było 50.

Dzisiaj zmierzyłem NO3 i... jest 10 :) czyli wszystko zmierza q dobremu.

PO4 0,03

Wczoraj też skręciłem odpieniacz trochę bardziej na sucho... Dał sporo gęstej piany i wywalił spooooro syfu

odpieniacz.jpg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiedy wprowadzasz pierwsze zwierzaki ??? .... powoli możesz już chyba myśleć o jakichś ślimakach , krabach i wężowidłach....


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na razie nie :) bo nie mam glonów.

Co by miały jeść? Chyba że są jakieś ślimaki, które żywią się okrzemkami :) Choć w sumie i te są już w odrocie

dzwonie i dzwonie do Ciebie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za odpieniacz? Nie schuran przecież... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz DIY :)

nie zamienię na żaden inny :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów - kto go robił,jaka pompa... Lubię temat odpieniaczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Odpieniacz na rurze 200mm ,wysoki 54,5cm a pompa to Tunze 9420.040

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni,Twój projekt?

Pieni zapewne super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.. to robota Erniego.

Jak na razie odpieniacz sprawuje się extra - co widać na poprzednim zdjęciu. Bąbli jest tyle, że starczyłoby na jaccuzi obok akwarium :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz czytałem w twoim temacie(nie mogę znaleźć więc się podepnę) że asteriny podgryzały ci ukwiała,akurat mój najładniejszy trzy dni po podziale wlazł w środek skały i tylko macki mu wystają,mało tego złego bo widzę że się tam napompował-mam go jakoś wytargać czy sam da rade.Ukwiał ma jakieś 10/15 cm. a otwór 4 cm.Obawiam się bo mam troche asterin wieloszczetów i wężowideł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Zostaw , sam wyjdzie , na siłę go nie wyciągaj.Nic mu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomyliłem autora tematu, oczywiście zielonego mintaja był wątek

edit. nie tykam,zaczekam do jutra

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Planowałem ukwiała, ale... spróbuję z spsami.

Z racji tego, że parametry już są stabilne (trzeci dzień NO3 - 10, PO4 - 0,03) wczoraj do zbiornika trafiła jedna acra, monti samarensis i pavona.

A dzisiaj dwa malutke "zasrańce" :) czarne ocelariski. Pływają żwawo, a że są same w akwarium to pływają po całym :)

Monti i pavona polipują bardzo fajnie, acra nieśmiało wystawia czubki. Mam nadzieję, że powoli zacznie się robić coraz odważniejsza.

Jutro zabawa z pelletkami.

się dzieje... :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycofalem niektore korale do szczepkarium, widze ze jednak dojrzewanie jeszcze musi chwile potrwać. teraz na zwirku mam blonke jakiegos glona, nie wiem czy to dino czy inne coś, ale tym nie mniej jest i chyba musi samo minąć.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na razie bastuje z dokładaniem życia...

bałem się że będę musiał dozować NO3 jak "wytrzepię" parametry. Dlatego wprowadziłem trochę życia.

Resztę będę dokładał jak ruszą pellety


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zapłaciłem aż tak dużo... Ale ATI jak by nie patrzeć ma jedne z lepszych odbłyśników.

A że chciałbym teraz spsy - więc zdecydowałem się na ATI.

Myślę o oddaniu lampy, też mnie wnerwia ciągłe zdejmowanie i kręcenie. Zobaczymy po świętach co się uda zrobić.

Mam po prostu pecha - bo znam kilka osób, które świecą tymi lampami i nie mieli takich sytuacji. Przede wszystkim są zadowoleni.

Co ciekawe, przy położeniu lampy na płask do góry nogami - świecą wszystkie... po zawieszeniu na linkach po nagrzaniu się przestają świecić 2...

Zobaczymy jak się ustosunkuje do tego dystrybutor. Sprzedawca tylko zamówił lampę...

Dałeś mniej niż 650zł?! Jakoś mi się nie chce wierzyć :ninja:

Odbłyśnik jak odbłyśnik może i jest trochę lepszy ale to co pisze producent zawsze się ma ni jak do praktyki, nie wiem nie używałem tej lampy więc tylko tak teoretycznie ale jak nowa lampa nie działa to z tych odbłyśników i tak nie wyciśniesz światła :baby:

A teraz praktycznie: pewnie nie ma styku gdzieś, ja stawiam, że na łączeniu kabli z gniazdami od świetlówek, nno ale cóż nie będziesz lampy na gwarancji rozbierał heh :spam:

:secret:a jeszcze: acre tak wrzucasz do no3=10? U mnie monipora przy takiej wartości no3 zrobiła się brązowa :chris:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.