Skocz do zawartości
dawid

250l w Olsztynie

Rekomendowane odpowiedzi

Światło działa, skała kupiona, bakterie wlane...

Ale..

mam wątpliwości odnośnie jakości żywej skały (ok 15kg). Generalnie jest ładna, jakaś rozsądna konstrukcja z tego powstała, ale w trakcie ustawiania odkryłem ślady jakiegoś kleju do klejenia co niestety oznacza, że była u kogoś w zbiorniku co przy cenie 50zł/kg nie powinno mieć miejsca za bardzo.

No i nie wiem co z tym fantem zrobić, bo generalnie podoba mi się.

post-7575-0-65859700-1421860056_thumb.jpg

post-7575-0-01831300-1421860064_thumb.jpg

post-7575-0-17549700-1421860070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zł za kg???Gdzie ja kupowałeś? Jeśli faktycznie sa slady kleju oddalbym ja w cholere...


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh te Olsztyńskie sklepy. Też bym oddał. Był klej znaczy używana, a sprzedawana pewnie jako nowa. Być może wszystko z nią w porządku, ale sam fakt, robienia jelenia z klienta.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej oznacza używanie - pewnie mieli z jakiegoś zbiornika serwisowego - albo ktos zmieniał albo komuś padło... - oddawałbym - nie wiadomo co w niej jest...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światło działa, skała kupiona, bakterie wlane...

Ale..

mam wątpliwości odnośnie jakości żywej skały (ok 15kg). Generalnie jest ładna, jakaś rozsądna konstrukcja z tego powstała, ale w trakcie ustawiania odkryłem ślady jakiegoś kleju do klejenia co niestety oznacza, że była u kogoś w zbiorniku co przy cenie 50zł/kg nie powinno mieć miejsca za bardzo.

No i nie wiem co z tym fantem zrobić, bo generalnie podoba mi się.

Czesc też jestem z olsztyna i miałem zamiar dokupić skalę do nowego baniaka, powiedz gdzie kupowałeś swoją :angry: pozdrawiam

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyloty loc-line masz za głęboko. Chyba, że masz je nawiercone.

Jak braknie Ci prądu będą ciągnąć wodę dopóki nie dostaną powietrza. Mam nadzieję, że sump masz pojemny.

Daj je max 2cm pod powierzchnią - tak, żeby nie chlupało...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam dojrzewanie? Pochwal się...


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

w ramach podsumowania- skałę oddałem, dowiedziałem się, że nie ma nowej skały i że skała z zbiorników serwisowych jest dobra i mieszanie takiej skały jest dobre i normalne. Jak iż pan właściciel sklepu czyta forum zostałem postraszony sądem jeżeli napiszę skąd jest skała. Trochę dziwny tok rozumowania, bo przecież skała była dobra. Jako,że są 2 sklepy w Olsztynie to się nie dziwię takiego obrotu sprawy.

Na początku marca kupiłem nową skałę z eRybki i jestem zadowolony. Jak do tej pory tylko kilka wężowideł wyszło, widłonogi (obecnie już ich prawie nie ma), jakieś zoa.

Lampa świeci obecnie na 40% (fakt, że wchody i zachody słońca są dość ograniczone, ale już nie chce za bardzo grzebać w ustawieniach). Dojrzewanie jest minimalne. W związku z obudową szafki (a w zasadzie 3 boków) jest trochę ciszej.

Plany na najbliższą przyszłość to kupno piasku oraz ekipa czyszcząca.

Gdyby nie hałas (głośności trochę głośniejszej lodówki) to byłbym super zadowolony, chociaż w sumie jestem :thumbsup:

post-7575-0-51386600-1428521156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zasypiesz piachem zbierz wszystko z dna przy podmianie wody


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ulozenie skały , jesteśmy na podobnym etapie :)

życzę powodzenia i 3mam kciuki


3b95dcd494001ace618b93dcfe6934a8u792a696.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skała fajnie wygląda. To teraz już z górki...

Ale z tym straszeniem sądem to poważnie?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

w ramach podsumowania- skałę oddałem, dowiedziałem się, że nie ma nowej skały i że skała z zbiorników serwisowych jest dobra i mieszanie takiej skały jest dobre i normalne. Jak iż pan właściciel sklepu czyta forum zostałem postraszony sądem jeżeli napiszę skąd jest skała. Trochę dziwny tok rozumowania, bo przecież skała była dobra. Jako,że są 2 sklepy w Olsztynie to się nie dziwię takiego obrotu sprawy.

Super podejście do sprawy straszyć klienta sądem . Niezła komuna jest w Olsztynie . To teraz ten drugi sklep na którego też padło podejżenie powinien podać do sądu ten co Ci te skale sprzedał. Za czarny pijar na Olsztyńskie sklepy.

Życzę powodzenia w dalszym zakładaniu akwarium.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zakupy w każdym sklepie trzeba bardzo uważać i w każdym mogą być jakieś niedociągnięcia. Dla mnie sprawa jest zamknięta.

Za to chętnie kupie jakieś szczepki łatwych korali :) Woda się mieli od stycznia, a ze skałą już miesiąc więc czas na xenię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Olsztyniaka i cieszę się że jest nas coraz więcej. Co do sklepów faktycznie nie mamy za cudownie, ale widzę progres u gościa z Wilczyńskiego. Co do gościa z kołobrzeskiej to mam wrażenie że to cwaniak i nie za chętnie się dzieli wiedzą. O pytanie o metodę VSV mówił iż tylko kłopotów mogę sobie narobić, i że nie stosuje jej a piersióweczka w rogu stała. Sądzę że miałeś tą skałę od niego. Poza tym drogo jest na kołobrzeskiej. Osobiście kupiłem kilka ślimaków turbo od gościa z Wilczyńskiego - wszystkie żyją i mają się świetnie. Odnośnie zakupów w Olsztynie to ja osobiście polecam tobie gościa z Wilczyńskiego(z dwojga złego) - widzę u niego progres, aczkolwiek w sklepach online znajdziesz wszystko taniej i naprawdę wysyłają zwierzęta w dobrej kondycji. Życzę powodzenia...

P.S

Najlepiej jest dużo czytać i uczyć się, także na własnych błędach. Odradzam rozmowę ze sklepikarzami Olsztyńskimi na temat prowadzenia akwarium. Negują wiele metod i tylko coś tam słyszeli, ale mają lepszą i mogą od razu Ci sprzedać. Szkoda bo szczerą rozmową można więcej zyskać. PLN nie powinny być najważniejsze w tym hobby.

Pozdrawiam

Arek


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się uczę :) Akwarium zamieszkują ślimaki i krab, i niedługo się pojawią pierwsze szczepki. Pierwsze ryby w planie dopiero w czerwcu.

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

akwarium się rozwija:)

Część korali się pompuje lepiej jak np. Lobophyton jednak Xenia ostatnio coś marudzi.

Niestety ze szczepkami pojawiła się Aiptasia z którą walczę. Jako iż metoda z wodą utlenioną jest srednio skuteczna to czekam na L.wundermani:)

Mam wrażenie, że mój odpieniacz jest troszkę za mocny i wyjaławia mi wodę więc czas zakupić rybki, bo jak na razie to dwa błazenki pływają.

Pozdrawiam.

post-7575-0-84880100-1435664665_thumb.jpg

post-7575-0-36963100-1435664674_thumb.jpg

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium doszła ekipa czyszcząca tzn:

-3 krabiki

-6 nassariusów

-2 Wundermani

-2 Lysmaty

-1 Tectus.

Efekty widoczna na piasku z dnia na dzień :)

post-7575-0-94925300-1436720179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Akwarium się rozwija (moim zdaniem :p ).

Obsada rybna powiększyła się o Z.flavescens oraz 2 sztuki Pterapogon Kauderni w związku z prawdopodobnym brakiem azotanów w akwarium ( brak glonów, przewymiarowany odpieniacz- nie robię testów). Koralowce jedne lepiej (caulastrea pistacjowa, xenia) inne gorzej (caulastrea fluo, clavularia,zoa).

Strasznie się cieszę z tego akwarium :)

post-7575-0-25861400-1445369196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium rozwija się dość wolno.

Z obsady rybnej ubył żółtek, Pterapogony za to inkubują ikrę.

Korale miękkie rosną strasznie powoli, więc zastanawiam się co jest nie tak.

Światła niby mało, ale powinno wystarczyć bo świeci 90W w led.

Obstawiam przewymiarowany odpieniacz i brak substancji odżywczych.

Czas zrobić testy...

Proszę o rady.

Myślałem nad zwiększeniem obsady w zbiorniku, jednka poza żółtkiem nic mi do głowy nie przychodzi.

Chciałbym coś do przekopywania piasku, ale większość ładnych babek skacze, może stadko chromisów?

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajne akwarium. Zrób testy - może coś jednak jest nie tak.

Jeżeli myślisz, że woda jest zbyt sterylna, to może zacznij podawać fitoplankton?

Proszę zapodaj więcej zdjęć (także z działającego sumpa).

PS jestem z okolic, ale jeszcze nie zalałem. Miałem kiedyś i niedługo wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczynamy od testów. Przewymiarowany odpieniacz nie jest ani na plus ani na minus jeżeli odpowiednio do tego reagujemy na parametry wody.

Podaj wyniki podstawowych testów to posypią się podpowiedzi co ewentualnie poprawić.

90W na 250l dla miękkasów jest OK.

P.S.

Co się stało z żółtkiem??? Pływa w innym baniaku czy na wiecznej rafie??


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to w przyszłym tygodniu zrobię testy.

Żółtek niestety po 2 tygodniach od zakupu zdechł, niestety ale już przy zakupie był dość chudy, w akwarium jadł, ale mało, nori nie chciał. Spróbuje jeszcze raz.

Aktualne foty akwarium.

post-7575-0-18315600-1449343240_thumb.jpg

post-7575-0-07720200-1449343251_thumb.jpg

post-7575-0-18225000-1449343267_thumb.jpg

post-7575-0-51688900-1449343283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wszystkiego mało....i w ogóle nic nie wiadomo o akwa.Dle xeni swiatło ok,ale czy parametry też?

generalnie wszystkiego mało....i w ogóle nic nie wiadomo o akwa.Dle xeni swiatło ok,ale czy parametry też?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.