Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie irracjonalne jest pisanie takich postów - bo i po co?

Proponuję nie odwiedzać mojego wątku - gwarantuje to spokojny sen i lepsze samopoczucie

Bo i po co? Bo i po to,że jesteśmy tu na forum,bo coś nas łączy - wspólna pasja,zainteresowania...Bo i po to,żeby sobie pomagać,doradzać,kibicować sobie wzajemnie,wspierać innych,szukać samemu wsparcia,a czasami powiedzieć komuś,że gdzieś popełnia błąd...

Życzę powodzenia i nabrania odrobiny dystansu do siebie,a spokojnego snu i lepszego samopoczucia nie musisz mi gwarantować,żyję wystarczająco długo,by te niełatwe sztuki opanować :) .

I zgodnie z Twoim życzeniem :waving .

EDIT: Bo i po to,że szkoda zwierzaka,nawet jeśli to jest "zwykły" bezkręgowiec :thumbdown: .

EDIT2: A postu kolegi o faszystowskim nicku komentować nie będę...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ale ja jestem za pisaniem na forum

A,jak tak,to przepraszam :czapki z głów:) .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w lekko zakamuflowany sposób chcieli Ci zwrócić uwagę, że taka rozgwiazda żywi się tym co znajdzie w piachu a Ty masz za małe akwarium żeby znalazła wystarczająco dużo.

Pewnie wiec wkrótce zdechnie z głodu i jest im jej szkoda.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kolega baszurek to żony/narzeczonej nie ma ...może nawet koleżanki. To nie wie jak to jest z babami...albo rybki albo akwarium. Co do rozgwiazdy to faktycznie ją możesz uśmiercić. Proponuje wprowadzić jakiś pokarm, może taki w granulkach opadający na dno. Kupisz to w naszym miejscowym sklepie.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup spiruline lub pokarm dla krabow w granulkach są też takie mrożonki mix morski tam jest mięso kraba itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w lekko zakamuflowany sposób chcieli Ci zwrócić uwagę, że taka rozgwiazda żywi się tym co znajdzie w piachu a Ty masz za małe akwarium żeby znalazła wystarczająco dużo.

Pewnie wiec wkrótce zdechnie z głodu i jest im jej szkoda.

P.

Widać, że kolega baszurek to żony/narzeczonej nie ma ...może nawet koleżanki. To nie wie jak to jest z babami...albo rybki albo akwarium. Co do rozgwiazdy to faktycznie ją możesz uśmiercić. Proponuje wprowadzić jakiś pokarm, może taki w granulkach opadający na dno. Kupisz to w naszym miejscowym sklepie.

Kup spiruline lub pokarm dla krabow w granulkach są też takie mrożonki mix morski tam jest mięso kraba itp

dzięki za rady. Dziś bujnę się do sklepu po jakiś pokarm dla rozgwiazdy. Co do tego czy sobie poradzi czy nie w tym litrażu to sprawdzałem to przed zakupem i parę osób trzymało u siebie w nano rafkach takie zwierzęta. Na korzyść przemawia fakt, że kupiłem ją jako bardzo małą i zanim urośnie i będzie musiała zmienić baniak to pocieszy oko :) Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 25

Dziś do akwarium trafiła rurówka Bispira tricyclia. Piękny zwierzak :)

Okrzemki schodzą, zasolenie na poziomie 1,022.

Z wpuszczeniem rybki poczekam tydzień albo dłużej - zobaczymy najpierw jak wyjdą testy.

Rozgwiazda ma się dobrze, kupiłem ją z uszkodzonym ramieniem, teraz widzę, że powoli zaczęło odrastać. Ma trochę piasku który z chęcią przekopuje.

post-23909-0-02137200-1422039967_thumb.jpg

post-23909-0-52682700-1422039977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 29

Dziś do kaskady trafiła wata filtracyjna. Sporo syfu na powierzchni i coraz więcej paprochow pływających w toni stąd takie posunięcie. Woda ładnie sie sklarowala i wygląda jak świeżo po zalaniu:-) zycie ma się dobrze, od kilku dni widać efekty w postaci tuneli w piasku drazanych przez kilkucentymetrowego wieloszczeta. Po zrobieniu testów będę planował na dniach wpuszczenie ocellarisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia ziomkowi;) błazenki nawet dwa, będzie im raźniej


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia ziomkowi;) błazenki nawet dwa, będzie im raźniej

Dzięki

Pewnie skończy się na razie na jednym. Zobaczymy jak się zaaklimatyzuje. Powoli też przymierzam się do wprowadzenia pierwszych korali, głównie miękkich i później lps-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31

Błazen już pływa w akwarium. W sklepie zrobili mi podstawowe testy, PO4 niewykrywalne, NO3<1.

Zasolenie utrzymuje mi się na poziomie 1,024 stąd decyzja o wprowadzeniu ryby. Po aklimatyzacji przyjął bez

problemów solowca, śmiga po akwarium aż miło popatrzeć.

post-23909-0-24091800-1422561954_thumb.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak dalej jeszcze trochę o jakieś miekasy możesz wstawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40

Parametry wody w normie, dziś robiłem testy na NO2 i NH4 (testy salifert) - wyszły bardzo dobrze (NO2=0, NH4<0,25). Do kompletu brakuje mi kilku testów ale w miejscowym sklepie nie było na stanie, zakupię je za parę dni.

Od pewnego czasu coś robiło mi zamieszanie w skale - wypychało z niej okruchy itp. Dziś odkryłem tego przyczynę - ze skałą kupiłem małego kraba. Niestety siedzi w cieniu i chowa się w skale zatem ciężko go sfotografować i spróbować identyfikacji. Może ktoś ma dobre oko i wiedzę i rozpozna pasażera na gapę?

post-23909-0-60990700-1423328003_thumb.jpg

post-23909-0-09456300-1423328012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą krabów nie jestem. Zapodaj temat w dziale identyfikacja. Miałem takiego czarnego był strasznie agresywny, długo na niego polowałem. Robił mi sporę szkody i dostał eksmisję co nie było takie prostę.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 46

Od kilku dni ślimak turbo nie wykazuje oznak życia. Wcześniej siedział w jednej z dziur w skale - podejrzewam, że krab kill him. Od jakiegoś czasu był jakiś niemrawy, możliwe że już wcześniej został uszczypnięty. Dziś zakupiłem sól Red Sea Salt oraz drugiego tectusa. Mam wysyp glonów zielonych na skale i szybie więc chłopaki mają co robić. Jutro pierwsza podmianka w ilości 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten krab zabijał ślimaki na moich oczach. Skubaniec miał dobry sposób na nie.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem skałkę w której siedział i pod zimną wodę. Szybko z niej wylazł. To był mały kawałek więc nie było to kłopotliwe. Wcześniej próbowałem pułapek ale był zbyt szybki.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 51

Do akwarium, dzięki uprzejmości użytkownika @remkowski (dzięki Remik) trafiły szczepki zoa, xenii (duży kawałek na skałce), stylophory milka, montipory stalowej oraz koralowca, którego nazwy nie znam:)

Asterinę dostałem w prezencie. Koralowce napompowały się po włożeniu do baniaka, zobaczymy jak się będą rozwijały.

post-23909-0-20279500-1424299526_thumb.jpg

post-23909-0-07330600-1424299535_thumb.jpg

post-23909-0-96326600-1424299542_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardziele umieściłabym wyżej :)

Docelowo stylophora trafi na górę akwa, na razie mam ją na podstawce i dopóki nie pozbędę się kraba-rozbójnika to nie będę jej przekładał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia tak się nazywa (przysmak mojego imperatora). Ja za to sobotnią podmianę umilę sobie flaszeczką Jacka (dzięki). Jak Tobie SPSy proste bedą chciały rosnąć to mam trochę szczepek tylko muszą jeszcze podrosnąć. Zobaczysz po tych co zabrałeś czy coś z tego będzie bo są trochę małe.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 56

Do akwarium trafiły szczepki zoa - czerwone, niebieskie ze złotymi obwodkami i zielone fluo, a także briareum, caulastrea furcata oraz euphyllia paraancora fioletowa z zielonymi tipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.