Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 7 z życia akwarium.

Wysłałem zepsuty moduł do producenta, może do końca tygodnia będę miał nowy. Skała z góry coraz bardziej porasta zielonymi glonami. Jak na razie cisza na morzu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nowości Aquaela muszą się dotrzeć.

Podobna historia była 3 lata temu z modułami świetlówkowymi.

Niektóre wytrzymywały tylko kilka dni.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nowości Aquaela muszą się dotrzeć.

Podobna historia była 3 lata temu z modułami świetlówkowymi.

Niektóre wytrzymywały tylko kilka dni.

P.

szkoda, że musiałem przekonać się o tym na własnej skórze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chej tez miałem takiego zonka. Kupiłem lampę na 2 tys miła świecić a tu d*pa ledwo poświecila godzinę i padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10

Serwis Aquaela działa błyskawicznie, dzisiaj przyszedł kurierem nowy moduł :)

Dla zainteresowanych lampką wrzucam zdjęcie - białe światło przełamane jest czerwonym, (3 rzędy białe i 1 czerwony) niebieskie zielonym (naprzemienne rzędy diód zielonych i niebieskich).

Glony rozgościły się na skałce, jest ich coraz więcej.

Wypatrzyłem również jakieś życie na skałce - podejrzewam, że to rurówka. Proszę o potwierdzenie podejrzeń bądź identyfikację.

post-23909-0-46503800-1420734380_thumb.jpg

post-23909-0-28717800-1420734383_thumb.jpg

post-23909-0-67838400-1420734404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał. Co Ty tu robisz hehe? Zapraszam do mnie to pokaże Ci swoje akwa. Mieszkam blisko Twojego biura więc zapraszam po robocie.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał. Co Ty tu robisz hehe? Zapraszam do mnie to pokaże Ci swoje akwa. Mieszkam blisko Twojego biura więc zapraszam po robocie.

Witam Kolegę ;) no jak pewnie zdążyłeś z wątku wyczytać od niedawna mam mini akwa. Oglądam Twój baniak i muszę stwierdzić, że robi wrażenie :) Chętnie się wybiorę zobaczyć go na żywo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci baniak dojrzeje to dostaniesz życie na start. Wpadnij w przyszłym tygodniu. Nie wiem w sumie jak się prowadzi taki mały zbiornik ale mam nadzieję, że pomogę. Jakiś odpienek DIY trzeba by tam zmajstrować np:

http://nano-reef.pl/topic/22262-nano-odpieniacz-ze-strzykawek-by-tomko/


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci baniak dojrzeje to dostaniesz życie na start. Wpadnij w przyszłym tygodniu. Nie wiem w sumie jak się prowadzi taki mały zbiornik ale mam nadzieję, że pomogę. Jakiś odpienek DIY trzeba by tam zmajstrować np:

http://nano-reef.pl/...kawek-by-tomko/

Dzięki za propozycję. Dużo myślałem na temat odpieniacza, sporo godzin poświęciłem na przekopanie tematów poświęconych nano zbiornikom i powiem Tobie, że ten litraż radzi sobie dobrze bez odpieńka, jeśli prowadzi się go na regularnych podmiankach. Planuję na początku małą obsadę rybną (w takim litrażu ławica ryb odpada :)), z korali głównie niewymagające miękasy i chciałbym spróbować na podmiankach. Zobaczymy czy się to sprawdzi.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękasy mam. Zobaczysz to coś sobie wybierzesz.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma nóżkę, do której jest przytwierdzony talerz z "wąsami" to może to być Aiptasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma nóżkę, do której jest przytwierdzony talerz z "wąsami" to może to być Aiptasia

O tak to ona aptasia

niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. Zwalczę ją później jakimś zwierzakiem.

Akwarium przeszło w fazę dojrzewania - piasek zbrązowiał od okrzemek

Dziś narzeczona swoim przenikliwym wzrokiem wypatrzyła rurówkę :)

post-23909-0-74036600-1420992361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 Rurówki ale uciekają od razu jak się aparat zbliży do baniaka :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aiptasja zwalczona w zarodku - dostała wczoraj wrzątkiem i została odessana.

Dzisiaj po przemyśleniu tematu zrobiłem sobie skimmer. Wykorzystałem do tego celu strzykawkę 20 ml (średnica 22 mm) oraz kawałek wężyka 6/3 mm. W przedłużce od kaskady FZN-3 nawierciłem otwór, w który to wcisnąłem wężyk. Drugi jego koniec znalazł się na końcówce strzykawki. Strzykawkę obciąłem i powycinałem w "grzebień". Mocowanie do strzykawki tymczasowe, jak będę robił zakupy do akwarium w niedługim czasie to planuję się zaopatrzyć w coś takiego:

http://sklep.wodna-kraina.pl/p/101/1345/przyssawka-przezroczysta-chwytak-22mm-przyssawki-akcesoria.html

post-23909-0-50933800-1421097436_thumb.jpg

post-23909-0-36250700-1421097439_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 17

Dziś do akwarium trafiły pierwsze ślimaki: 1 turbo oraz 1 trochus. Ponadto w piachu już buszuje rozgwiazda Archaster typicus. Po zaaklimatyzowaniu i wpuszczeniu do akwarium praktycznie po chwili zakopała się w piasku.

Do kaskady ponadto dodałem 100 g PhosGuard.

Dziś zepsuł mi się termometr elektroniczny AquaMedic T-meter - pokazywał temperaturę ponad 50 st. C :)

Został wymieniony na nowy - mam nadzieję, że ten egzemplarz podoła:)

Mam mnóstwo brązowych glonów i sporo zielonych - ekipa czyszcząca będzie miała co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc sam w tym hobby nie mam duzego stazu,ale czasami sie zastanawiam,czym podyktowane jest postepowanie niektorych osob,delikatnie nazywajac,troche irracjonalne...Litraz malutki,swiezo zalany i sruuu...rozgwiazda piaskowa :unsure:. Rozumiem - narzeczona,gadanie itp.,ale czy to znaczy,ze jak mi zona postawi warunek,to mam do Reefmaxa wpuscic trzy pokolce?

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc sam w tym hobby nie mam duzego stazu,ale czasami sie zastanawiam,czym podyktowane jest postepowanie niektorych osob,delikatnie nazywajac,troche irracjonalne...Litraz malutki,swiezo zalany i sruuu...rozgwiazda piaskowa :unsure:. Rozumiem - narzeczona,gadanie itp.,ale czy to znaczy,ze jak mi zona postawi warunek,to mam do Reefmaxa wpuscic trzy pokolce?

bez polskich znakow/mobilnie...

Dla mnie irracjonalne jest pisanie takich postów - bo i po co?

Proponuję nie odwiedzać mojego wątku - gwarantuje to spokojny sen i lepsze samopoczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.