Skocz do zawartości
Stani

uwaga na oszusta dyba20 ( to Lukasz z Walcza)

Rekomendowane odpowiedzi

dyba20

  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałcz

  • napisal do mnie

  • "Witam jutro pan jedzie do Gdńska , ja bym był zainteresowany kupnem korali jesli jest jeszcze taka możliwość

Zostawiam nr tel. XXXXXXXXXXXXXXXXXX Pozdrawiam Łukasz"

Jak wiecie, jadac na Swieta Bozego Narodzenia zabralem szczepki dla paru osob (odbior byl "na trasie" przejazdu Szczecin - Gdansk.

dyba20 tez chcial (za 200 zl) wiec umowilismy sie w okolicach Karlina. Zapakowalem tez maly swiateczny prezencik i szczepke extrasa.

Czekalem na niego 40 minut, w koncu dojechal i jak sie okazalo, odegral niezle przedstawienie... Podobno po drodze tankowal i zostawil portmonetke na stacji benzynowej. Umowilismy sie, ze mimo to dam mu szczepki a on przesle mi pieniadze na konto w Gdansku. Reszty juz sie domyslacie. Dla 200 zl tak sie zeszmacic ?..

Nie odbiera moich telefonow (moze ktos go zapyta, "jak leci" i o mnie przypomni ?), nie odpowiada na maile, nie "dziala" na Forum.

Koledzy z Walcza i okolic (potrafi podjechac ze 100 km), uwazajcie na tego oszusta. Pewnie juz sie tu nie pokaze, ale prawdopodobne jest, ze napisze do kogos na "Wiadomosci prywatne" z propozycja kupna (niekoniecznie droga zaplaty)..

Jesli ktos zna namiary na te szmate, to poprosze o jego adres (podal, ze jest z Walcza i wolaja na niego Lukasz). Chetnie odwiedze go i jego rodzine. Moze pokaze mi akwarium i szczepki ? Chcialbym takiemu ch.. spojrzec w oczy.

Akwarystow o imieniu Lukasz nie ma w Walczu az tak duzo, moze ktos go zna ? Nie wiem, czy Lukasz to jego prawdziwe imie, takie podal na Forum.

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucka chciwość nie zna granic takiego to tylko :2guns:

Musisz patrzeć na targowisko albo na allegro może będzie chciał sprzedać szczepki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani popatrz na olx kiedyś ogłaszał się że zakłada akwaria i brał o demnie sarcophytona płacił od ręki dzwonił do mnie z miesiąc temu ale nic mu nie sprzedałem z tego numeru co do ciebie

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odrazu się mu należy banan...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

uzytkownika olx nie ma na Forum, moze dziala na innym ? Zreszta: podwojny nick na Forum bylby truny do utrzymania.

Ciekawe to z tym samym numerem telefonu. Jesli kolega trudni sie zakladaniem akwariow dla innych, to moze "po prostu zapomnial" zaplacic ? W koncu dla 200 zl nie warto by mu bylo zmieniac nr. telefonu i tracic kontakt z potencjalnymi "klientami" przez Forum, bo cos tak mysle, ze Skoczek go przyblokuje na ladnych pare lat.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o portal aukcyjny olx.pl

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, nie wiedzialem. :blushing:

Bedzie mi trudno go tam odnalezc, zreszta jego numer telefonu mam..

Ps: wlasnie od innego forumowicza otrzymalem jego zdjecie.

Ps: czy ktorys z Moderatorow moglby ten temat przeniesc do dzialu

Sprawy Forum

Tam chyba jego miejsce.

Dziekuje

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w internecie większość danych jego można odszukać :) dobry zawodnik :) Mam nadzieje że zapłaci Stasiu Ci tą kasę


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Rafal,

no to narazie zostawiam sprawe pod Twoja opieka. :thumbup:

Denerwuje, ze takie typy sa zawsze chronione (wyiksowany nr. tel. itd).

Jak gosciu juz kombinowal, to szkoda ze tu nikt o nim nie napisal, bylby juz uziemiony.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie prawnie nazywa przywłaszczenie i powinienes to zgłosic na policje.

a po 5 latach z odsetkami bedzie fajna kasa:)

to sie prawnie nazywa przywłaszczenie i powinienes to zgłosic na policje.

a po 5 latach z odsetkami bedzie fajna kasa:)


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani wpisz tylko na google dyba20 i bedziesz miał jego zdjęcia i kilka informacji o nim


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kim,

ja to zglosze a on powie, ze zaplacil. Bylem sam.

Adrian,

faktycznie :thumbup:

i liczac sie z tym, ze moze jeszcze kogos uda sie oszukac, daje swoje zdjecia pod tym samym nickiem ? To mi tu nie gra. Z drugiej strony, po moim nagraniu sie na jego automatyczna sekretarke, o zapomnieniu zaplaty juz nie moze byc mowy.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde...

moim zdaniem takich ludzi nie powinno się zgłaszać na policję - tylko spuścić im porządny łomot...

A tak na marginesie... czemu wszyscy dajecie się zrobić w wała? Przecież są przelewy, pobrania.

Nie znasz kogoś? sorry, ale nie dajesz... zapłać, a ja Ci wyślę.

Wiem, że nie wolno klasyfikować nikogo dopóki się go nie pozna. Ale jak to gumisie mówią - PZU (przezorny zawsze ubezpieczony)

Współczuję Ci, ale mz nic się nie zdziała.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugi raz na nikogo nie czekaj , tylko przywieź szczepki do Gdańska, a ja zawsze od Ciebie wszystko kupię!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

no ale jak przekazac pozniej szczepki, gdy jade do mamusi na Swieta ? Mama nie ma akwarium. :secret:

Moglem je oddac temu dybie20 lub wyrzucic do smietnika. On nie wiedzial, czy mu je dam, czy sie odwroce i pojade dalej. A na punkt przekazania mial 100 km dojazdu...

Wiem, ze nic sie nie zdziala, ale przynajmniej pare osob z forum moze sie go ustrzeze.

Te czasy "spuszczania lomotu" minely raczej bezpowrotnie. :ninja:

Mi Halik,

trzymam Cie za slowo :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego zakładka w profilu znajomi powinna być przemianowana na oszukani. Stani figurujesz tam jako pierwszy mam nadzieję że reszta nie była na celowniku :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystow o imieniu Lukasz nie ma w Walczu az tak duzo, moze ktos go zna ?

O ile jest to akwarysta.... brak słów na to dziadostwo!


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie raz przejechałem na ludziach (akwarystach) . Bez potwierdzenia nie wysyłacie . Nigdy nie wiecie kiedy traficie na delikwenta .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu zaprosimy "kolege" na zlot? "Pogadamy" z nim,jak mowi MojeSumienie i juz pierwszego dnia odeslemy do domu?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie jest az tak dobrym aktorem, zeby zagrac zgubienie portmonetki. Mine mial zaniepokojona.

Nie wiem, co moglo mu sie dziac w mozgu w czasie powrotu do domu lub juz w domu. To chyba nie bylo "z premedytacja" tylko tak "przy okazji". Mial juz szczepki to po co placic ? I tak cale zycie ?

To takie smutne i zenujace :blushing:.

Troche podbudowuje mnie fakt, ze chcial na Wielkanoc jeszcze wiecej szczepek, takze moze nie jest z nim tak calkiem zle. Troche mniej podbudowuje, ze nie odbiera moich telefonow i nie odpowiada na maile. Na forum takze sie czai. :ninja:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przez takich ludzi człowiek przestaje wierzyć pozostałym akwarystom. Uważam że w takim przypadku oprócz potencjalnego bana powinna być publikacja wizerunku złoczyńcy. A może kiedyś jego sąsiad wystartuje z morskim i będzie widział jego twarz, a druga kwestia tak jak koledzy zauważyli wiele można znaleźć w sieci, kiedyś jego dzieci też może poszukają historii rodzinnych dla zaspokojenia ciekawości. I to była by największa kara stracić twarz za 200zł.

Ciekawe czy publikacja wizerunku udostępnionego przez samego zainteresowanego w sieci z podaniem źródła pochodzenia takiego zdjęcia stanowi naruszenie prawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław a może miał po prostu wypadek wracając i nie jest w stanie się skontaktować z tobą poczekajcie z osądem

pozdro Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Mialem tu spora pomoc.

Wypadku na szczescie nie mial. Wlasnie odebral telefon jednego z naszych foromowiczow :thumbup:

Powiedzial mu, ze : ""zgubil dokumenty i ma zamiar zaplacic za tydzien lub dwa". :secret:

Do mnie - ani slowem. :baby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.