Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

straszne "brzydale" :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niedawno czytalem, ze miekkie sa piekne. :thumbup::queen:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wow !!! Nie wiem czy być dumnym czy zazdrosnym ;) Pięknie to u Ciebie wygląda. Niesamowite jest to ze oglądając u Ciebie niektóre zdjęcia nie jestem pewien czy to nie są zdjęcia z wystawowego AF. Bardzo podobnie się wybarwiają koralowce. Jeszcze raz brawo :)

Lepiej dumnym:) Z zazdrości nigdy nic dobrego nie wyrosło:)

Dzięki!

Gratulacje!!! I wszystkiego dobrego na te 9-miesiecy :queen: ! Kolory przepiekne!

Dzięki!:)

Masakra . Czy możesz podać jaki zestaw świetlówek masz obecnie . I oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji 9miesiecy

Dzięki. Aktualny okład świetlówek:

Narva blue

Narva blue

Narva blue

Ati aquablue special

Ati purple plus

Narva blue

Narva blue

Narva blue

straszne "brzydale" :)

yyy... dzięki?:)

fotki żyleta, piękne! :D

Dzięki!:)

Stały wysoki poziom !

Dzięki, staram się :blushing:

A niedawno czytalem, ze miekkie sa piekne. :thumbup::queen:

No podobno tak:) Ale chociaż trochę postaram się je dogonić:)

Hey Deborko :)

Jeśli dobrze kojarzę to używasz u siebie węgla na stałe. Jakiej marki, w jakich ilościach i co ile wymieniasz jeśli to nie tajemnica?

W moim akwarium nie ma tajemnic:)

Używam Aquaforest Carbon - 300g wymieniane co 4 tygodnie.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Deborka to konkretna kobitka krótko i na temat . Pytasz i masz .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakra :)

Po prostu Bosko :D

Jestem pełen dumy i nadziei że moje też będzie tak kiedyś wyglądać :)

Pozdrawiam

Przemek.


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Deba trzymać i po prostu:-) brawo Ty


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za odpowiedź. Jakoś specjalnie płukasz go wcześniej?

Ps. Fotki jak zwykle mega!

Dziękuję.Węgiel płucze w goracej wodzie ro zanim trafi do akwarium.

Tak Deba trzymać i po prostu:-) brawo Ty

Dzieki!Na "brawo ja" jeszcze poczekam:)

Deobra, powiedz mi, czy acro z postu 449, zdjecie 6 to tez caduus?

Tak. To acropora carduus-oryginalny Red Dragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To acropora carduus-oryginalny Red Dragon.

Piekna :thumbup: i godna pozazdroszczenia! Ciezka aklimatyzacja i wymogi takiego zwierzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki korali z bliska fajnie to wygląda, zdrowe i zadowolone ale widok ogólny już tak nie kolorowo ;) . Trochę pogrymaszę żeby nie było tak wszystko super :) - straszny miniaturyzm, a tak patrząc na odległości pomiędzy koralami to za wiele nie urosną tak żeby nie walczyły między sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, czy możesz napisać jak karmisz korale? Co, jak, kiedy, ile czego? CoralFood AF stosujesz? Jeśli tak to ile? "Nęcisz" najpierw korale czy od razu całą "zupę" lejesz?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piekna :thumbup: i godna pozazdroszczenia! Ciezka aklimatyzacja i wymogi takiego zwierzaka?

Był włożony jakoś z innymi koralami i od razu poczuł się dobrze, po dwóch tygodniach było widać już powyciągane białe przyrosty:)

Więc chyba mu dobrze.

Fotki korali z bliska fajnie to wygląda, zdrowe i zadowolone ale widok ogólny już tak nie kolorowo ;) . Trochę pogrymaszę żeby nie było tak wszystko super :) - straszny miniaturyzm, a tak patrząc na odległości pomiędzy koralami to za wiele nie urosną tak żeby nie walczyły między sobą.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze nie każdemu się podoba taki minimalizm i wybarwienie koralowców.

Niestety mam akwarium 420L a szczepki kupuję wybrane i małe więc czekam aż podrosną i będę robić selekcję. Powoli usuwam te zwyklejsze a zastępuje je cukierkami a te niestety nie rosną zbyt szybko.

Ale ja mam czas:)Akwarium ma 9miesięcy więc żeby z kilkucentymetrowych szczepek były krzaki to trzeba trochę czasu:)

Debora, czy możesz napisać jak karmisz korale? Co, jak, kiedy, ile czego? CoralFood AF stosujesz? Jeśli tak to ile? "Nęcisz" najpierw korale czy od razu całą "zupę" lejesz?

Tak naprawdę to trochę się bawie tym karmieniem:)

Czasem kropelkuję codziennie, czasem co drugi dzień... Daję na początek Coral E bo po nim mi delikatnie siada odpieniacz, potem po kolei krople (Coral B, Coral A, Coral V) a na koniec zupa z pokarmu w proszku Coral Food+Ricco Food, kostka mrożonki, wlewam i ide spać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj trzy zdjęcia, zrobione pierścieniami pośrednimi manualnymi więc szału nie ma:)Ale tylko te trzy przeszły moją surową ocenę:)

gallery_14004_2363_275675.jpg

gallery_14004_2363_181496.jpg

gallery_14004_2363_354723.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek rano w pracy...zimno...śnieg pada i jeszcze na dodatek rozłożyłaś mnie na łopatki swoimi fotkami.... :clap:

o koralach nawet nie wspominam bo wiadomo...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Drażnisz mnie tym makro :) jakie body i oko używasz ??

PS: pięknie .

Dzięki.

Te zdjęcia były robione Nikonem 5300+ Nikkor 50mm 1.4 z pierścieniami pośrednimi.

Na moją kamerę trudno znaleźć dostawki,pierścienie i inne bajery:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ładne zdjęcia i myślę te poniżej surowej oceny tez by się dla naszych oczu nadawały :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poniedziałek rano w pracy...zimno...śnieg pada i jeszcze na dodatek rozłożyłaś mnie na łopatki swoimi fotkami.... :clap:

o koralach nawet nie wspominam bo wiadomo...

Zbliża się zima... to oznacza jeszcze więcej zdjęć:p

Dzięki za link.

Super ładne zdjęcia i myślę te poniżej surowej oceny tez by się dla naszych oczu nadawały :-)

No dobra - udało się jeszcze w miarę mojej superekstra różowej spathulacie zrobić:)

gallery_14004_2363_93469.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak kozackie to macro, że wygląda jakby wszystkie Twoje acry rosły przy szybie (albo ewentualnie robisz zdjęcia pod wodą :) )



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.