Skocz do zawartości
yanik

jaki odpieniacz do 576L

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jaki odpieniacz do 576L - 660 L w obiegu, byle był dość cichy, nie za wysoki ( wysokość szafki 63cm) oraz w miarę rozsądnej cenie:)

jest tego tyle ,że zaczynam głupieć... po za tym kompletnie się na tym nie znam, nie wiem czym się kierować, opisem producenta iz jest dedykowany do np 600L czy wielkością zasysanego powietrza, średnicą rury głównej , przepływem wody L/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubble King 200-250, Schuran 200, H&S 200, Deltec APF 800 itp. :whistle:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest zasadnicze. Co oznacza rozsądna cena ? :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Reff Octopus 5000 INT :) bedziesz pan zadowolony :) i cena rozsadna i b.dobry odpieniacz, sam mam i rewelacja jak dla mnie

Kieruj sie rozumem pewnie bedziesz chcial sporo ryb i duzo korali to wypadalo by miec troche zapasu na odpieniaczu :) a nie na styk pod litrac .... bo potem jest placz, ze mogles dolozyc np. 200 zl i byl by swity spokoj ;)

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi , ale chodziło mi o rozsądną cenę , a nie 3500PLN ! :)

nic się nie znajdzie do 1500-1700pln ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz szajs to będziesz niedługo wymieniał na nowy i wyjdzie 2x drożej.

Jak ja bym teraz szukał nowego to byłby to Shuran na pompie Aquabee i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zl. masz ATI power cone 250 na pompie jebao DC sterowalnej. Do szafki się zmieścić bo ma 55 cm wysokości.

Znajomy ma 200 i jest zadowolony.

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Powercona 200i - porażka jakaś. Przelewanie bez powodu, a jak głupiał po karmieniu, to szkoda gadać. Chyba, że na tych nowych pompach jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki ?

Reef Octopus 3000int :

dedykowany do 1500-2000L

wym 33x25x60

fi rury głównej 200mm

zasysane powietrze 2000L/h

model pompy HY3000s

pobor mocy 35W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO5000int

byłby lepszy ,z zapasem,

spokojnie wcale nie trzeba wydawać majątku czy kupować kilka razy

poszukaj na targowisku czy allegro na pewno coś znajdziesz

kilka osób na forum tworzy swoje konstrukcje ,

ja w podobnym litrażu mam AM 5000schorty kupiłem za 800 zł i nie mam problemów w prowadzeniu systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz też na pompę i wirnik , aby był łatwy serwis.

Skimza bym odpuścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo nadal biję się z myślami który wziąć do 400 paru litrów w obiegu. Typy mam dwa. Reef Octopus model 3000 lub 5000. Pytanie czy jest sens dopłacić ciut do tego drugiego? Czy to jednak przerost formy nad treścią?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten Deltec nie wystarczy http://erybka.pl/product-pol-5077-Deltec-SC-1455.html - wydaję że byłby w sam raz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za podpowiedzi , i za spory odzew na priv.

Powiem tak , jestem coraz głupszy ! :)

Nie bardzo rozumiem czym się kierować , dedykowaną wartością podawaną przez producenta, wielkością przepływu wody , czy ilością zasysanego powietrza?! średnicą rury głównej ?

Te parametry w różnych odpieniaczach, są tak różne , że nie wiem jak to ugryźć...

np: jeden jest do 1500-200L zasynane powietrze do 2000L , drugi niby do 1500L zasyne powietrze 960 L ? jest tu jakaś reguła ?

czy ważniejszy jest przepływ wody ?

Edytowane przez yanik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za podpowiedzi , i za spory odzew na priv.

Powiem tak , jestem coraz głupszy ! :)

Nie bardzo rozumiem czym się kierować , dedykowaną wartością podawaną przez producenta, wielkością przepływu wody , czy ilością zasysanego powietrza?! średnicą rury głównej ?

Te parametry w różnych odpieniaczach, są tak różne , że nie wiem jak to ugryźć...

np: jeden jest do 1500-200L zasynane powietrze do 2000L , drugi niby do 1500L zasyne powietrze 960 L ? jest tu jakaś reguła ?

czy ważniejszy jest przepływ wody ?

Moim zdaniem po 1. Pompa czyli przepływ powietrza. Na twoje potrzeby 1100-1500l/h będzie potrzebne .

Co za tym idzie rura będzie o przekroju 200-250mm. Resztę parametrów wyniknie samo tj.przepływ wody , wielkość kubka zbierającego abyś nie musiał za często wylewać z niego odpad.

Dla Ciebie też jest ważny wymiar żeby Ci się zmieścił do sumpa , niezawodność , cena , itd.

To co pisze producent podziel przez 2 a najlepiej 3 i wyjdzie Ci odpowiedni odpieniacz do twojego akwarium . Czyli jak odpieniacz na półce jest do 500-600l. to dla Ciebie będzie za słaby.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał ! czyli 90% odpieniaczy idzie do kosza...

Podają wielkość akwa do 1000L a przepływ powietrza 800L...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ powietrza to nie wszystko. Istotny jest to całokształt. Jak tworzy pianę, budowa body. Przykładem odpieniacze Schurana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o wielkość kubka chodzi.

Imo - mając kasę na nowy,brałbym BK. Z używek - zależy co się trafi, ale jest kilka fajnych opcji. Ciekawe są też Whiteskim od Sebastiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ powietrza to nie wszystko. Istotny jest to całokształt. Jak tworzy pianę, budowa body. Przykładem odpieniacze Schurana.

Komarek co ty mieszasz chłopakowi. Przepływ powietrza to nie wszystko , wielkość kubka nie ważna . To napisz co ważne bo narazie to negujesz pokolei wypowiedzi a sam piszesz same ogóły. Wiadomo , że najlepiej kupić BK za 4k. Ale nie każdy ma na to kasę. Ponadto uważam że za 4k to będę miał dwa odpieniacze niczym nie ustępujące BK. Więcej się w nich płaci za " metkę" czyt. Firmę. Wiadomo , że w pienidłach chodzi o bicie piany a nie o firmę. A do bicia piany potrzebna sie porządna pompa i rura ;) I wyjaśnij o co chodzi z tą budową Schurana z łaski swojej bo nie kumam czym ten odpieniacz różni się od innych. Oprócz tego że są bardzo wątłej budowy.

http://erybka.pl/product-pol-8851-Deltec-SC-1660.html.

Yanik to jest absolutne minimum do twojego akwarium. Oczywiście biorę pod uwagę koszty jakie chcesz przeznaczyć na te urządzenie.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafik73-

Pijesz do mnie,a nie masz pojęcia o czym piszę. Nawet nie wiesz na jakiej zasadzie pracuje Schuran...Wpierw poczytaj trochę o odpieniaczach,pogadaj z ludźmi zanim zaczniesz kogoś krytykować.

Schuran nie ma igły ni mesha. Działa na zwężce Venturiego. Dla przykładu - używany przeze mnie 120 ma przepływ powietrza około 200l. A napędza go AB 2000/1. Na meshu wyciągają z tej pompy 3-4 razy tyle. I wcale nie przekłada się to na 3-4 krotny wzrost ilości odpienianego syfu.

Są też i inne systemy napędzania odpieniaczy ( np.KZ) ,nie tylko igła.

Sprawa drugac- o jakości odpieniania nie świadczy wielkość kubka - jeśli już to średnica i wysokość komory reakcyjnej. Średnica i długość rury w kubku owszem.

Kubek to pojemnik na syf.

Podałem też dobrą alternatywę dla wydania 3-4tyś na BK. To Whiteskimy - koszt nowego! to ok.1600 zł.

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran nie ma igły ni mesha. Działa na zwężce Venturiego. Dla przykładu - używany przeze mnie 120 ma przepływ powietrza około 200l. A napędza go AB 2000/1. Na meshu wyciągają z tej pompy 3-4 razy tyle. I wcale nie przekłada się to na 3-4 krotny wzrost ilości odpienianego syfu.

Są też i inne systemy napędzania odpieniaczy ( np.KZ) ,nie tylko igła.

Sprawa drugac- o jakości odpieniania nie świadczy wielkość kubka - jeśli już to średnica i wysokość komory reakcyjnej. Średnica i długość rury w kubku owszem.

Kubek to pojemnik na syf.

Podałem też dobrą alternatywę dla wydania 3-4tyś na BK. To Whiteskimy - koszt nowego! to ok.1600 zł.

Dalej nie wiem oczym piszesz . Chcesz mi powiedzieć , że twój odpieniacz nie ma wirnika igiełkowego ani mesha tylko wirnik łopatkowy. I dzięki zwężce venturiego osiągasz wynik 600l/h pompowanego powietrza??

Z tego co ja wiem to pompa aquabee 2000/1 na igle ma przepływ około 500-600l/h powietrza . Też miałem taką na zwężce i nie dawała radny w H&S 200. Wymieniłem na tunze http://erybka.pl/product-pol-5732-Tunze-Hydrofoamer-Silence-9430-040.html i jest bardzo pięknie . Mam zapas na rurę 250.

Pozatym czytaj ze zrozumieniem. Pisałem , że do dobrego pienidła (odpieniacza ) potrzebna jest dobra pompa i rura. Nie pisałem o komorze . Komora im większa też lepsza gdyż nie trzeba syfu wywalać codziennie do kolacji :)

I nie napinaj sie tak :)

Ps. Nigdy nie miałem przyjemności testować odpieniaczy naszego kolegi z forum. Z tego co słyszałem to mają dobre opinie . Ale dlaczego? Bo używa bardzo wydajnych pomp i odpowiednich fi rury. Wiem , że kiedyś składał tez pienidła na Tunze.

Ps2. Co do odpieniaczy to niech się może Stani wypowie które są bardziej solidne . Porówna Shurana i H&S. Myśle , że On będzie najlepiej wiedział gdyż troche ich przerzucił. Nie mowię o pompię lecz o materiale z jakiego są wykonane.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniacz ma pompę łopatkową. ( KZ- y też,a pienią okrurnie). Napisałem ok 200l powietrza - 600l ciągnie ta pompa na igle ( po tuningu z mesh pewnie z 800l ) . Jednak ilość zasysanego powietrza to nie jedyny wskaźnik jakości pracy odpieniacza. Ważna jest całość.

Jak pisałem - mając fundusze brałbym BK. Nie mając - Whiteskima250 lub coś z używek. Tu jest jednak ryzyko .Ale czasem trafiają się dobre sprzęty - BK 200-250,Schuran200,ATI 250i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kupie octopusa 3000 , zapas powinien byc wystarczajacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.