Skocz do zawartości
yanik

jaki odpieniacz do 576L

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym dołożyć do RO5000. Lub kupić coś innego .

Prawie 600l - będzie sporo korali i ryb. Będzie miał co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pozostał przy octopusie. Kształt stożka na całej wysokości odpieniacza ma znaczący wpływ na proces odpieniania a co za tym idzie wydajność. Ale to tylko moje zdanie

Co do litrażu akwa to polecam brać zawsze trochę większy nisz brać na styk. To co zaoszczędzisz wydasz potem na walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym się kierować,

Obsadą zbiornika

Co do odpieniaczy to niech się może Stani wypowie które są bardziej solidne . Porówna Shurana i H&S. Myśle , że On będzie najlepiej wiedział gdyż troche ich przerzucił. Nie mowię o pompię lecz o materiale z jakiego są wykonane.

Wystarczy wejść na google i zobaczyć jak wyglądają używane h&s i schuran.

Material z którego jest schuran nigdy nie matowieje ani nie jest brązowy a po umyciu zawsze jak z fabryki.

Co to dych różnic o których kolega napisał chodziło chyba o długą drogę bąbelek powietrza do przebycia.

Ilość pechęrzyków powietrza nie zawsze idzie w parze z jakością co można zaobserwować po niektórych odpieniaczach diy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Schuranem trzeba sie troche delikatniej obchodzic niz z H&S. Schuran ma kilka miejsc, ktore moim zdaniem moglyby byc wykonane z grubszego materialu. Oczywiscie, najbardziej narazony jest podczas przesylki. Po ustawieniu w sumpie - to jeden z najlepszych odpieniaczy. Ciekawe jest to co napisal Adam, ze Schurany zbudowane sa z innego materialu, ktory z uplywem czasu nie brazowieje.

Ich wykonanie jest perfekcyjne.

H&S to solidna, stara konstrukcja. Zawsze sie usmiecham gdy widze te przerozne stozki czy inne kolory rurek w nowych na rynku odpieniaczach innych firm. H&S robi swoje od lat i malo ktory odpieniacz go przeskoczy.

Moim zdaniem obydwa sa b. dobre.

Wracajac do tematu, mysle ze z ulotek nie da sie okreslic, czy dany odpieniacz "pociagnie" dany litraz. Czesto widzimy rure 10 cm srednicy i pompke 7 W a w ulotce wiadomosc, ze to jest przeznaczone do 1000 litrow.

Sama ilosc podawanego powietrza tez nie przesadza sprawy, choc oczywiste jest, ze renomowane, sprawdzone przez nas firmy produkuja odpieniacze, ktorych wydajnosc mozna okreslac objetoscia podawanego powietrza lub wysokoscia i srednica korpusu. Znam przypadek, w ktorym H&S 150 z pompa AquaBee (38W) odpienial o wiele lepiej niz z ta nowa pompa Tunze mimo, ze Tunze podaje wiecej powietrza. Trudno mi podac przyczyne dlaczego tak sie dzieje. Te "znane" firmy wlozyly troche pracy w dopasowanie korpusu do pompy, moze dlatego tak dobrze wspolgraja ?

W kazdym razie, przy wyborze odpieniacza warto zaufac komus, kto taki odpieniacz w podobnym litrazu uzywa i ma porownanie do kilku innych, ktore juz w zyciu wymienil. :wallbash: Najlepiej, gdy wypowiada sie kilka osob, ktorych litraz i zycie w akwarium jest znane. Jeden ma 10 ryb i odpieniacz wystarcza a ktos inny w tym samym litrazu ma 20 i mowi, ze dany odpieniacz litrazu nie pociagnie.

Do tego warto zastanowic sie nad metoda, ktora bedziemy prowadzic akwarium. Ostatnio modna metoda probiotyczna wymaga silnego odpieniacza. Jesli natomiast ktos planuje refugium i np: DSB, to odpieniacz w 1000 litrow moze byc ze strzykawek i bedziemy go polecali innym, bo "daje rade". :animier:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, zostaje przy octopusie. Co do obsady nie planuje korali twardych, a i z rybami nie chce przesadzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9/10 osób tak mówi a rzeczywistość po paru miesiącach pokazuje co innego :) ale życzę wytrwałości w postanowieniu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się samemu nie kupi to się w prezencie dostanie i po planie :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakładam taki baniak(800 obiegu) i biorę octopusa 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, zostaje przy octopusie. Co do obsady nie planuje korali twardych, a i z rybami nie chce przesadzać :)

Nigdy nie miałem więc się nie wypowiadam ale po parametrach widać , że powinien dać radę . Nawet z SPSmi. Powodzenia i czekamy na relację foto z zakładnia akwarium.

Obsadą zbiornika

Wystarczy wejść na google i zobaczyć jak wyglądają używane h&s i schuran.

Material z którego jest schuran nigdy nie matowieje ani nie jest brązowy a po umyciu zawsze jak z fabryki.

Różnica jest taka , że jak H&S upadnie Ci na głowę to będziesz miał dużego guza a jak Schuran upadnie Ci na głowę to będziesz musiał kupić sobie kropelkę :) :) :)

Nie zauważyłem żeby mój matowiał mam go rok i kupiłem używanego. Myślę , że jest to sprawa regularnego czyszczenia .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9/10 osób tak mówi a rzeczywistość po paru miesiącach pokazuje co innego :) ale życzę wytrwałości w postanowieniu

Wydaje mi się ,że potrafię zachować umiar, po doświadczeniach z Tanganiką wiem, że to nic dobrego.

Lepiej mniej , a lepiej :)

Zycie samo to zweryfikuje, dlatego mam zapas na odpieńku :)

Ja też zakładam taki baniak(800 obiegu) i biorę octopusa 3000

gdzie masz zamiar go kupić ? Ja namierzyłem go w cenie 1745pln na reefspocie.

Edytowane przez yanik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że jest to sprawa regularnego czyszczenia .

To dobrze że tylko myślisz bo ja już nie czyszczę regularnie może z 3-4 razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Staszka i Adama, a nie pożałujesz.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o takim myślałem strasznie duży wybór jest a ile wypowiedzi tyle propozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem - Schuran200. Potężna maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w słodkich 200L miałem EHEIMA 2080... baniak pięknie funkcjonował. Jednak lepiej mieć zapas. W moich blisko 500L w obiegu będzie RO 5000int. Duży... może i za duży ale wolę mieć zapas. Szkoda tylko, że ta pompa ma te 60W.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I z 65w pompa

Może i 65 W. Ale spokojnie obsłuży. Poza tym pójdzie na zwykłej pompie .

Wolę mieć moc i zapłacić trochę więcej za prąd,niż mieć ograniczenia i ładować kasę w absorbenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeże :)

U mnie w koncu staneło na ROSSS5000Int. , czyli znacznie wyżej jak zakładałem, ale podobno moc jest w nim :)

Dane techniczne:

Średnica komory odpieniania:

250 mm

Pobór powietrza:

2100 l/h

Całkowita wysokość:

61 cm

Moc:

40 W

Pompa w zestawie:

Tak

Maksymalna wielkość akwarium:

2400 L

Ilość pomp:

1

Wymiary:

32,5 x 27,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny tych 40W? Mi się wydaje, że jednak tam jest 60W.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie , jest 60W, kolejny błąd dystrybutora w opisie...

Niestety jak sie okazało odpieniek jest nie dostępny w naszej dystrybucji, przynajmniej przez okres 6 mcy...

Zakupiłem już inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie , jest 60W, kolejny błąd dystrybutora w opisie...

Niestety jak sie okazało odpieniek jest nie dostępny w naszej dystrybucji, przynajmniej przez okres 6 mcy...

Zakupiłem już inny...

Inny...czyli...

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.