Skocz do zawartości
Moljzesz

Zachciało się DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Bo chciałeś DSB. Od razu zrób to jak należy później jakiekolwiek przeróbki będą bardzo kłopotliwe.

No widzisz sam nie wiesz czemu każesz mi je wyciąć:p

weź wywal ta niska, bo ona kompletnie jesty zbedna i tą drugą od lewej tez. Po co Ci one?

Po nic boję się rozszczelnienia sumpa


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz sam nie wiesz czemu każesz mi je wyciąć :p

Zrobisz jak zechcesz.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz.

H w d dobra niech wam będzie wycinam w pi.. :spell:

poległem, jutro biorę młotek, żarty się skończyły :ninja:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw sump pionowo i wchodz po przegrodach jak po drabinie, bedzie szybciej niz mlotkiem :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw sump pionowo i wchodz po przegrodach jak po drabinie, bedzie szybciej niz mlotkiem :thumbup:

Co ty porządnie posklejane,młotek i pełen atak, zostały trzy przegrody koniec tej nierównej walki


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ lub Bartek, gdzie w uk znaleźć i zamówić dobry piasek do dsb? Szukam juz kilka dni i nie mogę namierzyć o tak małej granulacji a w pobliskich sklepach nie mają. Macie może jakiś link?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przy tym piasku znaleźć granulacji :(

Czy ten by się nadawał? Mam ten sklep niedaleko pracy i jutro tam pojadę.

http://www.marineaquatics.co.uk/shop/caribsea-aragonite-sand-13-63kg.html

Lub ten? Tu napisali rozmiar od 0.2 do 1.2.

http://www.marineaquatics.co.uk/shop/caribsea-aragonite-oolite-sand-13-63kg.html

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przy tym piasku znaleźć granulacji :(

Czy ten by się nadawał? Mam ten sklep niedaleko pracy i jutro tam pojadę.

http://www.marineaquatics.co.uk/shop/caribsea-aragonite-sand-13-63kg.html

Lub ten? Tu napisali rozmiar od 0.2 do 1.2.

http://www.marineaquatics.co.uk/shop/caribsea-aragonite-oolite-sand-13-63kg.html

Dokladnie ten sam kupilem do sumpa

Wydaje sie byc oki. Maja wysylke http://www.completeaquatics.co.uk

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem w tym sklepie, o dziwno przenieśli się dosyć blisko mojej pracy :) Kupiłem dwa worki tego:

http://www.marineaquatics.co.uk/shop/caribsea-aragonite-oolite-sand-13-63kg.html

więcej nie mieli na stanie :) na oko wygląda na bardzo drobny :) tylko jaka może być minimalna warstwa DSB? Mi z wyliczeń wyjdzie chyba coś około 5-7cm warstwa. Czy taka już może być czy jednak za mało? Czy jeśli teraz to zaleje to mogę później np dosypywać codziennie po łyżce piasku aby uzupełnić do większej warstwy a przy okazji nie zabić w nim życia?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy ponizej trzech cm powstaje juz strefa beztlenowa

dosypywac ? tu bym nie ryzykowal :thumbup:

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,czy to normalne początkowe objawy czy raczej coś niepokojącego się dzieje?. Dsb zasypałem 3 tygodnie temu piaskiem koralowym suchym o granulacji od 0 do 0.8mm warstwę 11 cm.Miałem kiedyś dsb ale nie pamiętam takiego czarnego piasku

20160126 132738


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze jakas drobina zelaza... trudno powiedziec, ale na tym etapie bym sie nie przejmowal

ok dzięki to mnie podbudowałeś bo myślałem że już będę musiał wywalać,piasek płukałem i moczyłem ze 2 miesiące.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moczyłem w ro i co kilka dni zmieniałem ro płukając


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto stosowales uzywany piasek? Tym bardziej tlumaczy to obecnosc czarnego zabarwienia.

W najgorszym wypadku jest to siarczek zelaza, ktory sam moze i nie jest wielkim problemem ale swiadczy o obecnosci cyklu siarkowego. Siarka w DSB bierze sie z organiki co juz swiadczy o tym ze to plukanie ro nie bylo dokladne i cos tam zostalo co teraz dochodzi do glosu. A od siarki do siarkowodoru w dsb droga niedaleka...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto stosowales uzywany piasek? Tym bardziej tlumaczy to obecnosc czarnego zabarwienia.

W najgorszym wypadku jest to siarczek zelaza, ktory sam moze i nie jest wielkim problemem ale swiadczy o obecnosci cyklu siarkowego. Siarka w DSB bierze sie z organiki co juz swiadczy o tym ze to plukanie ro nie bylo dokladne i cos tam zostalo co teraz dochodzi do glosu. A od siarki do siarkowodoru w dsb droga niedaleka...

tak to był piasek odessany ze zbiornika wypłukany wysuszony i moczony przez te 2 miesiące,zostawić czy coś z tym robić?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, jesli nie ma tego z innych stron to mam nadzieje ze sie przegryzie.

Tyle razy mowilem zeby nie stosowac zywego (lub z odzysku)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, jesli nie ma tego z innych stron to mam nadzieje ze sie przegryzie.

Tyle razy mowilem zeby nie stosowac zywego (lub z odzysku)

Ok zostawię jeśli będzie się powiększać to pewnie zlikwiduję,innych stron nie widzę tylko z przodu.Żywy to raczej już nie był bo ostatnia partia odessana ze zbiornika była te 2 miesiące przed zasypaniem a zacząłem odsysać z pół roku temu.Pewnie i tak coś tam w nim zostało.Dzięki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek to co widac na foto nie jest zagrazeniem dla Dsb czy zbiornika. Ale trzeba obserwowac czy bedzie postepowac.

Ja tez mam kilka ciemnych plam u siebie Masz plenum ? i kiedy Dsb zasypales ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek to co widac na foto nie jest zagrazeniem dla Dsb czy zbiornika. Ale trzeba obserwowac czy bedzie postepowac.

Ja tez mam kilka ciemnych plam u siebie Masz plenum ? i kiedy Dsb zasypales ?

nie mam plenum tylko jednakowa granulacja piasku 0-0,8mm zasypane 3 tygodnie temu 11 cm warstwa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.