Skocz do zawartości
volf

jak uzyskać efekt blików?

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do znawców tematu

chciałem trochę unowocześnić moją lampę T5

czy dokładając diody w ilości 10 szt x 3 W uzyskam efekt blików

czy efekt ten występuje dopiero przy określonej mocy i kolorze diód

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od mocy światła T5. Lepiej jednak gdybyś zrobił np 3 panele po 9w. Wtedy siła skumulowanego światła miała by sporą szanse na stworzenie blików.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj cyrkulacje na lustro wody.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt blików będzie najbardziej widoczny przy białych diodach i dobrym falowaniu powierzchni


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa 4x 24W Sylvania 15000K

cyrkulator prawie wychlapuje wodę z akwa

3 panele po 9w = 27w...czy to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa 4x 24W Sylvania 15000K

cyrkulator prawie wychlapuje wodę z akwa

3 panele po 9w = 27w...czy to wystarczy

białe czy niebieskie led? bo świetlówki widzę same białe więc niebieskie diody zrobią marne bliki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu mogę włożyć dwie aktyniki,zależy mi na blikach i ile wat dołożyć czy tak jak sugeruje Tester będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki to masz tylko białe świetlówki bez żadnych niebieskich,czemu taki wybór?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa 4x 24W Sylvania 15000K

cyrkulator prawie wychlapuje wodę z akwa

3 panele po 9w = 27w...czy to wystarczy

Wystarczy spokojnie, zwłaszcza jak dołożysz soczewki.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wybór celowy,po prostu dwie aktyniki zamieniłem na białe w celu uzyskania w/w efektu,oczywiście nic to nie dało a ta biel to jakaś odmiana i jakaś przyjemniejsza dla oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wybór celowy,po prostu dwie aktyniki zamieniłem na białe w celu uzyskania w/w efektu,oczywiście nic to nie dało a ta biel to jakaś odmiana i jakaś przyjemniejsza dla oka

może i przyjemniejsza dla oka,zależy kto co lubi ale niebieskie to obowiązkowe widmo bardziej może nie być białego ale nie na odwrót


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dołożenie diód mieszanych białe/niebieskie

białe światło świeci od tygodnia ale jeszcze dziś włożę aktyniki

dzięki za podpowiedzi,w wolnym czasie pobawie się ledami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podobne testy z diodami żeby uzyskać taki efekt i jak dasz 3x3W z soczewkami to będzie O.K Kolor diód dowolny ale u mnie fajniejsze były na niebieskich,chyba tutaj się rozchodzi o to jak łatwo dane widmo światła przenika słoną wodę.A co do świetlówek to tak jak Sygen napisał,że są obowiązkowe bo inaczej wszystkie korale ukatrupisz prędzej czy pózniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać jak najlepszy efekt blików potrzebna jest jak najmniejsza ilość led o dużej mocy. Im mniej tym lepiej.

przy lampie 4x24W dał bym wszystkie świetlówki niebieskie, ew. złamał bym actinicą i dodał 2x20W multichip 10K-12K (jak by było mało dorzucił jeszcze jedną) i oczywiście cyrkulacja na tafle wody i jest bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.A co do świetlówek to tak jak Sygen napisał,że są obowiązkowe bo inaczej wszystkie korale ukatrupisz prędzej czy pózniej.

To "później", to ile czasu ? Bo obecnie w swojej kostce (60x60x60) mam 6x24W - 5 szt zminych białych i 1 szt niebieską. No i korale rosną jak poprzednio, kiedy miałem 8 szt 4/4 białe/niebieskie...

No ale co tam moje zwierzaki wiedzą... Co ja tam wiem...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ''później '' zależy jeszcze od parametrów jakie masz, temperatury. Itp. Przyjmij, że niebieskie światło musi być a bardzo dobrze będzie jak przynajmniej część tego niebieskiego bedzie miało cieplote 20 000Kelwinow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie rozumiem. To znaczy ze nad rafami swieci niebieskie slonce?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliki a bliki, jest duża różnica !

naturalne bliki uzyskasz tylko i wyłącznie oświetleniem hqi lub czip ledami

ale nie ledami 3 watowymi rozproszonymi na metrowej lampie ,bo to będzie kasza a nie blik

powtarzam wyłącznie hqi lub chip led dużej mocy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ''później '' zależy jeszcze od parametrów jakie masz, temperatury. Itp. Przyjmij, że niebieskie światło musi być a bardzo dobrze będzie jak przynajmniej część tego niebieskiego bedzie miało cieplote 20 000Kelwinow

Ciekawe rzeczy opowiadasz, ale na wiarę niczego nie przyjmuję :) Zawsze pozwalam sobie weryfikować informacje, czego i Tobie życzę :)

Poza tym, wszystko zależy od korali jakie masz.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Led mocy maja. 10/20/30 lub 100w w akwarium mam jakieś 100l netto wody, co byście proponowali dołożyć żeby nie przewalic z światłem, mogę zrezygnować z części świetlówek ale nie całkowicie ,rozważe wszystkie propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj 2x 20 w tych zimnych i gwarantuję ci że nie będziesz chciał dokładać zadnych swietlówek :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak daje 1 chip 10 watowy, reszta to 100w w niebieskich chipach

http://youtu.be/lcGLQW4Om6s

I z tego co widac bilki robi biale swiatlo tak jak pisalem wyzej

bliki a bliki, jest duża różnica !

naturalne bliki uzyskasz tylko i wyłącznie oświetleniem hqi lub czip ledami

ale nie ledami 3 watowymi rozproszonymi na metrowej lampie ,bo to będzie kasza a nie blik

powtarzam wyłącznie hqi lub chip led dużej mocy

A ja wlasnie mam 18 szt 3 watowych cree i robia niesamowite bliki do tego mam rozlozone nad calym akwarium i z twoim postem sie nie zgodze ze 3w nie robia blikow


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen nie wiem czy rozumiesz o czym pisałem nie pisałem że 3 w nie dają,owszem dają, ale to dla mnie nie naturalnie wygląda bo są bardzo drobne, taka kaszka

jesli chcesz uzyskac naturalne duże bliki takie jak w czystej ,płytkiej wodzie w słoneczny dzień np nad morzem to tylko hqi lub chip led dużej mocy

tak jak pisałem bliki a kaszabliki to DUŻA róznica


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podobne testy z diodami żeby uzyskać taki efekt i jak dasz 3x3W z soczewkami to będzie O.K Kolor diód dowolny ale u mnie fajniejsze były na niebieskich,chyba tutaj się rozchodzi o to jak łatwo dane widmo światła przenika słoną wodę.A co do świetlówek to tak jak Sygen napisał,że są obowiązkowe bo inaczej wszystkie korale ukatrupisz prędzej czy pózniej.

To ''później '' zależy jeszcze od parametrów jakie masz, temperatury. Itp. Przyjmij, że niebieskie światło musi być a bardzo dobrze będzie jak przynajmniej część tego niebieskiego bedzie miało cieplote 20 000Kelwinow

Hahaha :thumbsup:

:unworthy:

Świetna teoria :clap:

http://www.havells-s...roducts/0002720 zakładka photometry

Zoba sobie w tym widmie jest najwięcej niebieskiego ale jest też czerwony, żółty, zielony

Wystarczy zobaczyć tęczę po deszczu- to nie schody do magicznej krainy tylko rozszczepione światło ale to dzieci w podstawówie wiedzą :hrhr: Białe światło to zestaw barw

także prędzej korale umrą ze śmiechu z Twojej teorii niż ze światła

sorry za :offtopic:

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.