Skocz do zawartości
jacekberetłódz

Potas jakiej firmy ??co polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Korallen Zucht K Balance strong (pamiętaj strong bo tylko on jest w stanie podbić ) Ewentualnie możesz przygotować go w domu zaraz napisze przepis.

KCl do K2SO4 wagowo = 8.3: 1

8.3g KCl plus 1g K2SO4 daje nam 4.805g czystego K.

Mieszamy 250g KCl + 30g K2SO4 na 1L wody, co daje nam 144g K / litr = 144000ppm.

1 mL takiego roztworu zwiera 144mg K tak więc to podbije K w 100 litrach o 1,44ppm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się . Jaki jest objaw niedoboru potasu. Szczerze mówiąc nigdy go nie mierzyłem. I jaki powinien być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korallen Zucht K Balance strong (pamiętaj strong bo tylko on jest w stanie podbić ) Ewentualnie możesz przygotować go w domu zaraz napisze przepis.

KCl do K2SO4 wagowo = 8.3: 1

8.3g KCl plus 1g K2SO4 daje nam 4.805g czystego K.

Mieszamy 250g KCl + 30g K2SO4 na 1L wody, co daje nam 144g K / litr = 144000ppm.

1 mL takiego roztworu zwiera 144mg K tak więc to podbije K w 100 litrach o 1,44ppm.

nie znam się na chemii ale wymieszanie tego to raczej proste jest jutro sprawdzę jak to cenowo wyjdzie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanio wyjdzie i masz na dluuugo


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie chcesz sie bawic w mieszanie to kup sobie potas z blue trasure. Wychodzi wiele taniej niz kz ale drozej niz wlasne mieszanki.

Ja placilem chyba ok 60zl za 450g

Na targowisku gosc ma

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/71339-(S)-Blue-Treasure-Preparaty-do-podnoszenia-Ca,-Mg,-KH,-Potas-K+,-Pierwiaski-śladowe,-Peletki-Dęblin/Warszawa

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się . Jaki jest objaw niedoboru potasu. Szczerze mówiąc nigdy go nie mierzyłem. I jaki powinien być ?

Potas to jest na poprawe koloru czerwonego w koralach I zrobienie rozowych tipow u kilku akropor.

Pelni tez inne funkcje, ale nie ma sie co az tak zaglebiac.

Prawidlowy poziom to okolo 380 mg/l. Zaywyzony w polaczeniu z ostrym swiatlem powoduje utrate tkanki na czubkach korali.

Ja dozuje Kalium Aquaforest I nie ma potrzeby mieszac I podbijac.

post-8731-1421688722,13_thumb.jpg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniżony powoduje pomarszczoną tkanke u akropor i czasem wodne bąble jak popazenie u czlowieka


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas to jest na poprawe koloru czerwonego w koralach I zrobienie rozowych tipow u kilku akropor.

Pelni tez inne funkcje, ale nie ma sie co az tak zaglebiac.

Prawidlowy poziom to okolo 380 mg/l. Zaywyzony w polaczeniu z ostrym swiatlem powoduje utrate tkanki na czubkach korali.

Ja dozuje Kalium Aquaforest I nie ma potrzeby mieszac I podbijac.

Greg na jakim poziomie Ty trzymasz ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać po koralach że poziom potasu jest zaniżony wyglądają jak by były długo wystawione na działanie powietrza, kolory są mniej wyraziste wzrost zatrzymany. Natomiast przedawkowanie powoduje biele nie spalenie polipów. Potas jest konsumowany przez bakterie dlatego tak go ubywa przy probiotykach. Zeby usunąć 10mg po4 trzeba usunąć 1.5mg potasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lanie dużej ilości bakterii jak i pewne metody prowadzenia baniaka oparte na bakteriach nie pomagają spsom bo bakterie ciągle konsumuja potas? To ja mam chyba raczej brak potasu...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg na jakim poziomie Ty trzymasz ?

380-400

Nigdy nie probowalem wyzej choc korci.

10mg PO4 to chyba tygodniowa produkcja. Chyba ze zle mysle.. Jezli w tym momencie potas ma nam poleciec o 1, 5 mg na potrzeby bakterii to jest to wielkie nic.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 340 widac problemy


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potas jest tez w pewnym stopniu konsumowany przez koralowce oraz sam odpieniacz. Mam do Was pytanie czy potas może ulatniać się do atmosfery? I w jakim stopniu to zjawisko przebiega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaniżony powoduje pomarszczoną tkanke u akropor i czasem wodne bąble jak popazenie u czlowieka

Czytaj swój temat


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jakim testem badasz potas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo podaję potasu,czasem mam przerwy a czasem leję jak głupi.Utrzymuję poziom 400 a 1kg kosztował mnie chyba 12 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo podaję potasu,czasem mam przerwy a czasem leję jak głupi.Utrzymuję poziom 400 a 1kg kosztował mnie chyba 12 zł.

Możesz napisać gdzie kupowałeś i jak mieszałeć ?


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro,taki mądry jestem dzięki Testerowi o czym już wspominałem wielokrotnie.Rozpuszczam do roztworu nasyconego i gotowe.U mnie 20ml nasyconego podbija z 370 do około 400.Badam regularnie co tydzień i zazwyczaj spada mi do 380-390 to leję 10ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro,taki mądry jestem dzięki Testerowi o czym już wspominałem wielokrotnie.Rozpuszczam do roztworu nasyconego i gotowe.U mnie 20ml nasyconego podbija z 370 do około 400.Badam regularnie co tydzień i zazwyczaj spada mi do 380-390 to leję 10ml.

Tester gdzieś to opisał co i jak z czym i dlaczego :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,ale z Bartkiem rozmawiałem i tak mi doradził,z resztą żadnej filozofii w tym nie ma,kupujesz,wsypujesz,mieszasz i gotowe w kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak możesz to opisz proszę co dokładnie kupujesz, co mieszasz, ile czasu itd itd. Będzie super news do podklejenia jak balling :)

Potas też ważny a wiele osób to lekceważy.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakimi testami najlepiej badać. Ktòre są najbardziej wiarygodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.