Skocz do zawartości
jerzyk

jerzykowe 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Forum czytam pewnie już z 3 lata i wczoraj hura w końcu zalałem baniak. Po wielu pomysłach i planach ostatecznie stanęło na 112l 80x35x40. Miałem zaczynać od 200 ale zbiłem akwarium :( potem pojawiło się dziecko i zabrało miejsce szafki na akwarium :) i tak oto akwarium stoi na blacie kuchennym pomiędzy kuchnia a salonem przez co nie mam jak wstawić sumpa.

Sprzęt

112l 80x35x40

AM turboflotot evo 1000 - mam małe z nim problemy ale o tym zaraz..

grzałka fluvala z malawi 200wat.

jebao r-w4

skała 10kg

piasek żywy 9kg

testy: NO2,NO3,KH,PH,NH4,PO4

Bakterie i pożywki: AF Bios, ProF, ProBioS, ProBioF

Sól Af reef salt.

Lampa diy led, koło 70w + arduino, ale jeszcze nie miałem czasu skończyć więc na czas dojrzewania palę 35% na sztywno. Muszę zamówić jakiś moduł wifi albo blue do sterowania z telefonu/internetu.

Chociaż jebao robi dym to zastanawiam sie nad dokupieniem za miesiąc jakieś malutkiej cyrkulacji na 2 bok żeby woda tylko w koło akwarium nie pływała.

Woda jakieś 75l z działającego akwarium + 25l Aquaforest reef salt + wczoraj wieczorem i dzisiaj rano BioS.

Świecę 35% przez cały dzień. Na żywo jest dużo jaśniej nie wiem czemu zdjęcie wychodzi takie ciemne.

Akwarium oświetla mi cały salon i jak szedłem pod blokiem to z daleka widać że odpaliłem - całe okno niebieskie.

Co do odpieniacza, nie mogę go ustawic tak aby spływ był cichy, przy wylocie wody zbiera się powietrze które pierdzi jak uchodzi :) Pewnie dlatego że do wody spływem dostaje się masa drobnych pęcherzyków.

Przeglądałem w necie fotki to u mnie komora reakcyjna jest wypełniona w całości pęcherzykami które zabierają się na gapę z wypływająca woda a na fotkach z netu komora nie jest tak mocno wypełniona bąbelkami. Za to jak skręcę pompę to piana nigdy się nie przeleje. Nie wiem o co chodzi, poczekam parę dni może się usatbilizuje, na razie całe akwarium jest w bąbelkach nawet i bez odpieniacza.

20150125_144847.jpg

20150125_144902.jpg20150125_181601.jpg20150125_182630.jpg


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę na razie zostaw w spokoju - jak korale wsadzisz to całkiem inaczej będzie dmuchać :)

A z tym pienidłem to może dlatego że niektórzy mają takie tłumiki które zatrzymują pęcherzyki powietrza.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumik jak nazwa wskazuje ma tłumić hałas zasysanego powietrza.Dla pienidła dałbym parę dni na stabilizację choć nie wiem czy ma co pienić

Edytowane przez edison (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze wyłączyłem odpieniacz na noc. Dzisiaj włączyłem na tych samych ustawieniach na których chodził wczoraj czały dzień i po 5 minutach przelał!.

Dzisiaj ustawiłem lampe na 40%, woda się wyklarowała i od razu poprawiła sie jakość blików i koloru wody. Odpieniacz może nie mieć co pienić bo wode mam ze zbiorników SPS koło 800l z bardzo małą ilością rybek i dużymi odpieniaczami.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,że przelał po włączeniu to nie znaczy ,że by przelał jakby działał cały czas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mało skały, zamierzasz coś dołożyć? Ja właśnie stawiam identyczny zbiornik więc będę obserwować:)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały nie zamierzam dokładać, jest jej wystarczająco dużo. Trochę skały pewnie dojdzie razem z koralami jako podstawki :).

Zagracę całe akwarium skałą a potem korale nie będą miały miejsca.

Z przodu zostawiłem miejsce na jakiś koral co lubi być na piasku i żeby rybki miały luźniej.

Wieczorem wstawię lepsze fotki jak woda się wyklarowała.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w założeniu < też wystartowałem niedawno po długich namysłach:)

ZObaczymy co wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zrobiłem pierwsze testy, po 7 dniach od zalania:

kh 7.7

ph 8

no2 - 0

po4 - 0

nh4 - <2,5 płyn przeźroczysty

no3 - 2 a 5 płyn nie pasował ani do 2 ani do 5 coś pomiędzy.

Zasolenie: 1024

Czy w takim razie mogę już wpuścić ekpię czyszczącą ?

Świecę po 12 - 14h 40% niebieskie i 70% białe.

W akwarium nie mam żadnych glonów, nalotu w sumie to nic się nie dzieje oprócz tego że wszędzie fruwały bąbelki z odpieniacza. Dzisiaj zamontowałem gąbkę na wylocie na opaskę zaciskową i puki co załatwiło sprawę, ale pewnie dołże panel z tyłu jak kolega Adamusk28, turboflotor będzie przelewał wodę do panelu gdzie się pozbędę bąbelków.

Świecę po 12 - 14h 40% niebieskie i 70% białe.

Postaram się wrzucić jutro zdjęcia, niestety zachciało mi się re-instalki serwera i nie mam czasu go skonfigurować, może jutro dam radę. Miałem to zrobić podczas urlopy świątecznego (3tyg), ale jakoś byłem za leniwy.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze raz NO2 i zasolenie mierzone czym?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie:

Zasolenie:

http://www.reefshop....ermometrem/3848

Wcześniej sprawdziłem w 2 działających zbiornikach żeby skalibrować i wskazywał dobrze.

Powtórzyłem NO2 i NO3 i wszyło tak samo czyli:

NO2 - patrząc z góry ma 0 zabarwienie, z boku delikatnie na różowo,

NO3 - nadal bym dał pomiędzy 2 a 5.

Edit:

W końcu udało mi się doprowadzić serwer do użyteczności. Fotki z soboty, świeże wrzuce wieczorem.

Nadal mam problem z odpieniaczem z komory reakcyjnej do powrotnej dostaje się tyle pęcherzyków powietrza że odpieniacz cały czas pierdzi i w końcu go wyłączyłem. Nie wiem już czego może to być wina, pochylałem go w każdą stronę, obracałem spływ itp i nic. Nawet jak skręcę pompkę, pęcherzyki się przedostają.

Czy w truboflotorach, można ściągnąć tą niebieską część w do której się wkłada kubek ???, mógłbym wtedy u dołu dać jakąś gąbkę . Gąbka na spływie się sprawdza chwile, potem i tak lecą bąbelki.

20150126_085536.jpg

20150126_085529.jpg

20150126_085519.jpg

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że post pod postem, ale tamten jest już dość długi także sorki.

Zdjęcia 1,5 tygodnia od zalania. Niewiem co ale coś sie pojawia na piasku, możliwe że okrzemki, takie bardzo delikatne okrągłe średnicy centymetra rude placki. Tak delikatne że przy tym świetle aparat nie chciał ich złapać.

IMG_0474.JPG

IMG_0472.JPGIMG_0473.JPG

IMG_0471.JPG

IMG_0470.JPG


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać odbicie w szybie - okrzemki :) Nie wchodzą Ci na szybę? Jeśli nie, to za dwa trzy dni wejdą :D Fajna pułeczka na akwarium - w dobrze widocznym miejscu :) Co do odpieniacza to niestety nie pomogę - mój jest w budowie.Poszukaj może filmików na yt z tym odpieniaczem jak inni mają go ustawionego


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

filmiki chyba przejrzałem wszystkie możliwe dostępne w internecie. Co do odbicia, to raczej nie może być tyc plamek widać bo sa wielkości odcisku palca, to raczej cień wody, mam dość silne bliiki, nie wiem czemu aparat ich nie uchwycił.

Wykombinowałem taki sump: Postawiłbym go tam gdzie na wcześniejszych zdjęciach jest sól AF i opakowanie FLUVAL, do tego przelew na overflowpipie albo jakimś pudełku.

sump.png

Zastanawiam się nad przegrodami, nie wiem jaką dać pompę i jakie miejsce dla niej przygotować, zastanawiam sie nad new jest 1200 ??????????. Podnoszenie wody wyjdzie max 70cm.

Myślę nad przedzieleniem go na pół, po 20cm na pompe blue 1000, adsorbery i drugie 20 na pompę powrotną. coś ala:

sump2.png

Co myślicie o takim sumpie ??

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz test NO2 saliferta, to patrząc z boku wynik dzielisz przez 10.

NO2 i NO3 masz niskie, bo podejrzewam jeszcze Ci cykl azotowy nie ruszył - z tego co zrozumiałem to akwarium zalałeś kilka dni temu.

U mnie najpierw te parametry wzrosły, potem spadły.

Akwarium ładne - i to na bardzo eksponowanym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz test NO2 saliferta, to patrząc z boku wynik dzielisz przez 10.

NO2 i NO3 masz niskie, bo podejrzewam jeszcze Ci cykl azotowy nie ruszył - z tego co zrozumiałem to akwarium zalałeś kilka dni temu.

U mnie najpierw te parametry wzrosły, potem spadły.

Akwarium ładne - i to na bardzo eksponowanym miejscu ;)

THX,

Dzisiaj zauważyłem jakiś biały nalot na miejscach klejenia CX5, mam nadzieje że nie będzie miało to wpływu na dalszy rozwój akwarium. Aparat nie chce mi tego chwycić przy świetle lampy akwariowej. Taki biały nalot również czasami pozostawia superglue.

Edit:

24.02.2014 kolejne testy wody:

kh 8.7

ph 8

no2 - 0

po4 - 0

nh4 - <2,5 płyn przeźroczysty

no3 - 2,5 - z boku/10.

Zasolenie: 1023

Obecnie w akwarium przebywa 8 ślimaków, strombus, turbo, nassariusy wielkosci 1cm.

Z korali mała szczepka brierum, xenia i grzybki.

Odpieniacz co dziennie wywala 3/4 żółtego płynu, pompa skręcona na 80% - wywala dość suchą pianę. Gdy rozkręcę mocniej pompę wtedy leci na mokro - 5min - kubek wody.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł czas na kolejne fotki. Akwarium odpalone 1,5 miesiąca temu, dojrzewania jako tako nie było, jedynie okrzemki na piasku i skale które z tego co widzę są juz w odwrocie. Sump w trochę kijowym miejscu :( ale co zrobić

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brierum


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcie jak się ukwiał zadomowi:)


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ukwiał zaj...., po włożeniu do akwarium się ładnie napompował, ale straszny jaś wędrowniczek z niego, przez pierwsze 2h zwiedził całe akwarium. Niestety zdjęcia dopiero w weekend mogę zrobić dlatego że jeszcze nie dokończyłem lampy i obecnie mam na sztywno ustawiony program wschodów i zachodów i w tym tygodniu wychodząc i przychodząc jest już sam niebieski.

Musze w końcu zamówić moduł wifi do arduino i zrobić jakieś sterowanie.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pompę powrotną do akwarium? Nie hałasuje Ci spływ wody? U mnie wszystko działało super przez jakieś dwa miesiące - cisza, spokój, błogostan po prostu - a ostatnio wszystko jakby się przytkało - rozerwane na części i nic nie ma w środku, poprawione, posklejane i nic - do weekendu będzie już na pudełku to wszystko


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładny zbiornik , czekam na relację

Powodzenia


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.