Skocz do zawartości
dorian90

chromis vanderbilti

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doswiadczenie z tymi rybkami ? Czy sa równie barwne jak na zdjęciach?

post-16188-0-03177700-1422635093_thumb.jpg

Edytowane przez dorian90 (wyświetl historię edycji)

160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z ta rybką aż 24h doświadczenia :)

Barwy ma obłędne, zależne od kąta oświetlenia. Moja wygląda trochę inaczej, podejrzewam że wybarwienie zależy też od warunków i karmienia.

Poza tym jest spokojna, towarzyska, mała, łatwo się aklimatyzuje i jest tania.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływa tydzień, potwierdzam opinie przedmówcy, super rybka, ciągle w ruchu. Nie atakuje mniejszych współmieszkańców. Jeden z mniejszych dostępnych chromisów:

Edytowane przez okifaro (wyświetl historię edycji)

300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupiona w Markach, moja ma identyczne kolory

Czym go karmisz? Próbowałeś suchym?P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściowej można ja spotkac w sprzedazy. Na moje alternatywa dla niebieskich chromisow.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupiona w Markach, moja ma identyczne kolory

Czym go karmisz? Próbowałeś suchym?P.

Tak,rybka z Marek.

Wcina wszytko co mam, czyli mrożonki, suchy granulat oraz płatki.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość, w dniu wczorajszym rybka zaginęła... Nie miała wrogów i nie widać było niepokojącego zachowania. Nie ma po niej śladu, prawdopodobnie resztki zjedli padlinożercy. Tak się zastanawiam, czy jedna szósta mrożonki dziennie byłą wystarczającą ilością pokarmu. Mam jeszcze dwie malutkie Evioty i mają się dobrze.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jedna rybka stadna ,powodzenia :)

Sam ostatnio płakałeś i lamentowales nad zdychajacymi rybami a innym tak chamsko jeszcze z uśmiechem odpisujesz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium było przykryte? Ryby tak zaraz nie zdychają bez wcześniejszych objawów.

Była i Ciebie miesiąc więc można uznać, że kwarantanna minęła.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert masz racje ,przepraszam jeśli uraziłem.Szkoda rybki ale przecież to oczywiste ,ze rybka stadna w tak małym baniku nie pociągnie długo ze stresu.

Wpuść sobie

Gobiodon okinawae

Nemateleotris magnifica

do tego krewecie czyszczącą i będziesz zadowolony:)

To już taki max jak na twoją kosteczke i to ciasnowato rybciom bedzie, ale jeąli bedziesz dobrze dbał bedzie oki.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie przykryte, bardzo szybki brudzi się szybka i lepsze dotlenienie, ale fakt, jest szansa, że mogła wyskoczyć i potem za regał gdzieś głębiej się przedostała i nie mogę jej dojrzeć. Co o obsady w 30L, na początku kupiłem dwie Evioty ze względu na mały rozmiar - 2cm, ale te rybki prawie wcale nie pływają, tylko przy karmieniu. Chciałem coś bardziej ruchliwego i zarazem małe, a ten Chromis to chyba najmniejszy z dostępnych Chromisów. Nie wyczytałem, że lubi skakać (w przeciwieństwie do proponowanego Nemateleotris magnifica) a Erybka zalecą ją trzymać pojedynczo:

Ryba ta cechuje się spokojnym charakterem i pokojowym nastawieniem w stosunku do reszty obsady zbiornika. W naturze żyje w dużych ławicach, które zamieszkują twarde koralowce, głównie z rodzaju Acropora. Zaleca się trzymać je pojedynczo lub, w odpowiednio większych zbiornikach, w stadach.

Może jednak trzeba będzie zmontować oświetlenie noce.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz osobiscie mam ale nawet nie włączam oświetlenia nocnego i chromisy mi nie skaczą.

Bardzo ciekawą rybką jest też niby ten agresorek jak to mówią Chrysiptera parasema.

Mam parke tych rybek i pokazują swoje ale hepatus z nimi porządek robi i w sumie to łagodne rybki o ile ma sie parke..

Polecam Ci te rybki i raczej sobie poradzą bo pilnują sie tylko kryjówki i raczej nie szaleją...

no tylko taki problem ,ze parke musiałbyś dobrać.

Gwarantuje ciekawy widok w akwarium i piekny kolor"mini hepek"..

Nic więcej już nie wpuszczaj wtedy z ryb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy nie nadają się do małych zbiorników, na dłuższą metę nie nadają się także do średnich zbiorników. Odradzam wszystkie Chromisy, jak Artur powyżej napisał, o wiele bardziej nadają się Chrysiptery, mają ciekawe zachowania spełeczne i godowe. Ale nie do 30 litrów...

Obejrzałem ten film, przecież to jak trzymanie welonki w kuli... :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zeszła dzisiaj, wcześniej miała objawy podobne do ospy, możliwe to żeby dopiero po ponad dwóch miesiącach?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe bo stres trwal tak dlugo . Zamale te baniaczki do takich ryb .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 8 szt. przyjechały z ospą z którą walczyłem potem przez 2 miesiące ... oczywiście wszystkie nowozakupione padły ale na szczęście reszta obsady żyje do dziś.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy źródło zakupu to samo co moje?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.