Skocz do zawartości
APAP75

Problemy z "nano-reef.pl → Targowisko"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dlaczego nie mogę napisać żadnej odpowiedzi na tym forum. Rozumiem, że

"10. Aby ograniczyć "wałki" - Targowisko dostępne jest dla forumowiczów którzy napisali minimum 50 postów."

ale nie chodzi mi tu o zakładanie nowego tematu, a o zadawanie pytań sprzedającemu. Wszystkie tematy mam jako zamknięte.

pozdrawiam

Andrzej

PS. nie potrafię wstawiać cytatów, więc posłużyłem się Ctrl+C Ctrl+V - mam nadzieję, że nie jest to wbrew regulaminowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam ten sam problem na 90% tematów na targowisku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały dział "Sprzedam" jest zamknięty dla użytkowników, którzy mają poniżej 50 postów.

Takie niestety były możliwości.

Aby zadać pytanie sprzedającemu najlepiej jest wysłać mu PW.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje uczestniczyc w kreatywny sposob w zyciu forum. Wtedy w dwa tygodnie dostanie się dostęp do Targowiska. A na razie proponuje napisac PW do sprzedającego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybkie info :) Miłego wieczoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale moim zdaniem jest to trochę krzywdzące dla nowych użytkowników forum.

Tak np. jak ja - dopiero zaczynam - o czym mam pisać, aby uzyskać 50 postów? Zadawać bezsensowne pytania? Opisywać każdy dzień z życia mojej rafki? Czy też w dowolny sposób sztucznie wygenerować ruch, aby "udzielić się na forum". Obecnie mój stan wiedzy nie pozwala mi uczestniczyć w bardziej, jak to napisać, "wyrafinowanych" rozmowach, a aby unikać stawiania głupich pytań więcej czytam niż piszę.

Rozumiem - aby zabezpieczyć się przed handlarzami jak najbardziej ten pomysł jest trafiony. Jednakże jak chciałbym coś od kogoś kupić, aby uzupełnić swoje skromne, początkowe zbiory, to nie mogę nic napisać. Jeśli chodzi o PW, to może ktoś na nie odpowiedzieć lub nie, ale reszta zainteresowanych daną rzeczą nic o tym nie wie - nie mogę przecież wstawić posta z "PW" tak jak jest to w zwyczaju.

Moim zdaniem, jeśli są takie techniczne możliwości, tworzenie nowych postów w "targowisku" powinno nadal być zablokowane do 50 postów, ale możliwość wzięcia udziału w dyskusji już nie.

Tak to widzę jako "ktoś z zewnątrz, nowy", broń cię Panie Boże nie traktujcie tego na zasadzie "nowy, a już się szarogęsi, a my nad regulaminem spędziliśmy przecież kilka/kilkadziesiąt godzin".

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mam za mało zasług dla nano reef ale proponuje żeby ta blokada była czasowa a nie postowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jest OK. I nie ma coś się tu rozpisywać... czy 50 czy 20 postów, czy może dwa tygodnie od założenia konta czy trzy. Każdy z nas ma tak samo że trzeba "zasłużyć" na dostęp i tyle, a my forumowicze chociaż trochę jesteśmy chronieni przed osobami które potraktują forum jako alle... i zasypią nas postami. Jest opcja PW z której bardzo dużo korzystałem zanim uzbierałem 50, zawsze ktoś odpisał i nie uważam żeby to było jakieś utrudnienie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę,że to sprzedawca decyduje komu sprzedaje. Wszelkie posty w stylu "PW" czy "kupuje" itp są bez sensu. Najważniejsze jest to co się uzgodni ze sprzedającym na PW :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apap, juz wiesz :thumbup:

Jedrzej oczywiscie slusznie napisal, ze wpisy pod czyims ogloszeniem typu "kupie" lub "rezerwuje" nie maja prawa bytu, bo o tym decyduje sprzedajacy.

Swoja droga chyba Cie rozumiem...

W koncu to poczatkujacy potrzebuja duzo sprzetu. Moze warto przemyslec sprawe udostepnienia im w "Targowisku" chociaz dzialu "Kupie" ? Kazdy "Staruch" ma w szafach rozne lampki, pompki, grzalki, dozowniki, resztki rur, przepusty, kawalki suchej skaly itd. Moze obie strony bylyby zadowolone: jedni, ze taniej mogli cos kupic a drudzy, ze odgruzowali szafy i piwnice. ;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yendruu - nie kwestionuję tego. Nie o to mi chodziło zakładając ten temat.

Stani - dzięki za zrozumienie :smiling:

Ale weźmy np. taką hipotetyczną sytuację - ktoś coś sprzedaje, dostaje wiadomość na PW od NOWEGO, w postach nie ma nic. Sprzedawca nie zdąży poprosić o zamknięcie tematu (lub zapomnni). Zobaczy to WETERAN forum, napali się, wyśle PW z wpisem PW do ogłoszenia i dostanie innformację, że przedmiot został sprzedanny. Mogą (ale nie muszą) zacząć siię pretennsjie (zależy od człowieka), że nic nie ma wpisane w temacie. Nie ma, bo po prostu NOWY nic nie mógł tam wpisać.

Fakt, wpisy w stylu "rezerwuję" przez potencjalnych kupujących są, jak by to napisać, nie eleganckie, bo o tym MOŻE zdecydować sprzedawca i to jego wpis jest wiążący. Nigdy tego nie stosowałem co najwyżej PROSIŁEM o rezerwację na PW.

Wasze argumenty są logiczne, jednakże mnie nie przekonują. Owszem - zakładanie tematów w dziale sprzedam jak najbardziej po spełnieniu jakiś warunków (niech to będzie jakaś forma nagroda za udział "w życiu forum"), ale możliwość pisania w danym temacie powinna być od momentu rejstracji - dla, powiedzmy, większej przejrzystości.

Edytowane przez APAP75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, część użytkowników powinna mieć raczej całkowity zakaz pisania czegokolwiek bo czasami to ręce opadają jak się czyta niektóre posty . Co do targowiska to jeśli zasady na tym forum komuś nie odpowiadają to można wystawiać na innych forach gdzie nie ma ograniczeń 50 postów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APAP,

na PW mozesz pisac do kazdego. W czyims ogloszeniu sprzedazy nie masz prawa. To dobre przepisy.

Jeszcze raz: zadnych wpisow do czyjegos ogloszenia, poza sprzedawca nikt nie ma prawa robic, a juz napewno nie typu "rezerwuje" czy "biore".

To co piszesz o jakis pretensjach do sprzedajacego jest malo interesujace. Zrozum, ze sprzedajacy moze swoj przedmiot sprzedac Tobie, ale zanim nie zaplacisz, to nie jestescie umowieni, wiec nie musi.

Chyba przestaje rozumiec Twoj problem. :blushing:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem kolegi APAP jest mała ilośc postów a co za tym idzie brak możliwości handlowania . Dzięki temu postowi może trochę ich ponabijać i zblizyc się do 50 postów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowy na tym forum kupiłem już parę rzeczy przez kontakt PW, jedyne co mnie martwiło, że nie mogłem podziękować sprzedającemu na forum, żeby wszyscy mogli przeczytać że wszystko od sprzedającego jest OK

Edytowane przez duszakm (wyświetl historię edycji)

a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest OK. Sam mam niewiele postów a z sukcesem kupuje na targowisko. Poprostu pisze na PW do sprzedającego, proszę o nr tel i telefonicznie się ugaduje. Zawsze lepiej dogadać się słownie niż na forum. a jeśli się nie mylę to dział Kupie jest uwolniony bo sam pisalem tam chyba temat że coś kupię ;)


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, chyba nie. :thumbup:

Posty mozna ponabijac piszac w roznych tematach. Pisane w jednym - to jeden post, chocby pisac miesiacami.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz Stani ... nawet o tym nie wiedziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarek, chyba nie. :thumbup:

Posty mozna ponabijac piszac w roznych tematach. Pisane w jednym - to jeden post, chocby pisac miesiacami.

Oj Staszku coś nie bardzo ta Twoja teoria ;-). Post to post i liczy się każdy. Jedynie posty z OT i targowiska nie są naliczane no i oczywiście jak ktoś pisze posta pod postem to silnik forum połączy je w jeden.

I nie polecam nikomu nabijania postów. Wystarczy aktywnie uczestniczyć w życiu forum a licznik sam się zwiększy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o jakis pretensjach do sprzedajacego jest malo interesujace. Zrozum, ze sprzedajacy moze swoj przedmiot sprzedac Tobie, ale zanim nie zaplacisz, to nie jestescie umowieni, wiec nie musi.

Chyba przestaje rozumiec Twoj problem. :blushing:

Źle mnie zrozumiałeś - to nie mój problem, po prostu wydało mi sie to bardziej czytelne. Co do samych transakcji - jest to już sprawa umówienia się dwuch stron - forum tu już nie ma nic do gadania.

Problemem kolegi APAP jest mała ilośc postów a co za tym idzie brak możliwości handlowania . Dzięki temu postowi może trochę ich ponabijać i zblizyc się do 50 postów....

Jest to jakaś metoda na 50 postów :thumbup: . A co do handlowania - nie mam czym - zbyt zielony jestem. Chyba, że ciano lub dino chcesz po okazyjnej cenie.

Ja jako nowy na tym forum kupiłem już parę rzeczy przez kontakt PW, jedyne co mnie martwiło, że nie mogłem podziękować sprzedającemu na forum, żeby wszyscy mogli przeczytać że wszystko od sprzedającego jest OK

Mój tok myślenia skłaniał się własnie w tym kierunku. NIestety, nie zawsze "język giętki wyrazi to o czym myśli głowa".

Użyłem być może trochę niefortunnego przykładu.

A tak z innej bajki:

Powiem tak, część użytkowników powinna mieć raczej całkowity zakaz pisania czegokolwiek bo czasami to ręce opadają jak się czyta niektóre posty . Co do targowiska to jeśli zasady na tym forum komuś nie odpowiadają to można wystawiać na innych forach gdzie nie ma ograniczeń 50 postów .

Wydawało mi się, że forum (jak sama nazwa mówi) jest czymś publicznym. A jak wiadomo ludze rozmaite są. Mocne słowa - jak się nie podoba to wypad :smiling:

Trochę obawiałem się rozpoczynac ten temat

...

Tak to widzę jako "ktoś z zewnątrz, nowy", broń cię Panie Boże nie traktujcie tego na zasadzie "nowy, a już się szarogęsi, a my nad regulaminem spędziliśmy przecież kilka/kilkadziesiąt godzin".

Skoro jednak z wypowiedzi wynika, że większość jest za - wycofuję się. Macie w tym większe doświadczenie niż ja.

Jak mawiali Rzymianie - twarde prawo, ale prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kochani moi,

Należy rozróżnić, że post to co innego niż temat.

Poprawnym byłoby stwierdzenie: Kolega założył temat aby ponabijać posty.

(bez znaczenia czy taki był jego cel)

A do rzeczy:

Punkt 2 Regulaminu mówi:

2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek, zadaj sobie trud i sprawdź czy temat nie był już poruszany wcześniej. Jeśli znajdziesz interesujący Cię temat, a masz jeszcze jakieś wątpliwości, to pytaj w tym wątku, nie rozpoczynaj nowego. Do tego służy guzik "szukaj"

@APAP75:

http://nano-reef.pl/topic/67396-temat-zamkniety/

http://nano-reef.pl/topic/66814-brak-mozliwosci-dodania-watku-na-targowisku/

http://nano-reef.pl/topic/66235-dlaczego-nie-moge-umieszczac-ogloszen-o-sprzedaz/

http://nano-reef.pl/topic/57336-nie-moge-wystawic-korali-na-targowisku/

http://nano-reef.pl/topic/55838-targowisko-maly-problem/

Tematów związanych z Targowiskiem było jeszcze więcej ale część została usunięta z forum w dziale "Czyściec".

Jeśli chodzi o pisanie w tematach sprzedaży:

Marzy mi się, żeby nikt tego nie robił - sprzedaż powinna odbywać się przez PW a autor wątku powinien uzupełniać swój temat o zmiany cen itp.

Dział "Kupię", "Oddam", "Przyjmę" jest czynny dla wszystkich.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora - nie zgadzam się z tobą. Gdybym chciał nabijać posty wszedłbym do działu galeria i napisał 50 krótkich pochwał.

Koledze jarek35 odpisałem tak... z przekory.

Nie chciałbym aby po tym co pisze pozostał niesmak, nie chcę nikogo obrażać.

Proszę o odjęcie od mojej ilości postów występujących w tym temacie - myślę, że już nikt nie będzie posądzał mnie o taką.... nie wiem jak to nazwać - manipulację. I nie unoszę się w tym miejscu dumą - po prostu będzie to uczciwe w stosunku do innych członków forum. (mam nadzieję że choć w tym miejscu zostałem dobrze zrozumiany)

Myślę, że temat można zamknąć. Jeśli administracja wyrazi na to zgodę.

Edytowane przez APAP75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi,

...

Jeśli chodzi o pisanie w tematach sprzedaży:

Marzy mi się, żeby nikt tego nie robił - sprzedaż powinna odbywać się przez PW a autor wątku powinien uzupełniać swój temat o zmiany cen itp.

Dział "Kupię", "Oddam", "Przyjmę" jest czynny dla wszystkich.

Pozdrawiam,

Debora

Debora jestem za ale jako nowy forumowicz więcej czytam niż piszę - wychodzę z założenia, że lepiej "mordkę w kubełek" i słuchać co mówią mądrzejsi i bardziej doświadczeni a jako człowiek myślący i świadomy sam wyciągnę wnioski, swojego rodzaju "średnią ważoną" z Waszych dyskusji czy debat, natomiast uważam, że jeżeli osoba, która chce kupić komunikuję się oczywiście na PW natomiast po kupnie powinienem móc podziękować i ewentualnie "polecić" następnym "młodym" forumowiczom. Wy "Mistrzowie" wszyscy się znacie, znacie swoje akwaria - my nowi nie więc jest to jakaś forma poznania Was i hołdu dla Waszej pracy i efektów w postaci pięknych zbiorników i korali. Zaglądam tu regularnie, czytam nie piszę bo nie mam za wiele do powiedzenia, używam guzika "szukaj" więc mam odpowiedzi na wiele moich pytań ale mimo wszystko czuję się jak "obywatel drugiej kategorii" należę do klubu Citroena i innych, należałem do wielu innych i jako zarejestrowany użytkownik miałem takie same prawa jak "weterani".

Stosuję się do zasad tego forum natomiast nie zamierzam zabierać głosu czy mam coś do powiedzenia czy nie tylko po to żeby mieć 50+ postów. Można np. brać pod uwagę ilość logowań w ciągu miesiąca jest to też jakiś wyznacznik aktywności a nie narażam się ja opinie "starych" użytkowników, że "nowym" zablokować możliwość pisania. A tolerancja, cierpliwość i miłość bliźniego? ;)

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora - nie zgadzam się z tobą. Gdybym chciał nabijać posty wszedłbym do działu galeria i napisał 50 krótkich pochwał.

Koledze jarek35 odpisałem tak... z przekory.

APAP75 - ja nie uważam, że Ty założyłeś temat po to aby nabić posty.

To była podpowiedź dla jarek 35 (i wiele innych osób)którzy piszą: Kolega założył posta, żeby pisać posta.

Ja zaznaczyłam jedynie, że jest to zdanie niepoprawne.

Rafał,

Nie ma Nas,Was.

Nie ma lepszych i gorszych.

Każdy kiedyś logował się po raz pierwszy i każdy musiał się ze sobą poznać - a chyba lepiej się poznać przez PW niż przez napisanie posta o długości "pw" w temacie kolegi, który coś sprzedaje.

Nie powinieneś się czuć jako obywatel drugiej kategorii.

Przypominam: ograniczenie powstało ze względów bezpieczeństwa przed osobami, których zamiarem jest wpaść na forum i wykręcić jakiś wałek na Targowisku.

Nie po to by nękać nowo zarejestrowanych użytkowników.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.