Skocz do zawartości
SoQł

Złośliwe oprogramowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie przyznam Ci racji. Przeglądarka to tylko okno.

Wyszukiwarka robi dokładnie to, co sugeruje nazwa – wyszukuje informacje. Jeśli np. wpiszesz słowo „samochody” w wyszukiwarce Google, Twoje urządzenie prześle do nas przez internet odpowiednie żądanie. Wtedy my znajdziemy trafne wyniki i prześlemy je do Twojego urządzenia – wszystko w ułamku sekundy.

Niestety ale nie masz racji. Przeglądarka to dużo więcej niż tylko okno.

W Firefoxie np. masz ustawienie bezpieczeństwa:

*Blokuj witryny zgłoszone jako stwarzające zagrożenie

Firefox sprawdza sobie gdzieś w internecie (na stronach Googla) czy dany adres jest bezpieczny czy nie. Tu masz więcej na ten temat:

https://support.mozi...oprogramowaniem

Cytata:

Ochrona przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem sprawdza każdą odwiedzaną stronę i porównuje ją z listami znanych niebezpiecznych stron. Listy te są pobierane i aktualizowane automatycznie mniej więcej co pół godziny, jeśli opcja ochrony jest włączona.

EDIT:

Na samym dole powyższej strony jest informacja jak usunąć witrynę z czarnej listy.

Może jednak administrator nano-reef by się tym zajął?

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na safari i chrome pokazuje się ten komunikat. Komputer skanowany i nic nie wykryto. Tylko z komórki mogę wejść :/


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie też dopadło na NOD 32 od rana wyskakuje czerwone okno:(


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zgłosił witrynę do stopbadware.org po wykryciu złośliwego oprogramowania.

Dopóki witryna będzie na tej liście dotąd będą się pojawiały ostrzeżenia.

Właściciel domeny może poprzez "narzędzia webmastera" ( https://www.google.c...ty-issues?hl=pl ) na koncie w google zgłosić prośbę o ponowne sprawdzenie strony (po usunięciu szkodliwego oprogramowania i zabezpieczeniu dziur). Po kilku dniach strona powróci do normalnej pracy.

Clean up. If your site has been hacked, we can help you learn how to find and remove badware.

Prevent badware. Learn how to secure your site and protect your PC.

Request a review. If you have already cleaned up your site, you can request removal from our data providers' blacklists.

Your search for nano-reef.pl matched 6 results. A red square () indicates the URL is currently blacklisted by StopBadware's data providers. A white square () indicates the URL is not currently blacklisted by any of the companies that provide StopBadware with data.

Exact match:

http://nano-reef.pl/

Partial matches:

http://nano-reef.pl/membermap/

http://nano-reef.pl/...-oraz-akwarium/

http://nano-reef.pl/...zafka-i-sumpem/

http://nano-reef.pl/...85-kwiaciarnia/

http://nano-reef.pl/...ercenia-otworu/

Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2015-02-14, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2015-02-13.

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 1 exploit(s).

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 5, m.in. mesotheliomalawyerindiana.com/, jaciwarren.com/, obyl.org/.

Wykryliśmy następującą liczbę domen: 3, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in. notstr8.tv/, obyl.org/, reefshop.pl/.



jm2.jpg.e25f92a1a94e753ace933b2d9bf6ea64.jpg

JadwigaMorska.pl ul. Gwardii 24 21-300 Radzyń Podlaski

tel. 503-157-847 email : jadwiga@jadwigamorska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg rankingów antywirusów nie odbiega od komercyjnych wersji.

Nie zamierzam nikogo namawiać na zmianę antywirusa jeżeli uważa że Avast jest OK.

Pracuję w sklepie komputerowym gdzie posiadamy serwis komputerowy i mam z tym styczność na co dzień więc wiem jak Avast się zachowuje i co można znaleźć na kompie po przeskanowaniu go czym innym.

Z doświadczenia wiem że lepiej nie mieć wcale bo człowiek się pilnuje chociaż a nie myśli że coś go dobrze chroni a potem ku ku i nie ma jakich ważnych danych bo reinstalka czeka.


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na wejście na forum:

Wklejamy bezpośrednio w pasek adresu http://nano-reef.pl w przeglądarce ie .

Niestety wyszukiwarka google już zaindeksowała forum jako szkodliwe i wejście przyblokowała.

Przeglądarka Google Chrome też przyblokowała ( z urzędu :) )

Jak tak dalej pójdzie to obawiam się, że forum poleci z wszystkimi wynikami wyszukiwania tematów na nim poruszanych (tz. Serpami).

Na polepszenie humoru :

:)

Edytowane przez Vinci1980 (wyświetl historię edycji)

350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że z tapatalka działa.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie było nie zmienia faktu że te cuda dzieję się od kilku dni. Kiedyś nie było tym problemu więc można to "naprawić" a nie kombinować - może taka przeglądarka, a może taka, a wklej adres. Chyba nie tędy droga


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy ktoś próbuje to naprawić?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się pojawił 07- lutego a u mnie na kompie wyskoczyło czerwone okienko dopiero dzisiaj, od tygodnia byłem na forum kilkakrotnie korzystając z komputera (mozilla). Z poziomu telefonu (android) jestem codziennie i okienko jeszcze nie wyskoczyło, wchodzę przez skrót na pulpicie albo częściej przez nie zamkniętą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczna sytuacja jak u toja - czerwone okienko pojawiło się dopiero w dniu dzisiejszym pomimo przeglądania forum praktycznie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile mogę wam podpowiedzieć tak:

  • W prawym górnym rogu okna przeglądarki kliknij menu Chrome (trzy poziome paski).
  • Wybierz Ustawienia.
  • Kliknij Pokaż ustawienia zaawansowane.
  • W sekcji „Prywatność” odznacz pole „Włącz ochronę przed wyłudzaniem danych (phishingiem) i złośliwym oprogramowaniem”
  • Reszty się dowiemy pewnie niedługo
  • Też tak mam
  • mam NODa ;)

podziałało dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się tym zajmuje? Zaczyna to działąć na nerwy.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cały weekend wyskakuje czerwone okno :baby:

Może lepiej nie wypierać tego co mówi google, tylko przyjrzeć się serwerowi :secret: . Ostatnio wykryto sporo luk w oprogramowaniu, które wymagają niezwłocznej aktualizacji. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu serwera ponownie wysłać request o ponowne sprawdzenie zawartości przez google. Jeżeli jest wszystko w porządku, zazwyczaj trwa to do 3 dni


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy ktoś z forum zajmuje się tą sprawą?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zajmujemy się tą sprawą.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NR nie mogę wejść z żadnej przeglądaarki. Spod linuxa też blokuje. Wyłączenie zabezpieczeń w chrome nic nie daje. Ekrann nie jest czerwony (jakiś inny) i nie umożliwia wejścia na "własne ryzykko".Udało mi się tu dostać tylko poprzez link wysyłany pocztą i to po trzykrotnym kliknięciu znajomego czerwonego ekranu ;(

MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ,

u mnie to samo praucje na Thinclientach HP , probowalem na 10 roznych , rozne przegladarki, z pod Admina ze tak powiem i ogolnie problem . Wchodzisz na wlasne ryzyko na koncu widze ..

za to w domu na WIn7 albo z Ipad / telefon bez problemu .


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wszystkich przeglądarkach wyskakuje to samo. Mam kasperskiego i też blokuje mi stronę a przy wchodzeniu na siłę na nią wyłącza mi połączenie internetowe i wyskakuje komunikat że jakiś plik próbuje ingerować w system

Bezpieczne przeglądanie

Strona diagnostyczna witryny nano-reef.pl

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny nano-reef.pl?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 3.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 4019. Wyświetlanie 8 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2015-02-17, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2015-02-14.

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 1 exploit(s).

Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 5, m.in.
,
,
.

Wykryliśmy następującą liczbę domen: 3, które, jak się wydaje, pośredniczyły w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania wśród użytkowników tej witryny, m.in.
,
,
.

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 4, m.in.
,
,
.

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna nano-reef.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Dalsze czynności:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie
– odwiedzenie tej strony internetowej może mieć szkodliwy wpływ na Twój komputer.

Podpowiedzi:

Możesz też przejść na własne ryzyko na stronę
Więcej informacji na temat wykrytych problemów można znaleźć na diagnostycznej stronie Google dla tej witryny
.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem online znajduje się na stronie
.

Jeżeli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o oceną witryny za pomocą
. Więcej informacji na temat procesu oceny można uzyskać w
.

Porada podana przez
malware_logo.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat idealnie działa jako nabijacz postów :thumbup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie też się pojawiło na Mozilli, a na Opera jakieś reklamy mi zaczynają dodatkowo wyskakiwać. Czasami chcę odpalić konkretny dział dajmy na to wiadomości, a wchodzi mi jakaś reklamówka :/.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa już została wyjaśniona, powodem były dwa banery .swf wgrane przez sponsorów forum. Zmieniony został kod wywołujący(który był podejrzany jako "niechciany wstrzyk" ) i sprawa została wysłana do google do akceptacji(co może potrwać do 2-3 dni nim zostanie usunięty wpis z bazy badware).

Za utrudnienia przepraszamy.

pozdrawiam

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat idealnie działa jako nabijacz postów :thumbup:

Sam właśnie sobie jeden nabiłeś :)

Przemek a co ze stroną PS? Bo mi antywirus nie daje wejść na nią.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do informatyków, ale wygląda na to(patrząc na Twój screenshot) że fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie dynamicznego menu jest niewłaściwie interpretowany - stąd ten komunikat..

Wszystkie pliki zostały przeskanowane z poziomu konsoli i żadnych wstawek które mogłyby świadczyć o wirusie nie znaleźliśmy...

Zobaczymy co jeszcze napisze osoba od "skórek"..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.