Skocz do zawartości
lapsiak84

Ochotka w morszczaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli pisze w niewłaściwym dziale prosze o wybaczenie i przeniesienie do właściwego ale nie wiedziałem jak to zakwalifikować.

Mianowicie chodzi o to, że pod moją nieobecność żona miała karmić rybki. Fakt karmiła, ale jednego dnia dała pół kostki ochotki. Niestety leżała w zamrażarce. Czy to może jakoś znaczaco wpłynąć na ryby? Czy jednorazowe pół kostki nic wielkiego im nie wyrządzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, bez paranoi. Myślisz, że artemia czy kryll to takie super czyste pokarmy?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy hodowca robali powiedział, że ochotka jest jednym z naczystszych robaczków. Od kwietnia karmimy mrożoną ochotką mandaryna i to właśnie ochotka uratowała go od śmierci głodowej.

Pozdrawiam

Aneta

post-17154-0-56877500-1423684372_thumb.jpg


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chełmon uwielbia ochotke :googleye

Rybki zajadaja sie nia od miesięcy i wszycho ok

podaje kilka razy w tyg


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kilka razy polecałem żywą ochotkę jako pokarm dla mandaryna niejadka-wcinają aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, mój mandaryn lubi krwiście :p


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalalem litra benzyny do disla.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalalem litra benzyny do disla.

plusik


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy hodowca robali powiedział, że ochotka jest jednym z naczystszych robaczków. Od kwietnia karmimy mrożoną ochotką mandaryna i to właśnie ochotka uratowała go od śmierci głodowej.

Wielkie Ci dzięki za ten tekst. Dzisiaj kupiłem ochotkę i mandaryn wcina jak złoto:) A już się martwiłem.

Jeszcze raz wielkie dzięki:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ochotka wędkarska z Ukrainy jest ok???? bo ponoć to jest najlepszej jakości?? czy skąd bierzecie???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ochotkę daję już od kilku miesięcy i nic złego nie zauważyłem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie ochotkę prosto ze sklepu czy jakoś szykujecie? U mnie w zoologu jest sprzedawana z miski na wagę i z tego co pamiętam z dawnych czasów to szybko zaczynała kiepsko pachnieć.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje się małe porcje takie za 1zł i trzyma w lodówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje się małe porcje takie za 1zł i trzyma w lodówce

Dokładnie. Ja kiedyś słyszałem że ktoś płukał w RO DI, odsączał i mroził małe porcje. Można i tak, ale stwierdziłem, że to bez sensu i świeżą podaję (oczywiście też płukam w RO DI).


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbie z ochotką. Heh, ryby nie wiedziały co z tym zrobić, nie znały takiego pokarmu. Po czasie hexatenia i błazny się dorwały a potem borsuk. Scopas i hepatus nie zainteresowane w ogóle, brzydal średnio. Co jakiś czas będę podawał żywca.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podawać żywe ale trzeba wziąć pod uwagę różne przygody z rybami i gdy zaczną się "sypać" warto odstawić taki pokarm na troszkę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

jak kupuje żywą na wagę i po przepłukaniu mrożę.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arrowb to chyba szkoda twojej roboty,w sklepach pod dostatkiem mrożonek dedykowanych do morskiego,do wyboru do koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochotka mrozona gotowa jest do bani, tam jest wiecej padlych robali niz zywch. Wole sobie samemu przygotwac mrozonki i wiedziec co wrzucam.

Co do gotowych mrozonek to to jest tragedia jakosciowa niestety ... Jedynie ON trzyma sie dobrze.

Z drugiej strony ciezko o inne zrodlo lasongowi itp. stworków.

Dawałem żywe ale to nie takie ilości.

Ze "słodkimi" pokarami jest ten problem, że one nie nadają sie jako postawa, gdyż nie maja w sobie odpowiednych składników odżywczych - występują w innym środowisku. Konieczne jest więc wzbogacanie ich, w USA używaja produktu o nazwie Selcon. W Polsce nie spotkałem go w żadnym sklepie niestety.

Nie wiem co siedzi w witaminach Aquaforesta - używałem ich, ale cieżko mi coś stwierdzić. Wolałbym użyć jednak "prawdziwych" wzbogacaczy, ale o takie ciężko w Polsce.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może raz na jakiś czas ale to nie pokarm morski wiec bałbym sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w morszczaku podaje czarnego komara?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.